Green card

Tere, oleme kallimaga nii kaugel, et sooviksime abielluda. Oskab keegi soovitada, mis dokumente mul on vaja, et green cardi taotlus sisse anda ? Ja kas Eestist on vaja ka mingid paberid tuua ? Aitähh :)

Enne elamisloa ("green card") taotluse sisse andmist pead ikka kõigepealt abielu ära registreerima. Teine võimalus on enne abiellumist saatkonnast endale kihlumisviisa taotleda, sellega saad Jänkimaal tsiba kauem kui 90 päeva viibida. Kõige selle kohta saad USA saatkonna kodulehelt üksikasjalikumat ja usaldusväärsemat teavet kui Tripist. Üldjuhul vastavad nad ka e-kirjadele.

Kui oled kindel et abiellud USA s, siis seal Sinu kaes noutakse : 1.Sunnitunnistus, mis peab olema Kinnitatud Apostilliga ja parast tolgitud vandetolgi poolt.Riigi poolt on vandetolkidele antud oigus kinnitada enda voi teise isiku tolgitud dokumendi tolke oigsust ning sellega seotud arakirju.Vandetolgid kinnitavad tolke oigsust sisuliselt - erinevalt notaritest, kes kinnitavad vaid tolkija allkirja ega kontrolli tolke sisu. 2.Kui oled ennem abielus olnud, siis lahutus paberit ja jalle sama teema, Apostille, koik tolgitud ja notari kinnitatud. 3.Kui ennem oled olnud abielus, siis peab olema moodunud 1 aasta lahutusest. Kui soovid jaada Ameerikasse ja siin tootada,votta koik oma hariduse dokumentid kaasa ja jalle koik Apostilliga ja vandetolgi poolt tolgitud ja notari kinnitatud. Varusta palju raha, see koik maksab juba Eestis, ja Ameerikas veelgi rohkem,kui mina taotlesin Permanent Resident Card, tooluba ja reisimis parooli maksin rohkem kui $1500. Kui vottad advokaati paberite taitmiseks nagu paljud Eestlased teevad siin, siis varusta veel vahemalt $2000.Mina taitsin koik paberit ise, sest olen paris hakkaja tuup.Kui soovid mingit nou voi abi ja hiljem tekivad kusimused paberite taitmise osas kirjuta ja aitan hea meelega.Sorry et valed tahed, sest kasutan Usa s ostetud arvutit.

Eesti keele oskuse järgi otsustades see eelkirjutaja tarkus küll kuskilt otsast välja ei paista. Aga eks muidugi ole ennegi nähtud neid eestlasi, kes hakkavad kolmandal päeval peale piiri taha sattumist poosetama ameerika aktsendiga.

Täpitähtedest niipalju, et istun hetkel islandi klaveri taga, ka siin on olemas ainult ö, aga selle eest kuhjaga igasugu muid pudinaid nagu í, ý, á, õ, ú, æ, þ ja ð. Kas omal ajal koolis siis seda ei õpetatud, et

Ä = Alt+0196, ä = Alt+0228, Ü = Alt+0220, ü = Alt+0252, Õ = Alt+0213, õ = Alt+0245?

Edaspidi paluks moderaatoritel parandada kõik õigekirjavead, kui sissekandes on ratsionaalne iva sees, ning lihtsalt läbu maha kustutada. Ega see siin Õhtulehe peldikusein ole.