Guangzhou - Hong Kong

Palun nõu . Guangzhoust Hong Kongi(Huang Hom'i ) ja tagasi rongiga või bussiga minnes/tulles , kas tollikontroll toimub juba raudteejaamas enne rongi väljumist või piiril ?

Ausalt ütelda ei pannudki mingit tollikontrolli tähele. Enne rongi peale ronimist vaadatakse pass üle, ilma selleta õigupoolest piletit ei müüdagi. Koti vastu ei tundnud keegi huvi.

Piirikontroll on enne rongi peale minekut, niipalju kui seda on. No passi/viisat ikka vaadatakse.

Olen minemas 2008 veebruaris Guangzhousse. Küsimus neile kes on broneerinud hotelli läbi internetiaadressi www.guangzhouhotel.com. Kas antud lehekülje kaudu on broneerimine usaldusväärne? Kas peale broneerimist tulevad e-mailile voucherid või kuidas süsteem on?

Hotelli bronnimiseks soovitan www.ctrip.com Saad broneeringu kinnituse e-mailiga + kohalikule telefonile (kui see nr on). Vajadusel nad täpsustavad tingimused üle (näiteks kui oled pannud märkuse late arrival vms). Teenindus väga hea ja usaldusväärne.

To kurimoor: tänan. uurin ctrip.com´ist, et mis hotelle neil pakkuda on. Kas ctripis toodud hinnale lisandub veel mingisugune teenustasu või seal toodud hind lõplik?

Seal on kirjas lõplik hind, juhul kui tuleb mingi lisatasu, siis seda teatatakse alati. Hiinas tuleb maksta hotellis tagatisraha, sellega arvestage ka (hommikul saab tagasi, võib maksta ka mistahes konventeeritavas valuutas). Hotellide puhul on juures ka hinnangud tärnidena, nii et valikut on küll. Ise julgen soovitada Landaman hotelli, see asub raudteejaama lähistel (lennujaamabuss viib ka sinna) ning on puhas ja odava hinnaga. Mitte kõige värskem aga selle hinna eest on hotelli küll ja rohkem veel.

Tänud. Tundub tõesti soodne hotell ja normaalse asukohaga. Tegelikult oleks mul veel mõned küsimused. kui võimalik siis teeksin seda hea meelega e-maili teel. Minu e-mail on sirts4@hotmail.com või jäta oma e-maili aadress.

Soovitan jõe ääres 3 erinevat hotelli: White Swan (suht kallis, aga ilus ja heas rajoonis), Landmark Canton (korralik 4 tärni, hind mõistlik ja asukoht hea, hotelli eest väljub ka ekspressbuss Zhuhaisse ja Macausse) ning odavam valik on Lido hotell (3 tärni, hind ca 230 RMB 2-ne tuba) väsinud kuid puhas ja hea asukoht jalakäijate tänaval.

Bussiga Hong-Kongi minek on tülikam kui rongiga, piiriületuseks tuleb jala ning kõigi kodinatega piiriterminalist läbi minna. Endal õnnestus Shenzhenist HK-sse minnes sel moel teisel pool piiri oodanud bussist välismaalaste pika järjekorra tõttu maha jääda.

Peale kalli White Swani on otse sealsamas kõrval võimalik mugavalt ööbida ka Guangdong Youth Hostelis (youth hosteleid on seal linnas muideks märksa rohkem kui yks). Koduleht paistab küll maas olema, aga kontakti saab ikka: http://wikitravel.org/en/Guangzhou

Mina võtsin kõige kallima toa (RMB 250, nov 2007) ning jäin igati rahule.

Toll on ikka Hong Kong/Hiina piiri peal. Olen isegi nainud, kuidas valismaalastel seal koik asjad lahti voetakse. See juhtus jala piiri yletades. Aga reeglina erilist kontrollimist ei toimu. Olen seal piiri yletanud vist umbes 10 korda ning minul probleeme ei esinenud.

Guangzhoust Hong Kongi on rong 190 rmb, bussiga Shenzheni ja sealt parast jala piiri yletades metrooga kesklinna saab kokku 105 rmb.

Kes on ksutanud Guangzhoust HongKongi metrood või rongi? Kas lennujaamast läheb kohe rong või metroo? ja mis maksab?

Guangzhoust ei saa kohe metrooga Hongkongi mitte kuidagi. Ka linna metrooliin ei ole veel otsaga lennujaama jõudnud, kuigi seda ehitatakse.

Ikka tuleb kõigepealt lennujaamast rongijaama sõita (Guangzhou east) ja sealt rongiga Hongkongi. Kui on just soov metrooga (KCR) Hongkongi siseneda, siis tuleb Guangzhoust sõita kiirrongiga hoopis Shenzheni ning seal rongijaamas piir ületada ja Hongkongi KCR-iga sõita. (linnalähirong, mis läheb linna sees maa alla ja seega muutub metrooks) Keeruline koht siinjuures on LoWu raudteejaam üles leida.

Kõige valutum on istuda Guangzhou lennujaamast Hongkongi mineva otsebussi peale ja mõne tunni pärast oled kohal.

Palun soovitage head piirkonda Guangzhous, kus lastega oleks hea ööbida? Hotellid? Kus piirkonnas asuvad turud?

Hotellil on 4*, kuid on veidi väsinud, samas on see läänemaalasele siiski täiesti OK, kui pole just Marriottides harjutud peatuma.

Hotelli suur eelis on asukoht - see asub Pärlijõe (Pearl River) vahetus läheduses, ka jalakäijate tänav Beijing Street on mõne kvartali kaugusel, samuti väga hea restoran ning jõe-kruiisilaevade sadam. Sealt on võimalik rahulikult jalutada koloniaal-arhitektuuriga Shamian Islandini, kus asub oluliselt parem hotell - White Swan Hotel http://www.whiteswanhotel.com/index.php?Locale=en-us

Eelmistest kordades madalama tasemega, aga tingimuslikult elatav hotell on ka Lido http://hotels.english.ctrip.com/Domestic/ShowHotelInfo.aspx?Hotel=11774 Ei maksa lasta ennast kuulsast ja ilusast nimest eksitada - sellel on 3* ning vähemalt mõne aasta eest olid need üsna nirused kolm tärni, mis peale saabumisjärgse öö väljamagamist mind sealt lahkuma ajasid. Aga inimeste vajadused on erinevad.

Ise ei sattunud, aga turg peaks olema raudteejaama (Guangzhou East juures), aga võin siin eksida. Tasub kohapeal hotellist üle küsida, kuid peab arvestama, et kehvema taseme hotellis pole kellegi käest küsida...

Hotelli soovitan broneerida ctrip.com kaudu, sest ctripi hind võib letihinnast kuni 3 korda odavam olla (minuga just nii läks)

Ma olin seal peaaegu 20 aastat tagasi ja täpselt asukohti ei mäleta, aga ühel hommikul kella 5-6 ajal jalutasin hotellist toidukraamiturule. See kujutas endast midagi loomaia ja tapamaja vahepealset, kuid elamus oli vägev. Soovitan. Minna tuleb kindlasti vara, asukoha saab kindlasti kohapeal küsides teada.

Hongkongist Guangzhousse?

Tere,

Palun andke nõu, millega ja kuidas kõige paremini sõita? Mis see maksab? Varasemad postitused sele kohta on aastast 2007…ehk on midagi muutunud vahepeal? Kas pean mõlemasse kohta viisa muretsema? Ette tänades.. Kas keegi teab äkki veel, et kus müüakse kõige parema hinnaga pileteid Hiina?

Kui võtad kummagi koha postitused eraldi lahti või kasutad otsingut, siis saad vähemalt viisainfo küll kenasti kätte.

Hong Kong on viisavaba. Guangzhou jaoks on vaja Hiina viisat.

Tere,

Kas keegi oskab öelda, kas selleks, et guangzhou lennujaamast rongiga Hong Kongi sõita, kõlbab transiitviisa kah? Ja kui kõlbab, siis kui palju see maksta võib?

Aitäh