trip-krainetrip-ukraine-dark
Hääletades ja telkides läbi Euroopa vähese finantsiga... hea plaan?

plaan oli sõita lennukiga Pariisi võttes kaasa telgi ja umbkaudu 1000 krooni ning mingi hetk hakata hääletama koju ning käia mööda maid ja ilmu. kas on võimalik nautida reisi ning elades õhust ja armastusest selle rahaga hääletades jõuda elus ja õnnelikuna tagasi koju?

telgiks ilmselt kuskil lennu- või rongijaamade külje all nagu lugesin et mõned on siin teinud. võibolla mõnes riigis saaks sebitud http://hospitalityclub.org saidi kaudu ka öömaja, aga see on suhteliselt ebakindel variant hetkel. hing kisub minema, aga kardan põhiliselt ebakindla telkimistaktika, hääletamise ja vähese rahaga seotud riske / ohtlikkust... ehk siis kas tundub hea plaan? mida muuta? kas umbes kümne päevaga jõuaks koju rännata ja reisi nautida? igatahes raha kahjuks rohkem ei ole...

...kaardil näeks ta siis välja enamvähem sedasorti üritus: http://www.zone.ee/sethh/eurotrip.jpg

Võta kaasa sõber ja siis on teil juba natuke rohkem raha.

...ma tegin eelmine suvi enam vähem sama triki..lendasime siit sõbrannaga barcelonasse ja siis tulime tagasi häälega..(lõuna prants., põhja samuti, belgia, holland, saksamaa,,poola jne..)...raha oli küll rohkem, 3000 elamiseks. Ööbisime campingutes, bensukas, rannas.Soovitus; üksi ära minna..eriti kui ei taha raha kulutada campingu peale...sest magada kuskil päraspõrgus on isegi kahekesi kõle ..(begia nt..või saksamaa)..ja tegelt HC (hospitality c,) toimib kenasti( vähemalt siis kui oled aktiivne liige seal..ja profiil koos pildiga:)....raha kulub peamiselt söögile...a al 10 euri päev..camping ...a la 5-7 euri öö, samas...ma mõtlen et õhust ja armastusest on teel olles siiski raske rännata..rändamist peab nautima..ja 1000 krooniga..nuh...võta ikka nati rohkem...2000 tuhat nt..siis ei pea muretsema.siis saab lubada endale kohvikutes istumist ja jäätist..hihihihih.. ..ja muide pariisist välja saada on jõle raske...suuri linnu tuleks üldse vältida...(netist saab igast infot selle kohta..et kuidas pariisist välja saada jne..ja igast site on...hääletamsie, eelarve, riikide kohta..)..et google..ja hitchhiking..:) edu..ja seiklusi

Mine näiteks koos kaaslasega ja väldi suuri linnu. "Külad ja kõrtsid" on ikka vahvamad. Kiirteed ja bensujaamad ehk tõesti ainult edasi liikumiseks. Toetu kontaktidele - tuttavad teistes riikides jne. Pangakaardil võiks tõesti natuke rohkem raha olla...Toitu võiksid ka ju kaasa võta (helbed, pähklid, magusat jne.).Kämpingud ööbimiseks turvalised, melu mõnus.... See kaardiplaan oli sul selline tore ja soovin igatahes head reisi! Kui teel olles hätta jääd, anna märku. Tee ikka kindlustus ka!

noh, praegu toidab ju emake loodus värske kraamiga päris kenasti reisiselli ära.

puuviljad, juurviljad jen isegi maisitôlvikt sobib juba nârida (kui vôimaluston, ka keeta).

tsauu :)

no loomulikult hea mõte ;) ära ainult ööbimist alahinda, sest patareisid tuleb laadida (vt - http://www.trip.ee/node/11633), muidu saab see äratahtmise tunne kiirest otsa... sebi portaali kaudu ööbimised, see on hea mõte. ja edasi - mine! karta pole midagi, lisaks kõigele muudele omadustele näed sa veel poiss välja ka (selle neg poolena pead sa kauem autosid ootama, haha)

jaa, suurtes linnades on lisaks väljasaamisele probleemiks vähese raha olemasolu, mis võib väljenduda tühjas kõhus ja hügieense outlooki puudumises. sõps võta kindlasti kaasa, telefoni akulaadja ka ;) tagasitulekuks - ainult sõit - kulub sul 4-5 päeva.

mina näiteks olen ka sellist hospitality klubi moodi asja kasutanud. toimib väga hästi :) väga väga väga super inimesed on seal, kui pilt juures ja jutule saad, siis võib leida sealt sõbrad eluks ajaks :) ja noh. ise käisime sõbrannaga põhimõtteliselt 2 nädalat UK tuuril..üles põhja Šotimaale ja alla tagasi lõunasse... raha ei läinud midagi nii metsikult :D aga samas...noortehostelid (Backpackers) on ikka väga hea hinnaga ja vähemalt Inglismaal- Šotimaal olid need küll väga korralikud ja puhtad ;)

sõitsime samamoodi sõbrannaga-telgiga, reisikotis portsu konserve, raha oli meil vist 500kr(ei mäleta kahe peale või yksi, aga see oli ka 5a tagasi) hääletamine hakkas aga tallinna piirilt. Jõudsime hollandi juba 3päevaga- ööbisime aint läti-leedu ja saksamaa piiripunktis. Aga hollandist edasi ei jõudnudki - olime seal lõpuks 10päeva- käisime igas kandis, kaasa arvatud amsterdam. Meil oli iga päev nagu tom sayweri raamat. iga päev juhtus midagi põnevat, midagi ootamatut, ja alati positiivset, inimesed olid no lihtsalt sydamest niiii lahked ja ilma mingite tagamõteteta lihtsalt abivalmid. HOlland jättis kustumatu mulje. Ega enam kusagile mujale tahtnudki- konservid said otsa, raha kah, samuti puhkuseaeg- läksime häälega läbi saksa,taani rootsi sadamasse kus odava laevaga baldiski sõidetud(maksime kaardiga,kus oli meil igaks juhuks reserv ikka ka)

reis oleneb puhtalt- heast tujust(heast reisikaaslasest) ja kindlasti peab sul olema kaasaantud - good luck!! need olemas - head reisi! :) aga ikka suvel :)