Hästi palju küsimusi Gruusiasse reisimise kohta

Enamusele nendest, aga ka paljudele teistele saab vastuse mõnest reisijuhist. Gruusia osas on pikk kogemus Bradti giidil ning nende viimane trükk tuli just kahe nädala eest välja , seega peaks päris ajakohane olema. Ja ka vana hea Google on abiks, näiteks guugelda Tbilisi airport bus ja esimene vaste vastab juba ka küsimusele. Majutuse osas on enamik kodumajutusi booking.comis esindatud. Väiksematesse linnadesse käivad minibussid (marshrutkad), mere äärde saab ka suure bussiga (Metro.ge), väljumiskohad leiab reisijuhist. August on seal soe, et mitte öelda palav.

1
0

Viimasel paaril aastal on siin tripis Gruusia teemalisi postitusi palju, loe need läbi ja saad targemaks. Nõu anda on raske, kui ei ole ettekujutust marsruudist, soovidest.Mõned üldised soovitusedLennujaama buss liigub 24/7, kuid kui saabud õhtul pimedas on loogilisem valida takso ööbimiskohta.Augusti teine pool on puhkuste aeg- seega peaks öömajad broneerima  näit booking.com.Meie mõne aasta tagune kulu kohapeal oli 30 euri  ühele päevas. kuid see kõigub olenevalt rändamisstiilist.Rahavahetus kindlasti koha peal, lennujaamas vahetada näit 50 euri ja ulejäänud Tbilisis võibolla kuigivõrd parema kursiga.Meie lühikokkuvõte- https://trip.ee/foorum/uldfoorum/gruusia-juuni-2013

1
0

Ostsin piletid läbi Riia ära - 1.08-15.08. Ööbimist veel ei ole, aga tuttav käis Gruusias ja ütles, et ära broneeri endale midagi. Kuidas selle majutusega on? Peaks vist enne ikka midagi ära broneerima ja vaatama? Booking.com'ist nt? Kuidas seal kodumajutuse jms sellisega lood on? :)

0
0

Kui öösel saabud Thbilisi, siis on vist mõistlik mingi ööbimiskoht kinni panna ja sealtsamast transport tellida või on neil lennujaama transport olemas.  Olen ise oktoobris minemas ja panin toa Hotel Lilo near Airportis kinni nii saabudes kui lahkudes, eks see tõenäoliselt selline ühe öö peatuskoht ole. Kirjade järgi on neil tasuta lennuväljatransfeer ja lubati saabudes minu nimega oodata lennujaamas. Saan tulles vajadusel poolteist päeva seal rahulikult välja puhata, päeval veidi ringi käia ja siis sõbraga Telavisse edasi minna. Võid võtta ühendust Gelaga, tema tegeleb majutuse, giidinduse, autojuhtimise jne. telefon +995 599 353 383. FB-s on konto GG- Travel https://www.facebook.com/GG-Travel-1033536510073053/?pnref=storyja https://www.facebook.com/search/top/?q=gela%20giorgevichi

1
0

Jah, sellele inimesele kirjutasin, sest tema nimi oli käinud mitmest postitusest läbi, aga ta suhtleb ainult vene keeles, nii et kahjuks jääb ära. Ma ei saanud isegi tema vastusest aru. :D Aga ma saabun päeval 1.08 15.45, ilmselt taksoga (kui selleks ajaks vähemalt 2-3ks ööks) elamise olen bronninud ja siis vaatan edasi. Kuna mu inglise keel kergelt öeldes sakib, siis kõige rohkem kardan keelebarjääri. Kuid olen siiski palju lugenud (ka mu isa rääkis), et Gruusias inimesed väga sõbralikud ja abivalmid. Kuna reisin üksinda, esimene reis üksinda, siis närv on korralik sees. Kuid kindlasti saab hakkama! :)

0
0

Ja ÜKS küsimus veel. Kuna reisin käsipagasiga ainult ja max kaal on 7kg lubatud. Aga mul on 35L mahutav seljakott. Mu tuttav reisib sellega koguaeg ja ütles, et keegi otseselt ei mõõda sul seal midagi, peaasi, et igaks juhuks kaalu normi siiski jääks. Kuidas sellega on? Kas on oht, et pannakse siiski nii, et pean äraantvaks pagasiks siiski ümber registreerima? Tuttav ütles, et kui selle kuidagi turvaväravas sinna alusele saad pressida, siis on kõik hästi. :)

0
0

Turvaväravas jah võidakse lasta kott moodulisse suruda, kui see ei õnnestu, siis tõenäoliselt läheb äraantavaks. Tagasi tulles oleks mõistlik osta mõni hea Jürimaa vein, mida meil siin kunagi müügile ei tule. Gela räägib jah vene keelt, ta oli meile väga heaks reisijuhiks ja oktoobris on tema jälle meie giid ja autojuht. Suhtle temaga  Google tõlke kaudu. Thbilisis on küllalt taksojuhte, kes turistidelt korraliku arve küsivad. Poolteist aastat tagasi oli Thbilisis ametlik taksohind 3 lari. Esimesel õhtul sõitsin ühe otsa selle hinnaga ja tagasi sõites võtsin teise takso, ning unustasin enne kokku leppida ja siis küsis juht 20 lari. Jagelemist oli tükk aega. Soovitan valida ööbimiskoht, kust sulle tullakse autoga järgi. Muidu oleks mõistlik enne autojuhiga hind kokku leppida.

0
0

Mina käin aastaid 35-liitrise seljakotiga kahenädalastel jalgsimatkadel Portugalis, Hispaanias, Kõige enam olen lennanud Lufthansaga. Kaal on 5 kg ringis, sh magamiskott, kohapeal lisandub veepudel. Lõuna poole minnes on ju soojad riided seljas, neid ei pea kotti panema. Pole mõtet varuda 14 paari sokke ja ihupesu, piisab ühest vahetusest. Ära karda näppusid märjaks teha, pesemine võtab õhtul ainult 10 minutit. Mida väiksem pagas, seda hõlpsam reisida. Las kott olla pigem pooltühi, vb tahad midagi osta koduteele. Kui oled veinihuviline, siis seda salongi ei saa võtta, arvesta kohe äraantava pagasiga.

0
0

Kui Sa vene või inglise keelt ei oska siis Sa seal üksi hakkama ei saa. Vanem generatsioon, kes üldiselt ka kodumajutusi pakuvad, räägib suhtlemiseks üldjoontes ainult vene keelt ja seda ka kohaliku aktsendiga, nii et vahel peab ka keelt oskav inimene mõtlema, mida üldse öeldi. Inglise keelega saab noorematega jutule. Nii et kui Sul majutusi ette broneeritud ei ole, siis vaevalt Sa ilma keelt oskamata endale midagi eriti soodsat suudad välja kaubelda, kui see on eesmärgiks.Kardan, et ainult sõbralikkusest ja abivalmidusest ei piisa, kui teine ikka üldse ei mõika, mis teema üldse on. Muidu on Gruusia tore kant ja pakub palju võimalusi ka kohapeal kõike organiseerida. Olin seal mõned aastad tagasi 4-kesi ja majutused ning liikumised (taksod jne) organiseerisime kõik koha peal. Aga me kõik rääkisime vene keeles ka, nii et meil probleemi ei olnud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased