Havai-le

Tahaks novembris Havaile minna. Kas selleks peab olema USA viisa? Kui raske see asjaajamine on? Enne pole ju mõtet lennupileteid broneerida kui vastus on positiivne. Pole kunagi sealkandis käinud ja seega üsna ebakompetentne. Aidake!

Ara unusta, et lubati sugisel viisavaba sisenemine USA -sse.Aga ikka on viisat vaja, Hawaii on ju USA ux osariik.Tule aga julgesti, ise elan seal, kui on mingid peobleemid ja kusimused, alati saan aidata, eestlane ikkagi peax ux teisele toetusex olema. Anna oma mail ja kusimused.Alguses voin aidata isegi uuri pinnaga, kas soovid tulla toole voi reisile? Aga piletit sugisel on alati kallimad, mais lendasin Hawaile 27000 EEKUga, tulen nadalax Eestisse ja 22 juuli tagasi , piletit maxid 25000 Eeku, Kirjuta julgesti, mina pole see oel , kade Eestlane, kes teisi ei aita.

Hmm, sain just piletid umbes 20 000-ga ning sedagi nii kallilt seetõttu, et suvi on ning ei ostnud pikalt ette.. Samas sügisel ja kevadel kui natukegi otsida saab umbes 12 000.- tallinn-honolulu-tallinn. Niiet 25 000 - 27 000 on küll liiga kõrge hind.

Ka mina plaanin sügisel sõita Havaile.Esialgu on plaan minna lihtsalt reisile,kuid kuna see on mu ammune unistus,siis tahaksin jääda ka pikemaks ajaks..s.t ka tööle.Ma olen aga kuulnud et sinna elamusluba ja muud vajalikku on äärmiselt raske saada.Kuidas seal siis üldse legaalselt elama saab?palun väga abi..

e-mail on marion_busch49@hotmail.com

Aga kas keegi oskab öelda kuidas on kõige parem USAst Hawaiile minna ja kui palju see maksaks?

Legaalselt on sinna ikka väga raske elama jääda, võimalusi eriti ei ole. Ise olin 4 kuud seal üliõpilas programmiga work & travel. Lennupiletid peaks saama tõesti umbes 12 000 - 17 000 rohkem maksta juba mõtetu. Mina läksin Philadelphia ja LA kaudu aga on veel palju muid võimalusi.

palun jaga minuga ka Hawaii võimalusi roomer494@hotmail.com

Mõtekas on osta piletid läbi Priceline'i või Bookinghouse, siselennud on üsna odavad, kui on võimalus usa krediitkaarti kasutada.

Tere, sooviks teada, millisele saarele Hawaiil on kõige mõtekam puhkama minna? Kuna tuleme puhkama novembris Miamisse, siis mõtlesime ka Hawaiile tulla, andke nõu kuhu võiks täpsemalt seal minna ja mida vaadata? Ette tänades!

Kauaks sa tuled? K6ik saared on oma moodi ja teineteisest erinevad. Suurel saarel on hetkel vulkaan v2ga aktiivne ja saar on mattunud vulkaaniauru s6na otseses m6ttes. Sinna ei soovita minna. Maui on v2ga ilus nt, ilusad rannad, suht v2ike saar. siuke rannaelu. Oahul on Honolulu, suur linn, palju ilusaid randu, surfajate paradiis ja kui otsustad just sellele saarele minna siis mine kindlasti ka Polynesian Culture Centrisse luaule. Kauai on k6ige vanem saar, loodus on supper ilus oma paljude waterfallsidega (no ei tule eesti keelne s6na meelde) aga ka v2ga v2ike saar. Aga nt Oahust k2ib praam mauile, 65 taala on 1 ots, s6idab m66da Molokaist ja Lanai saarelt (no ranna 22rt n2ed). Oleneb muidugi kui kauaks puhkama plaanid tulla.
. . . Trip.ee lisas suured algustähed ja palub seda tulevikus postitajal endal teha!

Tuleme(läheme) samuti novembris. Sihtkohaks Maui saar ja 10 päeva. Et saada tõesemat tunnet sellest paradiisist, oleme tänulikud soovituste-vihjete eest, kuhu minna, mida vaadata jne. ...ja mida kohalikele eestlastele külakostiks tuua ;=}}

No 10 p2eva v2iksel saarel j6uab nii m6ndagi n2ha-teha. Kindlasti soovitan Luaul 2ra k2ia, valige selline kus on rootsi laud, (saate kohaliku roogi maitsta), kuna tulete novembris siis on vaalad kylmadest vetest siia sooja poegima r2nnanud, saate v6tta paadireisi ja vaalu l2hedalt n2ha (unustamatu kogemus). Mauil on akvaarium ka, suht suur, seal n2eb haisi jm. http://besthawaiiactivities.com/maui_home.asp?gclid=CMzE4of69ZUCFQsQagodww4B5Q siit lehelt saad ylevaate tuuridest. Ja mis k6ige olulisem, nautige p2ikest ja sooja ookeanivett.

Kylakostiks? No mina tavaliselt tellin leiba ja vene sinepit. Kommi ka. Kas te l2hete Malle ja ta abikaasa juurde? Ma rohkem Mauil eestlasi ei tea.

Tänud! Oluline ongi Päike ja soe vesi !!! Mida soovitad? kas cruisid netis bookida või kohapeal letist osta? selles mõttes, et kui täis müüdud need paadireisid on. Luaud kohta netis selline kuiv commercial,.. eks neidki tuleb koha peal valida. Leib ja sinep ! Tundub jah, et selline kodune soolane suutäis läheb paremini peale, kui magus. Kalevi shokolaad ja Viru Valge on vist igapäevaselt "ära leierdatud" ... Mallet ei tunne, aga....kuna eestlase tunneb tänaval juba kaugelt ära, siis on võimalik, et peale reisu tunneme ka Mallet ja oleme temal ka külas käinud !=))

kuidas selle vulkaaniga seal lood on? kui aktiivne see on ja kui ohtlik?

olen ise oktoobris 10ks pa'evas minemas. aga jaa"'n paika vaid yhele saarele - Oahu - nagu kohalikud sealt kandist r6hutavad on see koht ikkagi puhkuseks - ja tundub et kui hakata seda aega mitme saare vahel jagama siis tundub see lihtsalt myrgeldamisena.

ahjaa.. pa"ikeseloojang yle vulkaani Big Islandil pidavat ha"mmastav olema - aga eks j6uab teine kord :o)

Havai saarestiku külastades tasub kasutada kohalikke lennuliine ja nt päevaks põigata mõnele teisele saarele. 2a tagasi maksis lennukipilet Oahult Big Islandile mäletamist mööda 28 USD, seejuures sai pilet ostetud paar päeva ette (netist). Sõit kestis ca 30 min. Terve päeva käisime Suurel saarel ringi ja viimase lennukiga siis Oahule tagasi (pärast mõtlesime, et oleks võinud 2 päevaks Suurele saarele jääda - seal 2 päevaks kindlalt vaatamist). Minu soovitused:

  1. lennukipiletid netist (United Airlines teeb aeg-ajalt päri soodsaid pakkumisi Havaile). Eestis mingisse USA linna saab praegu päris soodsalt. Ise lendasime czech'iga - TLN-Praha-New York. Ja NY United'iga edasi Havaile - vahemaandumine LA's. Piletihind kokku al Tallinast oli ca 13000. Lisan, et käisime jaanuari alguses.
  2. kohapeal tiirutamiseks rentige auto - rendihinnad mõistlikud ja bensiin ka.
  3. Hula ja luau on märksõnad, mida tasub otsida
  4. kui oled magusasõber siis kohalikud macadamia pähklid shokolaadis ... (mul hakkas praegu suu vett jooksma...)
  5. pika lennureisi jaoks võta ikka mitu-mitu raamatut kaasa (mul sai raamat enne läbi, kui lennureis)
  6. kui nt Honolulus odavalt süüa tahad, siis selleks on palju kohti China townis. Sealt leiad ka mõnusaid juur- ja puuviljapoode. Üldse tasub pigem süüa väljas, sest portsud on mehised, et mitte öelda hiiglaslikud (olen ausalt hea isuga, aga sealsest praest saime mehega kahe peale kõhu ikka tõsiselt täis) ja suvalises marketis toit suht kallis.
  7. tagasi tulles arvesta, et ajavahest ülesaamine võtab vähemalt nädala st esialgu väga uniseid õhtupoolikuid.

Ilusat reisi kõigile, kes reisi teisele poole maakera plaani võtnud.

Kuidas sa Mallet tead?on sul tema kontakti? Ja küsimus kui palju eestlasi elab üldse Hawail?