HCMC (Saigon) või mõni muu rahvusvaheline lennujaam Indo-Hiinas

Tere tripikad!

Ma ei saanud vastust kindla teema alt seepärast püstitan selle laiemale publikule. Nimelt on mul lend Stock-Doha-HCMC ühe bookimisega ja sealt edasi HCMC-Siem Reap teise bookimisega. Vietnamis ei soovi piiri ületada aja kokkuhoiu mõttes sest järgnev lend ei lase piiri peal oodata, juhul kui läheb nt 2 tundi aega, järelikult jääb üle transiitkoridor ainult. Probleem on sellega, et kuidas teha check in HCMC´st Cambodia´sse? Kas keegi on kunagi proovinud sellist varianti kasutada või kas on check in võimalik Doha´s teha self´is või lauas sest järgnevale lennule jääb vähem kui 24 tundi? Lennud on käsipagasiga! Lihtne on kui lähed ühe bookimisega siis saad piletid algjaamast ja suundud transiitkoridori ning mida olen ka väga palju kasutanud, kuid nüüd teine olukord. Mida ütlevad Teie kogemused ja loogika? Tänan Teid ette!

Me käisime Tallinn-HCMC ja sealt eraldi piletiga Siem Reap, ega ma täpselt enam seda check-in'i mäleta, aga eks ikka läbi mobiili sai vist tehtud. Kas vist umbes kahetunnine vahe oli. Loogika ütleb, kui kaks piletit, siis ka 2 check-ini.

To AndresR

Nii, et Vietnami jalga maha ei pannud st piiri mõistes?

ikka panime. meie sihtpunkt oli ju HCMC ju ja sealt oli meil ostetud järgmine pilet Siem Reapi. Seega Vietnami jõudes otsisime oma e-viisad välja, seisime mingi järjekorra ära, saime passi viisa, läksime lennujaamast välja ja kohe uuesti tagasi sisse väljuvatele lendudele. Oleks sul nt Tallinn-HCMC-Siem Reap ühel piletil, st sinu lõpp-punkt on Kambodža, siis sa vajaksid vaid viimase viisat ja peaksid vaid püsima transiidis.

Eeskirjade järgi pole vajadust Vietnami siseneda:

TIMATIC-3 / 07JAN18 / 1339 UTC NATIONAL ESTONIA (EE) /TRANSIT VIET NAM (VN) DESTINATION CAMBODIA (KH)
ALSO CHECK DESTINATION INFORMATION BELOW VISA TRANSIT VIET NAM (VN) ...... NORMAL PASSPORTS ONLY ...... TWOV (TRANSIT WITHOUT VISA): VISA REQUIRED, EXCEPT FOR PASSENGERS WITH A CONFIRMED ONWARD TICKET FOR A FLIGHT TO A THIRD COUNTRY WITHIN 24 HOURS. THEY MUST STAY IN THE INTERNATIONAL TRANSIT AREA OF THE AIRPORT AND HAVE DOCUMENTS REQUIRED FOR THE NEXT DESTINATION. VISA DESTINATION CAMBODIA (KH) ...... NORMAL PASSPORTS ONLY ...... PASSPORT REQUIRED.

  • PASSPORTS AND OTHER DOCUMENTS ACCEPTED FOR ENTRY MUST BE VALID FOR A MINIMUM OF 6 MONTHS FROM THE ARRIVAL DATE. VISA ISSUANCE:
  • E-VISAS CAN BE OBTAINED BEFORE DEPARTURE AT HTTPS://WWW.EVISA.GOV.KH/. VISA REQUIRED, EXCEPT FOR NATIONALS OF ESTONIA CAN OBTAIN A VISA ON ARRIVAL FOR A MAXIMUM STAY OF 30 DAYS.

Loogika ütleb, et transiittsoonist väljumata ei õnnestu check-ini teha, kui just lennufirma ei lase seda 100% online teha. Pole muidugi võimatu, et nii saab, aga ise teeks igaks juhuks Vietnami viisa ette ära, ja kui on kiire, siis kõikvõimalike "Airport speedup" lisadega.