trip-krainetrip-ukraine-dark
He Dong hotell Pekingis

Sõidan järgmisel nädalal Pekingisse reisima.net vahendusel ja ööbimine on nende poolt broneeritud hotelli He Dong kesklinnas. Kas kellelgi on kogemusi nimetatud hotelliga? Kas sealsed pistikud erinevad meie omadest ja kui erinevad, siis kust saada spetsiaalseid vahejuppe? Ühes postituses kirjutati "jüaanidega kaasavõtmise probleemide vältimisest"- mida see tähendab, millised probleemid võivad tekkida nende kaasavõtmisel? Plaanisin neid Eestis kaasa vahetada u 5000 EEKi eest?

Tänan.

hotellist ei tea ja kesklinn Beijingis võib ka üsna laialivalguv mõiste olla. Püüa leida mõni majutusportaal nt hostelworld.com või muu analoog - nendes leidub kindlasti varasemate külastajate hinnanguid ja kommentaare. Pistikud on samasugused kui USAs ehk siis erinevad meie omadest. Adapteri ostmise kohta ei oska hoobilt soovitada. Hotellides on teinekord neid võimalik laenutada. Rahavahetuse teema oli mu meelest üsna hiljuti siin foorumis üleval. Kasuta trip.ee otsingut!

Ise ostsin Bauhofist adapteri, mis sisaldab pistikuid nö. igaks elujuhtumiks. Kasutamiseks Inglismaal, mandri Euroopas, Ameerikas, Aasias,... Maksis nii saja krooni ümber. Inglismaal igal juhul toimis. Muuseas, kui tagasi tuled, siis räägi kuidas oli. Plaanin ka sama reiskorraldaja teenust kasutada, aga järgmisel kevadel.

Pistikutega selline lugu, et uleval on tavaline pistik, mis meil ja all kolmeharuga. Meil mingeid adaptereid ei ole siiani veel vaja lainud. Hotelli kohta hangi nii palju infot kui saad. Hea kui teeksid endale selgeks kuidas sinna saada. Inglise keelt nad ei raagi siin uldse. Lennujaamast otsi kaart, kus on peal Hiina ja inglise keelsed nimed, siis saad taksojuhile naidata, kuhu sul vaja minna on.

Mul ei läinud pistikute vahejuppe mais-juunis Pekingis, Xianis, Luoyangis ja Qufus vaja. Kui kuskil neid vaja on, saate kohapealt osta. Odavamalt kui Eestist. Eesti valuutavahetusbürood vahetavad jüaane väga jõhkra kursiga. Kaaluge euro-jüaani kaudu Hiinas vahetamist või Hiinas pangaautomaadist raha võtmist. Lennujaamas oli parim kurss ühes teisel korrusel paremat kätt asuvas pangas. Ei mäleta enam, kas mingi maapank või Bank of China.

Kas Hiinas sularaha väljavõtmine on üldjuhul probleemideta? Kas see on siis odavam, kui siin EEK jüaaniks vahetada?

Sularaha välajvõtmine üle maailma ühesugune: 2,5 % summast + 30 kr teenustasu.

Käisime Pekingis ära reisima.net vahendusel ja kurta ei ole küll millegi üle. Reis sujus tõrgeteta ja oli väga vahva. Hotell ei olnud midagi luksuslikku, kuid kõik vajalik oli olemas. Pekingis on päris palju turismiinfopunkte- linn on jaotatud piirkondadeks ja igas piirkonnas on üks infopunkt, kust saab väga hea linnakaardi koos hiinakeelsete nimedega.

Käisime ka reisima.net vahendusel, Kõik sujus ilusti. hotell oli täiest ok ja asukoht oli hea, metroopeatus oli kohe hotelli kõrval. Köök ei töödanud ja hommiku sööki ei antud , seetõttu maksti osa raha (120y) tagasi. Hotellis admin rääkis ingliskeelt vabalt ja andis omapoolseid soovitusi kuhu minna ja mida teha pekingis, Õhtul küsis üle, kas oli abi. Hiinlased on üldse väga sõbralikud ja abivalmid, Kui kusagil tänavanurgal mõtlema jääd tullakse ligi ja juhatatkse. Raudtee jaamas üritasime pileteid osta siis esimese hooga ei saanud mitte midagi aru kuhu ja mis kell rong läheb, tuli kohe mingi hiinlane ligi ja tõlkis sõiduplaani ning aitas pileteid osta ja tõlkida kassas, pärast lobises veel paar tundi meiega rongi oodates. Kindlasti lähen sinna millalgi tagasi.