Hea uudis Horvaatia fännidele.

Estonian Air hakkab alates 2014 a. suvest lendama Tallinn-Split. Vaatasin endale sobivaid kuupäevi ja sain hinnaks ühele täiskasvanule 211€. Hea hind ju otselennu kohta?

On küll. Sai ise ka piilutud ja mõtted juba mõlguvad .

217 EUR tegelikult. suht kallis arvestades, et umbes sama kaugel kui Amsterdam ja lennujaamamaksud kõvasti odavamad. Ilmselt müüakse sooduspakkumisel ka 160-170'ga. Amsterdamis on päris palju ka KLM'le ettevedu, Spliti pole nii lihtne täis müüa.

Samuti olen huvitatud. Tundub päris odav. Ei tea, kas oodata, et tulevad odavamad pakkumised või osta praegu?

Mina ka huvitatud. Läinud suvel sai ka aegajalt Horvaatia pileteid uuritud, aga alla 500 eriti ei leidnud. Siiski tundub see soodne olevat...

Pets1962, kuidas seal on märgitud soodushind?

Snoop, vabandan küsimuse pärast, aga kas oled 3-4 aastat olnud lõunameresaartel pagenduses ning nüüd, saabudes tagasi, loodad, et lennuhinnad on ikka jäänud sinna 3-4 aasta tasemele? Sinu varasemaid postitusi lugedes on jäänud mulje, et peaksid olema lennuhindade muutusega kursis.

Ärgem unustagem, et need lennud väljuvad Eestist, seega ei saa 211€ hinda võrrelda soodukatega, mida teised lennufirmad pakuvad vahel mujalt Euroopast (rääkimata nende tavahindadest, mis tõesti ongi 400-500€). Ning olles jälginud E-Airi viimase aasta piletite hindu, siis ca 211 € on väga soodne hind. Kui jääda ootama 160-170€ soodukat, siis suurema tõenäosusega jääks minemata. Aga talvise reisimessini võib ju katsetada ja ära oodata. Ja siis osta 250€ ja üle selle :)

Ja kui veel targutada, siis auto kütusekulu edasi-tagasi Horvaatiasse on vähemalt 500-700€ ning arvestades, kui palju rahvast suvel Eestist Horvaatia poole liigub, siis lennuki täissaamine ei tohiks nende hindadega probleem olla. Pigem unistab E-Air müüagi põhiosa piletitest keskmise hinnaga 300€-400€.

Käisin ökonoomse autoga ning bensiin koos teemaksudega tuli 750€, kuivõrd meid oli 3, siis tuli 250€ nägu. 4 in peale oleks siis olnud 188€ ja 5 inimenest on minuarus nii pikale reisile liig (ei ole mugav 3 in taga). Suuremad autod võtavad ka rohkem kütust. Seega minuarust on tegu väga hea pakkumisega. Oleks tol ajal kasvõi 350€ lennukipileti kätte saanud, poleks auto peale mõelnudki, rääkimata 211€. Lisaks tehakse autoga minnes tavaliselt 1-2 vahepeatust koos ööbimisega, mille eest tuleb samuti maksta.

Meil lennupiletid ja majutus järgmiseks suveks, juulikuuks, juba olemas. Neljale alla 1200€ :D

Reisimees, vabandan küsimuse pärast, aga kas oled olnud viimased 20 aastat kuskil pagenduses ja ei ole kursis odavlennufirmade arenguga, mis on Euroopas lennupiletite hindu kontrolli all hoidnud?

Võimalik tõesti et ma eksin ja Split, uudne sihtkoht, rahval raha laialt käes, alla 217 EUR ei müüdagi. So what? Finnair ja Norwegian lendavad samuti Horvaatiasse ja nende reise on samas hinnaklassis veel vähemalt 2-3 kuud ilusasti saada, mitte ainult pakkumiste ajal. Finnairil lennuk parem ja teenid ka miile.

Lihtsalt sinu jutt, et 217 EUR on VÄGA SOODNE hind, mis nõuab kiiret äraostmist, on naeruväärne inimeste huijamine.

Snoop, ütle, milline odavlennufirma Eestist Splitti lendab?

Samuti, Sinu jutt Norwegiani ja Finnairi kohta on täielik jama. Mine vt nende kodulehelt hindu ja näed, et neljale näiteks maksab Splitti 1800€ ja Dubrovnikusse 1300€. Tallinnast loomulikult, ümberistumisega kusagil. Ma ei saa aru, millest Sa räägid? Või mõtledki Sa sellega, millest räägid?

Jama? Reisimees, ära valeta inimestele näkku, võta lahti juulikuu Dubrovnikusse, 237 EUR per nägu Finnairiga Tallinnast. Splitti saab Helsingist 157 EUR+krediitkaarditasu Norwegianiga samuti igal ajal, kes tahab.

Nii et kui sa kitsendaks oma "head hinda" tingimustele: kui keegi tahab Tallinnast otselennuga ja omadega Horvaatiasse saada, siis on tõesti hea hind, sest teist otselendu pole :P

Kui kellegi eesmärk on lihtsalt odavalt Horvaatiasse kohale jõuda, siis pole see hind miskit erilist.

Kokkuvõttes: äkki uurid enne hindu ja siis pistad teiste arvamuse kallal ülbelt pröökama, wannabe? :)

No ma ei tea ... Mulle EA pakkumine sobis - juulis on minek suurema kambaga.

Täpsustaks oma seisukohta, et 217EUR pole "suht kallis" Eestist Horvaatiasse pääsemiseks, mu arvamus oli, et see on kallis "sooduspakkumise" kohta. Võimalik, et ma eksin ja Estonian Air ei müügi seda odavamalt kunagi, ent teised firmad müüvad, oma soodukad tulevad Ryanairil Stockholmist jne. Suvel on Aurinkomatkatel sageli viimase hetke odavad piletid 120-150 EUR Dubrovnikusse.

Ei ole mõtet kellelgi paanitseda, et "kui ma nüüd kohe Estonian Airi piletit ei osta, siis pean 500 EUR maksma, et Horvaatiasse jõuda". Vähemalt 3 kuud veel on mu hinnangul täiesti vabalt saada 200-250 EUR raames ka teiste firmadega.

Snoop, ämbrites kolistad. Kas sinu arvates on normaalne, et tagasilend Finnairiga Dubrovnik - Helsingi 11:00-15:00 ja Hel-Tal 10:15-10:50 (järgmisel päeval)? Aga just sellele lennule reklaamid 236 EUR hinda. Magad lennujaamas?

Seejuures on pakuvad EA kui Finnair tavapärast varase tellija soodsamat hinda, mitte mingit soodukat. Kust võtad, et EA on tegu sooduspakkumisega? Tiba kallim pilet Finnairiga on 245 eur nägu, aga arusaamatuks jääb, mille põhjal väidad, et EA otselend 211€ on "suht kallis", aga Finnair on soodsam? Norwegian pole samuti odavam kui EA. Kui sulle meeldib lennata sama hinna eest või kallimalt ümberistumisega, siis on see sinu personaalne probleem, aga ära ürita selgeks teha, et see on soodsam. Omi miile võid teenida ka, see on ka sinu personaalne probleem, aga selle järgi küll ei hakkaks puhkuseplaane tegema, eriti kui EA otselend Tallinnasse kestab ca 3h ja seda õhtul, samal ajal kui Finnairiga matkad kogu päeva.

Võiks nüüd rahu teha. Mina sain küll aru, mida kumbki tõestada tahtis.

EA ongi üsna kallis firma. Viimati nägin EA "sooduspakkumist" liinil Tallinn-Brüssel 202 eur (kõige odavama klassi pilet, st ilma pagasita). Samas Lufthansaga lendan ilma mingite soodukateta ca 150-180 eur. Muidugi eeldab LH kasutamine ümberistumist, kuid hinnas on nii pagas kui suupisted ja jook (sh vein:). Eks kes mida hindab ja kuidas vaatab. Kui ma pea 10 korda poolaastas lendan Brüssel-Tallinn-Brüssel, siis ma EA-d ei kasuta - kallis on, eelistan alati LH. Kui ma ise Horvaatiasse läheks, siis mina kasutaks Ryanairi ja saaks märkimisväärselt alla 200 euri kohale. Aga ma ei ole ja pole kunagi ka olnud ka erareisidel mugavusreisija, mul pole lapsi ja ma võin (ja olen) ka lennujaamas magada. Kui ma oleksin mugavusreisija, siis ma ei ütleks, et 211 eur otselennu eest Tallinnast on palju. Pole ka soodne, tavaline Euroopa-sisese lennu hind teistel lennufirmadel. EA jaoks on see soodne ja võib lugeda nende kontekstis ka sooduspakkumiseks. Nt väikese lapsega reisides oleks see ju täiesti sobilik lahendus.

Valdaval enamusel Eesti inimestest on 28 päeva puhkust ja nad reisivad üldjuhul 1 aastas. Siis võib seda ju mugavalt teha, kui oled valmis selle eest veidi peale maksma. Ma reisin rohkem ja hoian mugavuse pealt kokku, et käia aastas mitu-mitu head korda igal pool:)

Nii et kõik sõltub vaatenurgas. Nii Snoopil kui reisimehel on jutus õigus.

Hehe, ei minu poolest võib rahu teha ja ma olen ka öelnud, et 217 EUR on täitsa okhind ja odavamaid Estonian Air ehk tõesti enam pakugi.

Lihtsalt teema arenes edasi üldse Horvaatia lennuhindade aruteluks ja siin laskus mu oponent ikka väga haledate valedeni, täpselt nagu oleks tema näol tegemist Estonian Airi palgalisega, kes meeleheitlikult püüab inimesi meelitada.

Aga minu poolest viimane postitus siin teemas, las see jääb:

Kasutaja Reisimees valed:

400-500 EUR teiste lennufirmade tavapilet Horvaatiasse - VALE 325 EUR Tallinnast Dubrovnikusse või 450 EUR Splitti - VALE

237 EUR'ga ei saa Finnairiga Dubrovnikusse ilma ööbimata - VALE

viimase tõestuseks

www.expedia.de - 12-19 juulini

  1. Juli 2014 - Abflug 1 Stopp Gesamte Reisezeit : 5Std. 5Min.

Tallinn TLL 06:05 Helsinki HEL 06:40

Helsinki HEL 08:10 Terminal 2 Dubrovnik DBV 10:10

  1. Juli 2014 - Rückflug

Dubrovnik DBV 11:00 Helsinki HEL 15:00

Helsinki HEL 16:55 Terminal 2 Tallinn TLL 17:30

Reisender 1: Erw.€231,05 Flug €120,00 Steuern & Fluggebühren €111,05 Expedia-Buchungspauschale €5,00 Gesamt: €236,05