Helsingi Vantaa lennujaamas testitakse kaasaskantavaid laadijaid

Arvestades, kui suur osa inimestest kasutab tänasel päeval ühenduseks olemiseks ja töö tegemiseks erinevaid elektroonikaseadmeid, on lennujaamade tasuliste või masendavalt aeglase kiirusega WiFi-võrkude kirumise kõrval üks kõige stressirohkemaid asju laadimisvõimaluse leidmine arvutitele ja mobiilseadmetele. Pistikupesade arv ja kättesaadavus lennujaamades on küllalt varieeruv, olles tavaliselt mõnevõrra parem Euroopas, kuid laadimispunkte pole liiga palju ilmselt üheski maailma lennujaamas.

Helsingi Vantaa lennujaam on pistikupesade ja laadimispunktidega keskmisest paremini kaetud, kuid tipptundidel on sealgi vaba pistikut üsna keeruline leida. Sooviga alandada vaba laadimiskoha leidmisega kaasnevat stressi, testib Soome lennuväljasid ja navigatsioonisüsteeme haldav ja arendav Finavia juulis uut teenust, kus reisijad saavad Vantaa lennuväljal laenutada kaasaskantavaid mobiililaadijaid.

Kaasaskantavad laadijad võimaldavad reisijatel vabalt ringi liikuda ja reisijad ei ole füüsiliselt seotud laadimiskoha juurde. Eriti teretulnud on mobiilne laadimisvõimalus transiitreisijatele, kes tihti kasutavad nutitelefone ja tahvelarvuteid õhus ning on väga aktiivsed traadita interneti tarbijad transiitlennujaamas. Elektroonikaseadmeid kasutavad rohkem ka üksinda reisivad inimesed.

Mobiilse laadimise testimine on üks osa Tampere Tehnikaülikooli juures läbi viidavast uuringust. Pole teada, et analoogset teenust oleks varem pakutud mõnes teises maailma lennujaamas. Kuna Finavia poolt väljastatud info ei sisalda viidet tasule, siis võib eeldada, et kaasaskantavaid laadijaid saab laenutada tasuta.

Laadimisteenuse testiperiood kestab 7. juulist 23. juulini. Enamik laadijaid jagatakse reisijatele teisipäevaste ja kolmapäevaste tipptundide ajal 14:00 ja 18:00 vahel Soome-siseste ja Euroopa lendude väravate juures ning need korjatakse reisijatelt enne lennukisse sisenemist. Finavia logoga laadijatel on micro-USB väljund ja need peaks sobima suurema osa Android ja Windows telefonidega. Laadija mahtuvuseks on 2600 mAh.

Kui kellelgi avaneb võimalus Finavia laadijaid testida, võiks Trip.ee-s lahkelt muljeid jagada.

Finavia avaldas hiljuti ka soovitusnimekirja asjadest, mida Helsingi Vantaa lennujaamas teha lendu oodates.

Mis siin kommenteerida.Ammu kodus neid 3-4 tk erineva kuju,mahtuvuse ja logodega.Paljud firmad kasutavad reklaamvidinana.Tavaline USB väljund 1A võimsusega.Kas laadimisjuhtme paned seinalaadijasse või akupanka vahet pole