Helsingis avatakse uus vaateratas
  1. aasta mais avatakse Helsingi Lõunasadamas nüüdseks lammutatud Kanaliterminali asemele kerkinud Helsingi vaateratas ehk Helsinki Sky Wheel. Vaateratta avamine oli algselt planeeritud juba 2013. aasta maipühadeks, kuid kooskõlastuste venimise ja huvigruppide surve tõttu avatakse see alles 2014. aasta mais. Kuigi avapidustused loodeti läbi viia selle aasta maipühade ajal, leiab Helsingi linnavalitsuse lehe uudistest info, et vaateratta avamine toimub umbes 15. mai paiku.

Selline peaks vaateratas välja hakkama nägema. Pilt Helsingi linnavalitsuse lehelt via yle.fi.

Helsingi uus 40-meetrine vaateratas ületab teise Helsingis, Linnanmäe lõbustuspargis asuva vaateratta kõrguse. Vaateratast hakkab opereerima United International Leisure, kellel on sarnaseid kogemusi ka mujalt maailmast. Firma loodab lõbusõidule meelitada tuhandeid kohalikke ja turiste päevas.

Tänu soojendusega gondlitele hakkab vaateratas toimima aastaringselt. Kokku tuleb vaaterattale 36 kondlit. Ühe gondli mahtuvuse kohta leiab erinevaid andmeid, kuid ilmselt on see 6-8 inimest. 15 minutit kestev sõit hakkab täiskasvanutele maksma 12 eurot. Selle ajaga teeb vaateratas kokku 3 ringi. Suveperioodil töötab vaateratas keskpäevast südaööni, talvel mõnevõrra lühema graafikuga.

Helsingi Sky Wheel on siiski ajutine ehitis. Maa rendileping on sõlmitud 2,5 aastaks, kuid kui projekt osutub edukaks, võidakse seda pikendada. Lisaks vaaterattale tulevad Lõunasadama piirkonda veel kohvikud ja restoranid, terassid, tasuta piknikupaigad ja päevitamiskohad.

Allikas: Hel.fi

Foto: Jussi Hellsten, Helsinki365.com

Kuidagi väga madal paistab olevat. Tundub, et vaade linnale on väga kesine.

Arvestades, et hetkel on maailma kõrgeim vaateratas 167,6 meetrit kõrge, siis 40 meetrit muidugi kõige muljetavaldavam pole. Aga arvestades asukohta, pole kindel, kas suuremat oleks olnud võimalik ehitada.

olen sellest paar korda mööda sõitnud (ratas ise juba püsti, gondlite paigaldus käib), tundub ikka natuke kesine olevat. linnast erilist ülevaadet ei saa. aga eks iga uus asi on teretulnud mis linnapilti rikastab ja inimestele rohkem võimalusi annab.

no vana ratta pealt peaks ikka parem vaade olema. Ratas ise võib ju väiksem olla aga ikkagi mäe otsas.