Helsingis avati Ringliin - Vantaa lennuväljale saab nüüd rongiga
  1. juulil käivitus Helsingis 6 aastat ehitatud Ringliin (Kehärata), kui varahommikul kell 3:59 väljus Helsingi pearaudteejaamast liinile esimene rong. Uus liin ühendab Helsingi kesklinna ka Vantaa lennujaamaga.

I ja P rongid väljuvad iga 10 minuti tagant. Madalapõhjalised rongid teevad reisimise mugavaks ka pagasi või lastekäruga reisijatele.

Uue liini avamisega ei läinud siiski päris kõik plaanide kohaselt ja kuni 10 juulini rongid Vantaa lennujaamas ei peatu, sest ehitustööd seal alles käivad. Seni tuleb rongiga lennujaama sõitjatel väljuda Aviapolise peatuses, kust lennujaama viib tasuta buss. Bussid väljuvad iga 10 minuti tagant, reis kestab 5-10 minutit. Pühapäeviti on lennujaama ja Aviapolise vaheline bussiliiklus mõnevõrra hõredam. Rongisõit Helsingi raudteejaamast Aviapolise peatusse kestab 30 minutit.


Aviapolise ja lennuvälja vahelise bussiliikluse skeem. Allikas: HSL.fi

Otse lennujaama saab rongiga alates 10. juulist, kui avatakse ka Vantaa lennujaama peatus. Kuid ka siis ei saa veel päris otse minna lennujaama terminali, sest ehitustööd veel käivad. Otsepääs rongipeatusest terminali peaks eelduste kohaselt avatama selle aasta oktoobris.

Liini esimene tööpäev näitas, et uus liin vajab veel sissetöötamist. Mõned rongid sõitsid planeeritust aeglasemalt, mõned rongid jäid vahelt ära. Seetõttu tasuks esimestel nädalatel uue rongiga Helsingi kesklinna ja lennuvälja vahel sõites natuke ajareserve varuma. Loomulikult saab raudteejaamast lennujaama endiselt ka bussiga. Küll aga toob Ringliini avamine muudatusi Vantaa piirkonna regionaalbusside liikluses.

Seni kuni buss viib sama raha eest ja sama ajaga(tegelikuses kiiremini) otse terminali ukse ette ei saa mina aru neist inimestest, kes rongi kasutavad

No mina saan küll Huopalahti või Oulunkylä inimestest aru, kes bussidega seiklemise asemel nüüd otserongiga lennujaama saavad :)

vahet seal on? otse lennujaama ei saa ju. enne oli vaja sõita kahe bussiga, nüüd saavad rongiga ja bussiga :)

See bussisõit ju sümboolne ja peatselt avatakse lennujaama peatus.