Viin on viimasel ajal väga ohtlikuks linnaks muutunud. Kuna ta jääb tõepoolest otse immigrantide hordide teele siis kõik tavalised austerlased on sealt ammu ära kolinud. Kõige ohtlikum piirkond on just Rathausi metroojaama ümbrus ja eriti Schlösselgasse. No seal on olukord ikka päris kohutav. Immigrandid liiguvad tänava hordidena, kõigil kõverad mõõgad hambus ja pommivööd ümber. Mõnedel isegi kaks tükki igaks juhuks, kui peaks õnnekombel lausa kahte eestlast kohtama. Kuna eriliselt meeldivad neile just eestlased siis eesti keeles ei soovitata linna peal üldse rääkida. Isegi need vähesed austerlased, kes veel linna alles jäänud, on sellest loobunud. Muuseumid ja kontserdid, eriti õhtused, unustage kohe ära. Liiga ohtlik. Tegelikult ei tohiks üldse lennukist maha tullagi, sest see, et te sinna tagasi saate on väga kaheldav. Vaadake parem kodus diivanil mõnda Viinist tehtud reisivideot ja kuulake Straussi muusikat. Enne aga pange uksed lukku, tõmmake kardinad ette ja tekk üle pea, sest kuuldavasti tahavad need immigrantide hordid peale Viini mõne Eesti linna ette võtta. Näiteks Saue.

siin ka värskeim pilt, millel näha immigrantide hordide tee läbi Viini: http://goo.gl/7fMtpO :)

See ju tehtud Rathausi metroojaama ligidal Schlösselgassel!

Millest Teie iroonia küll tuleneb? Vabandan väga, senini oli Trip koht, kus võis midagi küsida ja vastati.

Selle immigrantide hordide pärast muretsemine on põhjus miks ironiseeritakse :)

Austria on päris palju balkanilt ning aafrikast tulevaid immigrante vastu võtnud juba enne selle viimase "immigratsioonikriisi" algust. Pole kuulnud küll, et kohalikud jõuorganid seal hakkama ei saaks ning oleks mingeid probleemseid piirkondi, mida mitte külastada. Viini puhul on tegemist turvalise sihtkohaga ning muretsema ei pea.

Tundub et meedia on suutnud panna inimesi tonti nägema seal kus seda pole.

alati saab sihtkoha turvalisuse vöi mitte- kohta vaadata värskeimat infot Eesti VM kodulehelt: http://www.vm.ee/et/riigid/austria

Njah, ega Brüsseli ega Pariisi puhul see VM info ei aidanud. Fakt on see, et kogu Lääne-Euroopas on seoses ISISega terrorioht tõusnud. Nagu multikulturist Lobjakas soovitas: harjuge ära. Tõenäosus pihta saada on väike, aga mitte olematu.

Aastavahetusel oli muide Münchenis "attack imminent". Saksa politsei hea töö ilmselt päästis ohvritest. Praegu on Stockholmis terror alert. See kõik näitab, et tegemist pole ainult Pariisi või Brüsseli võõrandunud moslemiäärmuslastega.

Kokkuvõttes naeruvääristada inimesi, kes tunnevad muret Euroopa suurlinnade turvalisuse pärast, ei ole eriti vaimukas ega ka tark.

Maam, trip on (algselt) seljakotirändurite foorum... Kes lähevad, vile huulil ja miniseelik seljas, nii läbi Kesk-Aafrika kui üle Gröönimaa. Iroonia sellise küsimuse peale on (siin) täiesti ootuspärane.

Naeruvääristada ei ole jah ehk ilus, aga mis need ootused on? Et keegi kirjutab reisifoorumisse terrorismianalüüse või lahkab kaasaegse islami olemust? Ja mis kasu on teemalgataja mure tundmisest kui sellega kaasneb null kodust tööd?

Ja suht nüri on lugeda neid "terror alert" ja "attack imminent" termineid justkui need peaks meile midagi tähendama või peaksime tundma, et eesti keel on nii vaene.

Naeruväärsele küsimusele naeruväärne vastus. Kui inimene räägib mingitest "immigrantide hordidest" kes olla Viini tänavad vallutanud, siis on selline vastus talle igati sobiv. Muidu ei jõua asjad lihtsalt kohale. See, et ta ridade vahelt sõnumit välja lugeda ei oska pole antud juhul vastaja asi.

Elades ja reisides aastaid Euroopas ning nähes ja lävides igapäevaselt nende "immigrantide hordidega" julgen öelda, et terrorism ja migratsiooniteema on Eestis, keda see praktiliselt üldse otseselt ei puudutagi, masendavalt suureks haibitud. Siinjuures muidugi suur kivi meie ajakirjanduse ja poliitikute kapsaaeda.

Lääne-eurooplased, kes peaksid tegelikult muret tundma vaatavadki seda osana igapäevaelust. See on nii, on kogu aeg olnud ja on ka edaspidi. Ning vaatamata kõigele on võimalus oma kodus surma või vigastada saada sada korda tõenäolisem kui mõne pommimehega ühte metroovagunisse sattuda.

Igal pool võib juhtuda, ühtmoodi nii Viinis kui ka Borneol. Tähelepanu ning ettevaatust ei tohi kuskil kaotada. Aga ka aru ja mõistust mitte.

"Elades ja reisides aastaid Euroopas ning nähes ja lävides igapäevaselt nende “immigrantide hordidega” julgen öelda, et terrorism ja migratsiooniteema on Eestis, keda see praktiliselt üldse otseselt ei puudutagi, masendavalt suureks haibitud. Siinjuures muidugi suur kivi meie ajakirjanduse ja poliitikute kapsaaeda. johhaidii jätkeb siin Lobjaka jälgedes, et harjuge ära. Ei peaks harjuma, see ei ole normaalne olukord. Eks mine räägi seda juttu Pariisi ja Brüsseli terroriaktides surmasaanute sugulastele. Antud teemaalgataja puhul tuleb aga irooniaga nõustuda.

minu arust teete teemaalgatajale liiga, inimesel oli siiras küsimus, natuke vaid üle haibitud. midagi pole teha, kõik inimesed erinevad, mõni muretsebki rohkem (=üle), ettevaatlikust pole kunagi ülearu :)

Aitäh Norsu, et sa irooniaga nõustud! Aitäh Sulle! Ole sa tuhandest tänatud. Panin Sulle laigi. Kahju, et kümmet panna ei saanud. Veel kord suured tänud! Või ma ei teagi, kas Sa minusuguse näruse migrandi laikidest üldse hoolidki :( Ütle, kui ei hooli ja ma kustutan selle kohe ära.

Hiljaks jäid, mul hakkas sust kahju ja kustutasin migrandi viite ammu ära:D See, mis Sulle ja mõnele on loomulik, ei ole seda mitte teistele. Ilmselt sa nii ei räägiks, oleks pomme löhatud Luxembourgis? Tegelikult on suht kurb, et kusagil Dubais vöi Omaanis vöid end turvalisemalt tunda kui Brüsselis. PS irw@kas hoolid laikidest. Ei, eriti ei hooli, eriti kui neid iroonigaga antakse:P

Panin veel ühe laigi. Seekord ilma irooniata :D

Kütjale katzz - kaugel muidu on Viin Vahemerest?

Päris kindlalt ma tean kui kaugel on Viin Vahemerest, kuid mulle tundub, et see kõik siiski taandub ühe teema alla. Vabandust kui eksitasin kedagi :)

Õhtu juba hiline ja pole midagi midagi head teha, seega võtan sõna kuigi ma ei näe teemaalgataja postitust. Teen oma posti punktidena:

  1. Viin on üks turvalisemaid linnu, mulle on räägitud, et kord langeti turvalisuse tabelis tahapoole kuna ühe mõrva asemel toimus aastas 2 mõrva - no ma ei tea kas see ka tõsi on, aga mis sest.
  2. Viin on siiani ainus linn, kus on mind ilmselgelt jälitatud, ju pakkus kallis peegelkaamera või odav nutitelefon huvi. Igastahes oli ta valge... või siis tahtis ta teed küsida, aga oli kannatlik...
  3. Viinis on üks vihane tegelane juudi sünagoogi juures pärinud minult "kas oled juut". Mittevastamine ajas ta üha rohkem närvi.... jälle oli tegemist valgega....
  4. Külastan igal võimalusel uuesti Viini. Siiani olen seda teinud 7x... Viimastel kordadel olen külastanud seda linna autoga, peale Poolat oli selle linna liikluskultuur lausa ideaalne. Jah, Tsehhi jäi ka vahepeale.