Nõu Tai-Cambodia-Ho Chi Minh: must-see paigad

Tere, plaanime siis umbes kuu aja pärast reisida Tai-Cambodia-Vietnam (Ho Chi Minh). Oskab äkki mõni hea reisihuviline "must see" kohti antud tee peal nimetada, et reisikava paika panna :) Esialgu mõned päevad plaan viibida Bangkokis ja siis Pattaya. Edasi veel lahtine, tagasilend on meil Ho Chi Minhist. Plaan edasi mina saarele Koh Chang ja siis juba Cambodiasse. Mismoodi oleks parem neid vahemaid läbida, nagu aru sain siis Cambodias eriti raudtee transporti pole ? Ja Vietnami viisa vaja ka teha, plaanisime teha Tais Vietnami saatkonnas - kas kellegil on kogemusi ?

Toksi guuglisse sisse riigi nimi+must see ja tuleb tosin kohta piltidega näit http://www.visit-mekong.com/vietnam/attractions/top10-attractions.htm

Vietnami viisa maale saabudeshttps://www.vietnam-immigration.net/?gclid=Cj0KCQiA1NbhBRCBARIsAKOTmUsKf3qtp3fe_5IRkjLfZNE-BUA_PHLEBKBuaV_JHiRgcvNYwMnSX30aAqVsEALw_wcBPole vaja teha saatkonnas!Reisi ettevalmistamiseks on vaja teha veidi kodutööd, sest inimeste huvid on erinevad.  Jah, kahjuks see võab aega, kuid loodetavasti seda parem reis välja kukub.Soovitan näiteks vaadata maade kaupa https://www.roughguides.com/ , kus väljapakutud marsruudid  ongi nii öelda "must see" põhimõttel.Head reisi!

Eelmises postituses toodud lingil maksab approval letter viisa saamiseks 12 USD, sellelt lehelt: www.cheapvietnamvisaonline.com/ saab sama asja poole odavamalt, ehk 6 USD eest. Siinkohal tuleb meeles pidada, et need approval letterid kehtivad vaid Vietnami sisenemisel lennujaama kaudu. Selliselt soovitaksin Koh Changist edasi järgmist marsuuti, mille ise läbisin aasta tagasi: läbi Trati ja Hat Leki piiripunkti peatuks 1 öö Kambodza piirilinnas Koh Kongis, edasi 2 ööd nende suuremas kuurordis Sihanoukvilles, 2 ööd pealinnas Phnom Penh ja lõpuks 2-3 ööd Siem Reapis, kus saaks siis külastada 1-2 päeva Angkor Wat-i. Ja sealsamast Siem Reapist lendaks Saigoni, lennupileti hinnaks näitab alates 69 eurost. Kõik need vahemaad Kambodzas saab läbida bussiga, piletihinnaks oli 8-11 USD tükk. 

Oskab keegi, kes on hiljuti Vietnamis käinud, anda nõu, kust ja millist sisereisi võtta. Läheme neljakesi. Esimene õhtu tutvume söögikohtadega Ho Chi Minhis. Jõuame õhtul lennukiga. Järgmisel päeval tutvume linnaga ja kolmas päev plaanis külastada tunnelid. Neljas ja viies pàev oleks soov teha 2-pàevane Mekong Delta trip. Seejärel on ideed lahtised, et kuhu minna nädalaks edasi. Kas valida Phu Quoc v Con Dao v Phan Thiet v Nha Trang v Da Nang v Hoi An? Vaatasin, et Aurinkomatkat viib turiste Phan Thietisse. Sõbranna valis Con Dao, mitte Phu Quoc. Ise olen valikute ees. 1. Kui minna tunnelitesse, kuhu võtta majutust ja kust ekskursioon, et oleks asjalik reis?2. Kaks päeva delta reis. TripAdvisor oli pakkumisi täis. Pakuti kodumajutusega, hotelliga, sisaldasid erinevad tegevusi jne. On kellegil kogemusi, kust oleks asjalik see reis võtta? 3. Lend tuleb tagasi õhtul hilja. Kus soovitate ööbida enne kojulendu? Kas tulla lennukile linnahotellist v jõuab kohale ka nt Phan Thietist. Ok natuke segane sai kõik, aga äkki keegi hiljuti käinud ja oskab miskit head soovitada. Neli täiskasvanut. Rannapuhkust kahe ndl kohta planeerime max 2-3 päeva. Ülejäänud aja seikleks hea meelega ringi. 

Sama küsimus nagu Lillekesel, kuhu veel peale Ho Chi Minhi. Kavas ka Kambodza ja põhja Vietnami välistaks. Kuna lähme jaanuari lõpus, siis kas Hoi An oleks hea valik. Osade allikate põhjal on ranna jaoks väga külm ja keegi ei uju, teise arvates täiesti ok.

Lähete  kohale, uurite hindu ja pakutavat paarist reisibüroost ja võtate imestada, et asi on tunduvalt odavam, kui kusagilt internetist leitu.Must-see kohta niipalju, et see kattub üsna paljuski sellega, mida reisijuhtides pole.

DaNang & HoiAn super! Ka kohapeal ostetud reisid toimivad imekspandavalt suurepäraselt.