Hiina Bergerreisidega

Tere, palun jagage oma muljeid Bergerreisidega Hiinas käidust ja nähtust! Olen kuulnud, et olevat väga hea ja sisukas reis.

Kui juba nii kaugele minna, siis ikka see pikem versioon , eks?

Jagage palun oma kogemusi! Kas siis keegi ei ole seal käinud tripikatest?

Hiinas käidud aga omalkäel. Ei tea mis nad pakuvad, aga kui oskad inglise keelt ning ei karda sattuda seiklustesse, siis soovitan pigem samasugune reis ise organiseerida. Reis tuleb kindlasti põnev ning odavam :)

Miks see inglise keel vajalik peaks olema, kui kaks kätt on olemas? :) Aga kui vaadata nende hindasid, siis kindlasti on üksi / eriti kaksi odavam

Tere!

Ka Hiinas käidud, aga mitte bergerreisidega. Vaadates sinu varasemaid postitusi, siis küsiks, miks selline küsimus üldse? Igal juhul omal käel. Kui vähegi võimalik, siis mida rohkem aega kohapeal planeerid, seda parem reis tuleb. Ise olin 3,5 nädalat ja kindlasti jäi sellest väheks. Kui kunagi jälle hea võimalus tuleb, lähen kindlasti tagasi. Üldjuhul kõik need vahendajatega minemised on suhteliselt kallid, ise organiseerides saad palju odavamalt poole rohkem, lisaks seiklus. Kohapeal on elu suhteliselt odav ikkagi, kui idarannik välja jätta, aga ka seal võimalusi. Et kui võrdlen bergerreiside poolt pakutavat hinnavahemikku, siis selle raha eest on võimalik ikka ise organiseerides saada palju palju enamat. Kui aga muidugi tahta rohekt aega lennukis, lühikest reisi kohapeal ja tagasi, ise mitte millegi pärast "muretsemata" ja raha ka küsimuseks pole, siis miks mitte.

Omal käel käimine on nii ja naa. Omal käel minnes peaksin kõik ise korraldama, olema kohapeal ka ise giidiks ja tõlgiks. See on alati väga väsitav. Tahaks üks kord ka ise puhata. Hiinas pelgan ka keelega hakkama saamist, sest olen kuulnud, et seal kohapeal nii hästi inglise keelega hakkama ei saa kui Indias. Seal meil kohapeal palju sõpru ees ja alati kõik turvaliselt korraldatud. Pealegi ei ole me esimeses nooruses, et seljakott selga ja magame või pargipingil ... Valisime pikema reisi ja kui arvestada, et hinnas on lisaks tavapärasele tranfeerile, hotellile ja hommikusöögile ka kõik ringreis, sissepääsud, toidud, eesti keelt kõnelevad giidid ja grupijuhid jm, siis ma ei arva, et varakult tellides hind oli üle mõistuse kallis. Pikalt plaanides on aega koguda ... Aga väga huvitaks just Bergerreiside kogemus. Kas pakutu ikka vastab pakkumisele?

Mul allumisprobleemid, selleks peab ikka mega seltskond olema et grupiga kuhugi minna, pealegi jääb alati tunne, et kõrvalrand-saar-riik parem ja vaja kohe minna järele kontrollima. Suusareisid on vist ainsad kuhu suur kogus mõistlikke inimesi kokku satub.

On üks asi, millest Liisu 17 pole aru saanud. Paketireisil käijad (kui mitte arvestada Egiptuses või Türgis rannapuhkust) reeglina trippi ei loe ja sellepärast ka vastavaid kommentaare ei tule. Kui hind ei ole üle mõistuse kallis, siis laske käia. Ise oleme viimased 10 aastat seljakotlased, sest pensionipõlves peab veidi ratsionaalsemalt kulutama. Hiinas olime 1999 aastal paketireisiga Pekingi ümbruses ja 2008 a, kuu aega omal käel Yunnani provintsis ja Guilini-Yangshou kandis. Muidugi lausumine, et kohapeal nii hästi inglise keelega hakkama ei saa kui Indias on väga optimistlik. Üldiselt on muidugi raskusi, kuid jäävad meelde supermuljed loodusest ja hiinlastest.

Ma arvan, et korraldatud reis on täitsa õige valik, kui "juhtub see, mis juhtub" tundub väsitav. Hiinas minu meelest see iseseisvalt reisimine väga keeruline pole, aga kui reisiprogramm sobib, siis miks mitte.

Tahaks siiski mainida, et sellised reisiprogrammid võivad olla päris tapvad. Kui kõik aeg on täis planeeritud, siis kus see "puhkus" peidus on? Ma ei kahtle, et päev varahommikust hilisõhtuni kellegi plaani järgi täie rauga andmist võib tunduda puhkusena, kuid kus tekib see aeg, kui neid kõige magusamaid etteplaneerimata elamusi koguda?

Planeeritud reiside puhul ongi kõige suurem jama, et seal on erinevad inimesed koos. Siis ongi mingi atraktsiooni jaoks planeeritud konkreetne aeg. Kõigile samaaegselt meeldida pole võimalik. Kellele koht ei meeldi, neile aeg pikk. Kes on lummatud, kurdab, et ainult korraks peatusime. Vot ise minnes saadki otsustada kohapeal, kas olen 10 minutit või 2 tundi. Ja oma valmisvaadatud rajal kulgedes võid leida midagi nii ilusat, et jätad midagi hiljem vaatamata.

Tera, paistab et sul on õigus jah! Ma olen ise ikka ka siis tripist läbi astunud, kui ees seisab pakettreis. Nikali pakutavate pakettide kohta oli ikka päris palju kommentaare omal ajal. Aga olen ennegi küsinud siis ja pole saanud ainsatki vastust, nt Kalkuta kogemuste kohta jms. Tundub üldse, et siin armastab suur hulk inimesi oma pahameelt välja valada, asjalikke näpunäiteid ja soovitusi on raskem saada. Kahjuks ... Veigole niipalju, et puhkus minu kirjutises tähendas minu säästmist tõlgi, giidi ja grupijuhi kohustustest. Puhkusereis ja ringreis on tõesti 2 iseasja, alati ei saa ja ehk polegi vaja neid ühendada. Meile on Hiina sedavõrd eksootiline maa, et sealt tahaks ikka hästi palju huvitavat ja ilusat ära vaadata. Kui enda jaoks oluline nähtud, siis võib ju kusagil puhata ka. Või minnagi teinekord omal käel ainult kindlasse kohta vedelema. Tänagi pakuti edasi-tagasilendu algusega Riiast ainult 330 euroga. Ringreisid tundub mulle mugavam ikkagi paketina võtta. Vahel seal tunned end ahistatuna tõesti, mäletan ammustest aegadest seda tunnet ka Euroopa reisidelt, kui bussiga sai vuhisetud läbi Poolast või nt Saksamaast ja paljude huvitavate ja ilustena näivate objektide juures peatust ei tehtud. Aga mis parata ... Kauneid ja meeldejäävaid reise kõigile tripikatele!

Ei hullu, tõlgi, giidi ja grupijuhi kohustused on tähtsusetu vaheseik selle kõrval mida koged, mulle isegi meeldib eeltööd teha, jääb maadest rohkem meelde. Tähtis on üllatusmoment, ei saagi nõuda, et kogu maailm räägiks inglise keelt. Kindlasti leiab Tripist midagi kasulikku ka Kalkuta kohta, loodan, et ei tundunud pahameele väljavalamisena. Mida imet ma Kalkuta kohta otsiksin peale reisi? Esimese hetkega arvaksin, et oled firma töötaja, kes teeb turuuuringut. Ükskõik kuidas reisid, sinu valik, naudi seda ja anna teada, kuidas kulges.