Hiina lennufirmad

Seda teemat eraldi ei ole aga tegelikult tasub Hiinas siselende tehes ka lennufirmat valida (ainult soodsast hinnast ei piisa). Kohe kindlasti hoiduge Shandong Airlines´ist. Väike "nali" nende kohta siin: http://www.tarbija24.ee/280908/esileht/olulised_teemad/tarbija24/reis/342460.php Aga olen ka ise nendega lennates meeletut hirmu pidanud tundma. Esiteks jäi lend tunde hiljaks, teiseks aga oli lennukis õhkutõustes ja umbes esimese 20 minuti jagu ka lennates meeletu vibratsioon, mis ei kuulu kuidagi tavapärase lennureisi juurde. Ellu me jäime ja isegi lennukit ei pidanud lükkama aga ise hoidun sellest firmast edaspidi kauges kaares eemale.

Siis vist ei tasu Lufthansaga ka sõita! Kuna natuke peale õhkutõusmist hakkas nende 747 ka metsikult raputama ja sõidu ajal oli ka muid probleeme lennukiga. Kuid õnneks olin piisavalt väsinud, et jäin praktiliselt kohe magama. Niiet kuulsin kõigest reisikaaslastelt.

Lihtsalt ei tasuks kohe lennufirmat pikalt saata mingite ilmastikuolude pärast!

Edit! Muud lehed räägivad, et töölised ikkagi lükkasid lennuki koos reisijatega maandumisrajalt ära!

See ei olnud ilmastikuoludest tingitud rappumine aga eks igaüks teeb ise järeldused. Mina vabatahtlikult Shandongi lennukitesse ei lähe.

Kui on tahtmist end veel hirmutada, siis www.avherald.com ;)

No kui tõesti ei olnud ilmastikuoludest tingitud raputamine, siis palun vabandust. Kuid põhjuse võiksid juba siis siia ka kirjutada ja järgmine kord võiks kõik info esimeses postituses olla.

Ma olen sellest eelnevalt ka kirjutanud nii siin foorumis kui oma blogis. Olen piisavalt palju maailmas ringi lennanud ja tavalise raputamise peale ärevusse ei satu. Shandong aga suutis alates hoovõturajal liikumisest kuni õhus olemiseni tekitada rappumist, ühele küljele vajumist, mittetavapäraseid hääli jne. Arvestades, et tegemist oli lennuga, mis võttis meid peale vahemaandumise ajal, siis tekitasid juba lennukisse astudes näost valged stjuardessid külmavärinaid (nad olid tõesti väga ehmunud nägudega aga ma ei osanud sellele tollel hetkel põhjust leida). Kogu seda läbielamist on üsna raske kirjeldada, kuid fakt on see, et ise selle firma lennukitesse vabatahtlikult ei astu.

Olen teinud ca mitukümmend lendu kõige erinevamate Hiina lennukompaniidega ning ei ole pidanud kordagi hirmu tundma. Teiste seas ka Shandong Airlines (mitu korda), Shenzhen Airlines, China Eastern, China Southernist ja Air Chinast rääkimata. Kõiki ei mäletagi, sest neid on seal tõesti palju.

Oma lemmikud on aga tekkinud küll, pigem just teeninduse kvaliteedi poole pealt. Minu soosik on China Southern, mille pea kogu lennupark koosneb uutest Airbus 320-test, pardateenindajad oskavad inglise keelt, toit on maitsev ning mille juurde pakutakse ka õlut. Mõnikord on juhtunud neis ette ka osaliselt ingliskeelseid parda-ajakirju.

Reeglina valin oma lennud pigem lennugraafiku sobivuse kui lennufirma järgi. Kui aega piisavalt käes, siis saab ka vastupidi tegutseda.