trip-krainetrip-ukraine-dark
Hiina reis - Hong Kong, Shanghai ja Hainani saar

Tere! Läheme novembri teises pooles kaheks nädalaks Hiina reisile. Tegelikult lendame Hong Kongi, aga plaan on külastada ka Shanghaid ja Hainani saart (Sanya piirkonda). Panen siia kirja meie esialgse reisiplaani ja ootan teadjamate soovitusi ja kommentaare.

15.11 jõuame Hong Kongi Vaataks seal mõned päevad ringi, tutvuks linnaga 19.11 Hong Kong -> Shanghai lend Shanghaisse jääks kaheks päevaks, on see piisav? 21.11 Shanghai -> Sanya lend Saarel puhkaks umbes nädala, sest tahame ka päikest saada ja linnade külastamise vahel puhata, võimalusel võtaks kohapeal ehk rollerid. Kuigi Hiina viisa peame me tegema ainult saare külastuse pärast... 28.11 Sanya -> Hong Kong lend Ja jääb veel kaks päeva Hong Kongis olla, poodides käia jms

Kuidas teile selline reisiplaan tundub? Me oleme peamiselt huvitatud ilusatest vaadetest, linnadega tutvumisest, toiduelamustest, soojemast ilmast kui meil siin novembris :) jne. See on meie esimene Hiina külastus. Templid ja muuseumid huvitavad ka, aga nendel ei ole põhirõhk.

Võib-olla on teadjamatel soovitada veel kohti, mida kindlasti külastada võiks?

Kuidas Hainani saar ja Sanya piirkond käinutele üldse tundunud on? Olen lugenud väga erinevaid arvamusi ja mõtlen, kas seda saart ikka üldse plaani võtta...

Tänan kõiksugu mõtete eest!

Shanghaisse lennuks ka ikka viisat ju vaja.

Shanghai peaks ju 72h viibimisel viisavaba olema? Või on see ainult transiidi korral?

See on ainult transiidi korral kui samal piletil on lõppsiht kolmas riik. Nii et saatkonda viisat tegema! Hiina on huvitav. Sanyas ma käinud pole aga Shanghais oleks ikka paar päeva rohkem.

Viis päeva kokku Hong Kongis - kas pisut paljuvõitu pole? Muidugi võib korra Macausse päevaks põigata....

Hainan midagi erilist ei ole, aga kui tahtmine rannapuhkuseks, siis Hiinas sel ajal rohkem variant ei ole. Sai samal ajal umbes kunagi seal käidud. Kui niikuinii ühest kohast teise lendate, siis soovitaks Guilinis ja selle ümbruses ka ära käia, 2 päevaga saab ehk hakkama.

Hong Kong on küll väga vinge, aga teil on sinna liiga palju aega plaanitud. Seal on küll loodust ja asju, mida näha linnst väljaspool, aga ei tea, kas see teie soovidega ka kokku läheks. Mina veedaks samuti vähemalt päeva rohkem Shanghais. Hainani kohta ei oska midgi kosta :)

Kipun samuti arvama, et 5 päeva Hongkongis on tiba paljuvõitu. Ei oska Hongkongi eriliseks šopingulinnaks nimetada, sest enamus müüdavast on rämps ja ülejäänud asjad ootamatult kallid. Sellise reisiplaani puhul on Hiina viisat vaja, sest 72 h viisavaba kehtib ainult kolmandatesse riikidesse edasi reisides.

Shoppamiseks on Shanghai ka päris hea koht. Kilomeetrite viisi kaubamajasi. Mulle meeldis Shanghai rohkem, kui Hong Kong.