Hiina rongid

Tere!

Mul on selline küsimus,et kui palju maksavad rongipiletid Hiinas? Mul on plaan minna Septembri alguses ja siiani pole täpsetest hindadest sotti saanud. Leidsin mingi saidi,kus on hinnad olemas,aga tunduvad kuidagi kirved.Ma kirjutan siia, mis hinnad olid kirjas saidil, asjatundjatel palun sõna sekka öelda: Hong Kong - Guangzhou (price 25$) Guangzhou - Shanghai (soft sleep 49$) Shanghai - Beijing (soft sleep 73$) Beijing - Xian (soft sleep 62$) Xian - Guangzhou (soft sleep 94$)

Igasugune info on kasulik :)

Aitäh!

Kui soov odavamate hindade järele, siis a\ tuleks vältida "rahvusvahelisi" ronge (st Hong Kong asendada Shenzhen'iga) ja b\ sõita hard sleeperis (subjektiivse hinnangu kohaselt täiesti ok).

Hiinas ei olegi olulist vahet, kas minna lennukiga või rongiga. Hinnad on peaaegu samad.

Yks erinevus peale hinna rongil ja lennukil siiski on: parajalt pikkadel otsadel saab rongis öö maha magada ja säästa 1\ päevast aega, mis muidu oleks lennureisi peale kulunud ja 2\ mingil määral ka raha (mis hotelli peale kulunuks). Diskleimer. Selle erinevuse kasutamise otstarbekus konkreetsetel juhtudel jäägu igayhe enda otsustada.

Korsten: hotellid Hiinas ei maksa ju õieti midagi s.t kui lennupileti ja viisa jaksad osta, siis hotellide hinnad ei tohiks rahakotile hakata.

Võrdluseks: 2009 juuli lõpp olid järgmised hinnad CRH rongidel (üks ots):

Shanghai-Nanjing 89 RMB Shanghai-Hangzhou 70 RMB Shanghai-Wuxi 39 RMB Shanghai-Suzhou 29 RMB

Kasutasin rongiga sõitmise planeerimisel lehekülgi http://www.china-holiday.com/english/chinarailway/ ja http://www.chinatravelguide.com/ctgwiki/Special:CNTrainSearch?method=1. Esimene millegipärast praegu ei tööta, kuid teises on ajad ja hinnad olemas. Paigaldage arvutile programm, mis hieroglüüfe võimaldab lugeda ja trükkige rongide numbritele vajutades marsruudid välja. Esialgu püüdsin pileteid hostelist osta, kuid neil on piiratum valik ja lisatasu. Need leheküljed, mida teie olete leidnud (hinnad dollarites), on vahendajate omad. Kõige parem on piletid otse raudteejaamast osta, näidates umbkeelsele müüjale hieroglüüfidega graafikut ja näppudel piletite arvu. Paraku müüakse x linnast väljuvate rongide pileteid ainult selles linnas endas, nii et saabudes võiks te kohe piletid järgmisesse sihtkohta ära osta. Raudteepiletid ei ole lennukipiletitega samas hinnaklassis, tuleb vaid vahendajatest läbi murda.

Minu arust pole esitatud hinnad kirved. Arvestades, kui suur on Hiina ja kui pikad on vahemaad.

Peking-Xiani soft sleeper maksis aasta tagasi ja maksab eelpool antud teise lingi järgi ka praegu 417 RMB. Pekingi Leohostel lisas sellele 50 RMB teenustasu, nii et kokku on Eesti rahas ca 700 krooni. Esimeses postituses antud hind dollarites oleks 744 krooni. Otse ostes võidab ca 100 krooni teenustasu. 417 RMB eest sõidab rong 1200 kilomeetrit öö läbi, ära jääb üks ööbimine, mis näiteks Pekingi Leohostelis (www.leohostel.com) oli 240 RMB kahene tuba.

Ühesõnaga siis selliste hindadega võib täiesti arvestada jah? Vahemaad on tõesti suured, eks see ole oma hinda väärt. Ka see on hea point, et saab siis selle arvelt jällegi hotellide pealt kokku hoida. Pärnakas63 antud saidilt saab ka hea ülevaate kõikidest hindadest, aitäh! :)

Kui nyyd veel detailsemaks minna, siis on rongipiletihinna arvutamine Hiinas omaette teadus. Hind sõltub mitmetest parameetritest. Näiteks on oluline, kas osta pilet alumisele, keskmisele või ylemisele lavatsile (all on kallim). Kui matemaatikat ei pelga, siis sellelt lingilt saab ka inglise keeles valemeid näha: http://en.wikipedia.org/wiki/Fare_of_passenger_trains_in_China Samast allikast veel link erinevate klasside kohta (et mida nad umbeski endast kujutavad): http://en.wikipedia.org/wiki/Passenger_rail_transport_in_China

Kasutata tekstis "ü"-d, mitte "y"-d. Kuna Su klaveril eksisteerib ntx "õ", siis probleemi rauaga ei tohiks olla ja palun järgmine kord trip.ee reegleid austada. Usu mind, mõnusam on lugeda.

Changchun Peking rongi pilet maksis meil pilet vist 120RMB, kahjuks pidime 12 tundi seisma, pikemalt sellest meie blogis: http://rahingesaltokoondishiinas.blogspot.com/

Igas suuremas Hiina linnas on mittu raudteejaama ja pileteid võib osta täpselt samast raudteejaamast kust rong ka väljub. Eelnevalt võiks uurida hotelli või hosteli personali käest täpse raudteejaama kust soovitud suunda rong väljub, lasta neil kirjutada paberi peal Hiina keeles teie soovid ja siis minna selle paberiga õigesse raudteejaama pileteid ostma. Niimodi saate vältida ebameeldivusi, ajakadu ja rikutud tuju. Pileteid soovitav osta paar päeva enne väljumist, eriti Oktoobris, siis on kindel, et saate kohta soft- või hard sleeperis. Ise eelistan soft sleeper, kuna tegu on kinnise kupeega ja isiklikud asjad on seaL turvalisem hoida ja rahvas ei tolgenda terve öö sinust mööda, võib rahulikult magada. Paraku Hiinas on umbekeelsed mitte piletimüüad rongijaamades vaid meie kes absoluutselt ei valda Hiina keelt, sellega tuleb alati arvestada.