Hiina viisa pikemaks kui 30ks päevaks

Sügisel plaanis paar kolm kuud Hiinas veeta.

Saatkonna kodulehel olev info ütleb, et max kohaloleku aeg turistiviisaga on 30 päeva. Samas võib välismaistest foorumitet leida infot, et on saadud pikemaajalisi viisasid.

Kas kellelgi on kogemusi Hiina turistiviisa saamisega pikemaks kui 30ks päevaks Hiina saatkonnast Tallinnast või viisa pikendamisega kohapeal Hiinas? Või kogemusi Hiina viisa hankimisega Hong Kongis?

uus Hiina viisa hangitakse tavaliselt Hong-Kongist.

No mina sain lausa 95 paeva pikkuse turisti viisa(kuigi minu arust oli max 90 paeva), aga voibolla seetottu, et olen siin juba 2 korda kainud. Kuna ise hakkan sygisest toole Guilinis, siis saan viisa pikenduse.

Aga yldiselt saab neti kaudu lausa osta endale viisasi, kui ise viibid Hiinas - yks leht oli vist: www.chinavisa.com :)
Pead ei anna, aga google abiks.

Alvarez, tahad järsku pikemalt kirjutada, mida sa Guilinis tegema hakkad ja kuidas selline mõte üldse tekkis? Guilin on minu lemmiklinn Hiinas...

Kuna firma, kus tootasin, laks pankrotti(mis tegelikult isegi hea :D), siis tuli mote, et uurida yhelt janki sobralt, kuda siin tooga lood on. Teda kohtasin eelmine kord Hiinas ning hoidsin temaga netis ka yhendust Eestis. Ta ise siinmail elanud 4 aastat. Saanud temalt infot ja vaga soodsad lennupiletid(reisieksperdi kaudu oli vist 4600- edasi-tagasi), ei olnud pikemat motlemist, kuna endale Hiina kah vaga meeldib. Aga mis tood siinmail ikka algul teha, kui mitte inglise keele opetaja yhes kohalikus ylikoolis septembrist.

Tegin siis Tallinna Hiina saatkonnas viisa. Küsija suu pihta ei löödud ja anti 65 päevane viisa. Alguses läksin saatkonda avaldus ja lennupilet näpus. Siis saadeti kohe minema - töökoha tõendi ja hotellibroneeringu järgi. Töökohaga on nagu on ja sestap trükkisin välja äriregistri B-kaardi koopia, kus juhatuse liikmena kirjas olen. Hotellibroneerngu tegin ühe rahvusvahelise hotelliketi lehelt. Seal võimalik teha broneering nii, et mingit raha kohe maksma ei pea ja vajadusel saab broneeringu tühistada. Tunni aja pärast olin tagasi saatkonnas ja paberid võeti vastu. Veidi pidin selgitama, miks tagasilend alles järgmise aasta kevadeks on. Piisas selgitusest, et soovin lisaks Hiinale ka teisi aasia riike külatada. Kokkuvõttes sujus kõik üllatavalt ladusalt.