Hiinas lennujaamast väljumine

Selline küsimus:

Teen Shanghais vahemaandumise ning kahe lennu vahe on 9 tundi. Hiinas nõutakse viisat, mida mul tehtud ei ole.

Kas tohin selle 9 tunni jooksul lennujaamast välja minna linna uudistama? Kui tohib, siis millistel tingimustel see on? Niisama? Edasisõidupileti näitamisel?

Keegi võiks oma kogemust jagada

Teet

Ka siin Trip foorumis jagati uudist, et alates 1. jaanuarist 2013 saab Pekingit 72h sees viisavabalt külastada. Sai siis eile transiidi eesmärgil ära proovitud ning süsteem täitsa töötab. Pekingi Pealinna lennujaamas on vastav informatsioonilaud olemas, mis ongi ainult 72h viisavaba reisimise teenindamise jaoks üles pandud (asub kohe välisliinide saabumise väljapääsu juures, enne parkimismajja või kesklinna viiva Express Train peale minekut). Nad jagavad nii hiina kui inglise keeles infot, kuhu minna, kellega reisida, kus ööbida jms. Pekingist aga välja minna ei tohi - seda saab kontrollida näiteks nii, kui ööbitakse väljaspool Pekingit, sest välismaalaste ööbimised registreeritakse hotellides ära. Süsteem toimib u. 44 riigi kodanikele ning Eesti on selles nimekirjas kenasti olemas. See jutt kehtib aga AINULT Pekingi kohta ning teiste Hina linnade (näiteks Shanghaist on räägitud) osas isiklik kogemus puudub ning ei oska kommenteerida.

Nagu võis lugeda ka saatkonna kodulehelt (vt link ülal), kehtib 72-tunnine "viisavabadus" nii Pekingis kui Shanghais.

Seega jah, kuni 72 h ümberistumisaja puhul on võimalik Pekingis ja Shanghais minna linna uudistama ilma viisata.

See on tegelikult väga hea uudis, sest 72 tundi on piisav esmatutvuseks Pekingiga ning Shanghai jaoks täiesti piisav.

Nii just ootan Bangkokis lendu et oma 72h Pekingis ära veeta. Pole enne käinud ja loodan et kõik sujub, annan reedel teada kuidas läks.

Siiamaani on kõik hästi läinud, viisa piirilt on tasuta vähemalt Austraalia passi oli. Ametnik vaatas mind natuke imelikult kui andsin talle lihtsalt bookingu koopia st et mul mingit e piletit ei olnud ega ka pärispiletit. Teiseks rahavahetus lennujaamas, keegi siin hirmutas et vahetage kindlasti seal kuna väljas pole palju kohti. See kõik on jama, vahetasin sees ära ja nii kui tollist läbi sain oli nurga taga hiina põllumajanduspanga kontor kus selgus et olin just kaotanud 100 RMB ja seda 100Aud pealt.

Tulin täna Beijingi sisse 72 h viisaga. Kahjuks eelnevalt siit palju kasulikku infot ei saanud niiet jagelesin lennujaamas sest inglisekeel on seal väga halb. Igatahes on vaja bookingut ( vist samast lennujaamast) et sõidad välja ja aadressi kus peatud. Lennukis antakse sulle ka form mille pead ära täitma nagu igas Aasia riigis. Lennujaamas sa viisa eest maksma ei pea vaid lihtsalt jalutad passikontrolli nagu kõik teised. Lihtsalt pead minema kõige viimasesse vahesse ja saad ilusti välja :)

Tere. Mul läheb lend läbi Guangzhou ja vahemaandumine on kl 6.45-23.55. Piletitel kirjas et võidakse transiitviisat küsida. Sattusin nüüd paanikasse ja ei leia infot selle kohta. Siin vaid Pekingist ja Shangaist kirjas ja konsulaadi kodulehelt ei leidnud ka midagi. Teine küsimus oleks veel selle kohta, et kas keegi veel seal lennujaamas nii pikalt olnud on? Kuidas seal saaks aega veeta või peaksin äkki uurima, kas saan ka lennujaamast välja minna? Suht kardan kohe läbi hiina lennata, tavaliselt olen selliseid lende vältinud aga seekord olin sunnitud selle võtma sest mul 2 pagasit. On seal väga raske kui nad inglise keelest aru ei saa? Veel kardan seda, et kui nii pikk vahemaandumine, siis kardan et äkki lennujaamas soritakse kott läbi ja varastatakse asju kotist. Mul üks kott on üldse elukaaslase asjadega, sh tööriistad. Mingid eriti kallid need ei ole aga ikka äkki ahvatleb varastama kedagi. Vahepeal pagasit välja ka ei taha võtta.

Ok, wow, paistab et olen õnnesärgis, alates 1 augustist hakkas Guangzhou lennujaamas ka see 72h viisa. Üritan siis julge tüdruk olla ja natuke lennujaamast välja ka piiluda, kas kellelgi on soovitusi mida vaatama minna?

http://wikitravel.org/en/Guangzhou Lennujaamast linna saab ekspressbussiga või metrooga 3 liin, aega ca 50 min.Linnas soovitan Shamiani saar ja selle lähedal Qingpingi turg, Yuexiu park viie soku skulptuuriga, Bejing Lu ja Shangxiai Lu jalakäijate tänavad koos hulgi äridega. Oma huvidele vastavat leiab wikitravelist. Kui jääb hätta keelega, on mõistlik pöörduda hotellide vastuvõtu poole, nemad tavaliselt kuigivõrd räägivad inglise keeles.Kuna linn on suur ja vahemaad pikad on otstarbekas liikuda metrooga. Wikitravelis on iga koha taga juhis millise metroo liinil ja peatuses on soovitud objekt.

Aitäh info eest! Kas oled seal lennujaamas käinud ka? Mis muljed olid? Sattusin lugema seda lehte http://www.airlinequality.com/Airports/Airport_forum/can.htm Ja nüüd olen eriti paanikas. Kui juba lennujaam nii jube on siis mis ülejäänud Hiina on? Samas ei taha lennujaamas ka nii pikalt passida, äkki peaks hotelli võtma? Ja siis vaatan kas julgen ikka nina välja pista.

Olen küll kaks korda mõned aastad tagasi. Siis ei olnud midagi erilist, lihtsalt üks suur kaasaegne lennujaam.Võibolla aitab paanikat vähendada meie seikluste eelnev lugemine kuu aega olümpiaaastal Hiinas http://trip.ee/node/42320 Nii et võib ikka nina välja pista küll.

Veidi veel infi. http://www.travelchinaguide.com/cityguides/guangdong/guangzhou/airport.htm Siit saad veidi lennujaama hingeelu uurida. Hotelle on läheduses o,7 km Pullman Airport Hotel 5 tärni, ca 100$ öö ja 3,3 km Dongzi Hotel 2 tärni 22$ öö. Ühest arvustusest lugesin, et sinna sõiduks on Free airport transfer. Kuidas on see organiseeritud, ei tea öelda, võid uurida infoletist. Üldiselt taksojuhid saavad harva inglise keelest aru. Kui on vaja nende teeneid, mõnel inglise keele oskajal lasta kirjutada paberile soovitud koht hieroglüüfides.

Kui õhtul hämaraks läheb (ca kell 18) võid võtta jõe peal tunnise kruiisi. Päeval saad näha ka klassikalist hiina aeda , Orchid Garden. Kuna mina käisin seal vahetult peale pikki öökülmi ja nädalast lund, siis orhideesid polnud. Ehk nüüd jälle on, kuid lopsakalt troopiline aed oli mõnus pelgupaik lärmakale suurlinnale. See on ka lihtsalt metrooga ligipääsetav.

Väga hea restoran asub jõe kaldapealsel Landmark Kanton hotelli lähedal. Valid akvaariumist kala ja letist köögiviljad, mida soovid ja need valmistatakse parimal moel kuulsat Kantoni kulinaariastiili järgides.

Lennujaama pole mõtet karta, see on lihtsalt kulgetav, vaid vahemaad on pikad ja jalutamine võtab aega. Sinu käsutusse jääv aeg on piisav, et parim osa linnast ära näha ning Hiinast maitse suhu saada. Igaks juhuks ütlen, et Guangzhou on üsna tavaline (st kole) Hiina tööstuslinn ja erilisi arhitektuuripärleid pole mõtet otsida.

Kõik, mida seal vaadata, on selles foorumipostituses sulle vastustes kirja pandud.

Tänan kõiki abistajaid, Guangzhous nüüd käidud. Panen oma kogemuse siis kirja, äkki kellelegi abiks. Lennujaamas võtsin kohe sappa ühele perekonnale, kes ka transiitviisa vastu huvi tundsid. Neil oli 7h vahemaandumine ja lennujaamas öeldi neile, et ei garanteerita, et tolliametnik neid selle ajaga välja laseb aga võivad proovida. Lennujaamast välja nad said. Kuna ma olin ennast absoluutselt kõige halvemaks valmistanud, siis tegelikkuses oli mul väga positiivne kogemus. Lennujaamas, ei pidanud ise majutuse kohta küsimagi, juba nad ütlesid et saan tasuta hotelli ja juhatati edasi. Täitsin mingi paberilipaka, ja koos passi ja lennupiletitega sain passikontrollist läbi ja pidin mingisse putkasse minema kus ka teisigi inimesi ootas ja siis aeti seal veel passiga mingid asjad korda ja pidin kogu sellele grupile siis järgnema ja aeti meid kõik bussi ja see viis hotelli. Esmapilk hotellile oli korraks hirmutav aga kui sisse saime polnud enam nii hull ja hotelli tuba ise oli juba päris vinge. Kohe panin vanni lõõgastuma ja pärast läksime bussis kokku aetud seltskonnaga linna. Transpordi ajas hotellitöötajad korda ja kõik oli tip top, kuigi see sõitmiskulutuur on seal nagu on. Üks seltskonnas oli esimest korda paremal pool kõrvalistmel (ta teispoolse liiklusega harjunud) ja pidevalt huilgas kõrval :D Enda teada ma ühelegi siin nimetatud soovitud kohtadesse ei sattunud kahjuks. Hotellis ja linnas üritasin turistiinfost küsida kus need kohad võiksid asuda aga keegi ei teanud küll neist mida, eks neid nimetati kuidagi teisiti ja ei kõlanud siis tuttavalt või ma tõesti ei tea. Kuna suhtkoht lihtsalt läksin kuhu mu grupp läks ja nad pigem uitasid niisama linnas ringi. Ma pean veel kaardilt või internetist siiski uurima täpselt need nimed välja kus ma käisin, sest üks selline park lookleva kõnnitee ja veekoguga oli küll väga ilus ja soovitan sinna minna ja väga koledat muljet sellest linnast muideks ei jäänudki. Küll aga oli väga palav ja niiske, ca 30+ kraadi. Ühel inimesel grupist olid mingid omad huvid seal, ja teised tahtsid hotelli tagasi minna kuna väsimus oli suur siis ma üksi ei tahtnud ka sinna jääda ja läksin nendega siiski tagasi, et natuke magada saada enne lendu. Ainuke negatiivne asi siis hotellis oli, et voodi oli nagu magaks tavaliste puulaudade peal aga muidu oli tipp-topp. Lennujaam oli ise ka täitsa normaalne, hästi suur. Seega vist need negatiivsed kommentaarid lennujaama kohta tulid mingist renoveerimata osast. Vaatan ehk õnnestub mul mingeid pilte üles laadida Guangzhou'st.