Hiinasse! Raha, telefonid jne

Tere! Olen järgmisel nädalal Hiinasse minemas. Foorum küll läbi loetud, kuid mõned küsimused ikka veel piinamas. Mõni info vist vananenud ka:)

  1. Kas kaasa võtta jüääne või dollareid? Keegi siin foorumis väitis, et Hiina sularaha ei tohigi kaasa võtta?

  2. Kas ja kuidas toimivad Hiinas meie mobiilid? Kui olen emt klient, siis kas on mõistlikum kasutada oma numbrit, või osta kohapealt mingi kohalik kõnekaart ja suunata? Kõneminuti hind ilmselt väga kirves?

  3. Oleme Hiinas 12 päeva. Alustame Shanghaist, siis tahaks liikuda omal käel Pekingi poole ja vahepeal peatuda sellistes kohtades nagu allpool lingitud tuuril, ainult omapead minnes:

13 Days Luxury & Standard of Shanghai - Hangzhou - Suzhou - Wuxi - Yangzhou - Zhenjiang - Yangzhou - Nanjing - Beijing http://www.travelchinaguide.com/tour/memorable/tour-104d.htm

Hiinast tahaksime näha rohkem just maad ja loodust, mitte niivõrd suurlinnu (no Shanghai ja Beijing niikuinii) - mida kogemustega inimesed sellisest marsruudist arvavad?

Siin vist riisiterrasse sees pole - neid tahaks ka kindlasti näha - kas sealkandis kuskil võiks õnnestuda riisiterrassil ära käia?

Kas mõistlikum oleks seda trippi teha bussi või rongiga? Pekingist tagasi Shanghaisse lendaksime, aga muidu tahaks ekstreemi :)

Tänud vastajatele! PS Olen väga põnevil, Euroopa küll risti-põiki läbi käidud, aga Hiina on nagu.... hiina keel....=)

Hiinas kindlasti. Bussidega on ilma keelt oskamata väga keeruline kusagile jõuda, seega pigem rong. Marsruut on kindlasti ilus, kuid kõik loetletud punktid on muidugi miljonilinnad.

Vastuseid:

  1. võta kaasa jüaane ja pangakaart. Sularaha dollarite või eurode vahetamine on keeruline ning tülikas. (pangas tööajal, vajalik pass, järjekord ning ajakulu)

  2. EMT töötab, kõneminut (nii vastuvõetav kui väljaminev) on suurusjärgus 40 krooni. (täpsemalt vaata EMT roaming-infost)

Töötav lahendus: tee Skype konto (kui veel ei ole), võta omale Skype In number Eestis, suuna Eestist lahkudes oma mobiil Skype In numbrile. Jaga oma lähimatele tuttavatele oma Skype In number.
Osta Hiinast kohalik mobiilikaart (lae peale ca 200 RMB) ning seejärel suuna oma Skype konto edasi Hiina mobiilile. Edasi: kõigiga, kes teavad, et oled Hiinas ja helistavad su Skype In numbrile, nendega räägid tasuta. Nendega, kes jõuavad sinuni läbi mobiilinumbrilt suunamise, räägid ca 8 eek minut. Alati võid kasutada "helista mulle" paketti, saates sõbrale sõnumi oma Skype In numbriga.

Tahad keerata peale veel ühe vindi, helistades ise soodsalt Hiinast Eestisse emale? Võta omale Skype To Go number Hong-Kongis, anna sellele oma ema number Eestis ning VOILA; valides Hiina mobiililt Skype To Go numbri (Hong-Kongis), satud oma ema telefonile Eestis. Kui ema telefon on mobiil, maksad ca 8 eek minuti eest ehk nagu helistades talle EMT tariifiga Riiast. Kui lauatelefon, võid sõltuvalt Skype Out paketist piirduda ainult sellega, mida su Hiina operaator HK kõne eest küsib (ca 2-3 RMB minut) Tähelepanu ainult: seni saab üks Skype kasutaja valida ühe Skype To Go numbri ning valide selleks Hong-Kongi numbri, ei saa te seda hiljem enam muuta.

Soovin ilusat reisi!

PS! Ma ei tööta Skype's ja kogu selle jama lahtihammustamine võttis päris palju aega ja katsetamist.

0
0

Organiseeritud tuuriga võib käia 13 päevaga 8 linna läbi, oma käe peal on selline tempo üle jõu. Kui tõesti on aega ainult 12 päeva, siis tõmmata kokku käidavad kohad max 4-5 peale. Kuna seda marsruuti pole ise läbinud, ei oska midagi tarka riisiterasside kohta öelda, uurige LP-st. Käisime Lõuna-Hiinas Yunnani ja Yangshuo kandis aasta tagasi. Kaasas olid eurod, eurode vahetamisel pangas eriti probleeme polnud (ankeete tuli muidugi täita).Pikamaa bussipiletite ostmisel kassiiri jaoks kirjutasime alati paberile sihtkoha nime, kuupäeva ja soovitava kellaaja (ainult üks kord õnnestus valesse kohta pilet saada). Veelgi kindlam oleks lasta hotelli vastuvõtus kirjutada paberitükile järgmise sihtkoha nimi hieroglüüfides.Väike vahemärge- bussipiletitel on lähte ja sihtkoht hiina keeles, aru võib saada ainult kuupäevast, kellaajast ja hinnast,rongipiletil on lähte ja sihtkoht paralleelselt kahes keeles.NB- kuupäevad kirjutavad hiinlased tagurpidi- aasta kuu ja päev, kellaaeg on meie moodi.Linnas liikumisel saab ka linnaliini busse kasutada, kuna liini numbrid on meile mõistetavad. Bussipeatustes on suured tahvlid marsruudi numbri ja läbitavate tänavatega. Tuleb ainult jääda seisma seal lähedal, näidata oma plaanil koht näpuga(LP plaan või mõni kohalik linna plaan, kus on kahekeelne tähistus), kuhu on soov minna ja hiinlane rõõmuga näitab marsruuditahvlil vajaliku bussi numbri. Meie reisikiri on ka siin tripis (Lõuna-Hiina, Tera, Juuni 2008).Edu teile ja hästi lõppevaid seiklusi.

0
0

Aga uuriks veel:

Kas siis ikkagi TOHIB (sorry suurtähtede eest) jüääne kaasa võtta, või mitte?

Või minna välja dollarite peale?

PS Tera reisikiri oli väga hea lugemine! :)

0
0

tohib Hiinasse RMB kaasa võtta. Meil oli kaasas ja pärast vahetasime USD-st juurde. Mina arvan, et nii palju kohti ei jõua te 12 päevaga läbida, vähemalt läheb tormamiseks. Suht Yangshuo lähedal sellised riisiterrassid http://www.glvisit.com/tours_view.asp?id=66 Aga soovin head reisi, Hiina on super!

0
0

Sain juba aru, et kirjutasin hoopis teisest kohast Yangzhou ei ole Yangshuo!!!

0
0

et kuidas Teil reis läks ja kus käisite! Praegu on nii haigekstegevalt soodsad piletihinnad (Helsingi- Shanghai- Peking- Helsingi), et ühtegi mõistlikku mitteminemise põhjust ei näe.

0
0

Tere,

Plaan on minna esimest korda Hiinasse (nädalaks), kuid ei oska valida Shangai ja Pekingi vahel-mõlemasse on soodsad pakkumised. Oskab ehk keegi soovitada, kumb sihtkoht oleks mõistlikum valida kui arvestada reisi kestvust ning, et soov on lihtsalt Hiinas ära käia ning veidi kohalikku kultuuri näha. Tänud!

0
0

Valige Peking. Seda on küll veider soovitada, sest Pekingis olen ma käinud, aga Shangais mitte, kuid mulle tundub, et Pekingis on vaatamist veidi rohkem. Oma varasuvise reisi põhjal soovitusi reisikavaks: www.leohostel.com, lennujaamas ülakorruselt metrooga esimesele ringile, sealt Quinmen. Vaadata: 1. päev Keelatud Linn, Donganmeni tänava ööturg ja varakult tuttu. 2. päev metrooga Laama tempel ja loomaaed (eriti akvaarium), sealt metroo-taksoga Taevatemplisse. Taevatempli idaväravas on Pärliturg, kus võiks esialgu ainult vaadata ja mitte midagi osta. Küll hiljem seal või Siiditurult jõuate. 3. päev hiina müür. Üritage liinibussiga Badalingini murda või kui see ei õnnestu, võtke kesklinnast 100-150 rmb maksev grupireis. Õhtul öörongiga Xiani. 4. päev Xianis. Liinibussiga terrakotasõdurite juurde, pärast kella-trummitorn ja õhtul moslemi kvartal. 5. päev Xianis. Linnamüür, Kaheksa Surematu tempel, Suur ja väike pagood. Kui neid ei taha, on seal mingi teemapark ja linna lähedal 6000. a vanused Banpo küla varemed. Öörongiga Pekingisse. 6. päev. Ostelge 2 tundi Siiditurul. Käige vahepeal metroo-taksoga hutongides või liinibussiga kesklinnast Suvepalees ja ostelge õhtul või järgmisel hommikul uuesti. 7. päev. Sõltuvalt lennuki väljumise ajast kasutage päeva selleks, mida varem teha ei jõudnud. Või vaadake Tiananmenil Mao laipa.

0
0

Hiina pikad vahemaad on väsitavad, seda nii suurlinnades kui ka linnade vahel. Detailsemaid soovitusi: Pekingis põhitranspordiks valida metroo, ingliskeelsed sildid kõikjal olemas, varuda 1RMB münte. Lennujaama buss läheb Beijing Railway Stationist paremal kõige lähemast bussipeatusest, ka rongipileteid saab osta BRS paremast tiivast. Enamus ronge väljub West Stationist, kuhu kõige parem sõita taksoga. Soovitan minna päevaks Hiina müürile Jinshaling-Simatai lõigule, kui veel noorem ja jaksu turnida. 10-12 km hingematvalt ilusaid vaateid, kogu eluks meeles. See on küll veidi kallim, min. ca 500 EEK/in. organiseeritud transpordiga. Spordijalatsid jalga. Soovitan minna pooleks või isegi terveks päevaks keisrite suvepaleesse, tasub pikalt jalutada. Soovitan minna pooleks päevaks Keelatud Linna. Taevase Rahu väljak suur ja igav. Kui mujal ei ihka kommertsi, siis siin võiks seda nats olla. Soovitan minna pooleks päevaks loomaaeda. Siiditurg on turistilõks, kus nii lihtsalt sul varrukast lahti ei lasta, soovitaks varuda aega ja eelnevalt kujundada oma kauplemisstrateegiat. Sulle sobiva hinnani jõudmine võib olla aeganõudev ja nii iga müüja ja iga asjaga. Müüjad räägivad hästi inglise(ja mõned vene)keeles. Kuhu minna, on tõesti palju.

Xianis soovitaks lisaks terrakotasõdalastele linnamüüri(saab jalgrattaga sõita, põhisissepääs Lõunaväravast), moslemi kvartalit koos tänavaturuga(algab Drum Toweri tagant), suurt Pagoodat koos õhtuse(kell 21) vee- ja tulemänguga. Rongipiletid soovitan osta vähemalt 2 päeva ette, Pekingi ja Xiani vahel suur defitsiit.

0
0

Pekingi lennujaamast kesklinna ja hiljem tagasi lennukile soovitan bussi asemel metrood kasutada. Spetsiaalse lennujaamaliini metroopilet on 25 CNY ja sõit kestab umbes 15 minutit. Arvestades Pekingi liiklust, siis võin vaid ette kujutada kui kaua sama maa bussiga minna võiks.

Mõned asjad neil aga pole nii arenenud kui meil. Lennujaamas õnnestus meil eritähelepanu alla sattuda kuna tegime päev varem hotellis online check-ini ja printisime ise piletid välja. Veel enne kui lennukile laskma hakati, tuldi meie juurde, küsiti pileteid näha ja uuriti neid tükk aega. Kui lennukile lasti, siis oli jälle tükk aega paanikat. Keegi ei teanud mida teha, sest ärarebitavat osa ju polnud. Lõpuks võeti piletid käest ära ja antid paberilipikud tagasi kus istekohad peale kritseldatud.

Müüri lõikudest valisin ise Mutianyu, kuna kiideti, et see on palju ilusama loodusega kui Badaling ning samuti rääkis Badalingi kahjuks ülerahvastatus. Mutianyul oli tõesti väga ilus mägine maa ning rahvast müüril oli hõredalt. Turismigruppe seal ei näinudki. Ainult omal käel tulnud rändajad või perekonnad lastega ja need ka peaaegu kõik olid valged inimesed. Mägise maa tõttu sai neid treppe üles-alla ka täiesti piisavalt ronitud.

0
0

Ootaks ikka teemaalgatajalt reisimuljeid! Endal plaanis rongidega 2 nädalat Shanghai-Suzhou või Wuxi?-Nanjing?-Xian või Qingdao?-Peking. Huvitaks kultuur ennekõike ja loodus ka. Pekingis olen enne käinud, mujal mitte. On kellelgi soovitusi või nõuandeid nende vahepealsete linnade kohta?

0
0

Kõik need kohad on käidud peale Nanjingi.

Suzhous kuluks ilmselt 1-2 päeva - seal on väga ilusad klassikalised Hiina aiad. Pigem on see daytrip Shanghaist - 25 min rongiga sinna ja samapalju tagasi. Wuxi-s ei ole midagi peale ühe järve. Kui muud asja pole, siis ei ole seal suurt midagi vaadata. Nanjingis ei ole käinud, kuid Lonely Planet ega tuttavad hiinlased ei julenud mulle seda linna soovitada. Xian - kindlasti, seal kulub rahus 3 päeva - koos Terracota sõdalaste, Hua Shani ja Xiani endaga (moslemi kvartal jne) Qingdao - minu jaoks väga mõnus ja kodune linn. Seal on palju saksa päritolu koloniaalarhitektuuri, mõnusad rannad (eriti beach nr. 2), üks paremaid ja tuntumaid Hiina veinimõisasid (SIC!) Ja loomulikult Hiina vanim ja kuulsaim õlletehas - Tsingtao valmib just seal. Ka on seal üks parimatest Hiina köökidest - fantastilised mereannid, mis väga delikaatselt maitsestatud. Lähedal on Lao Shani mägi, mis üks Hiina 5-st pühast mäest. Qingdao on üks hiinlaste lemmik-kuurorte ning 3-4 päeva kulub siingi.

Kui vähegi rahakott kannataks, siis võiks teha Shanghai - Xian- Qingdao - Shanghai lennukiga. Nii jääks aega igal pool ka kohal olla. Suzhou saaks teha päevatrpipina Shanghaist. Üks lisavõimalus oleks veel 2-päevane rongitripp Shanghaist Hangzhousse.

0
0

Ise viibisin juuli lõpus 8 ööd Shanghais ja käisin siis päevamatkadel Suzhous, Hangzhous, Wuxis (et näha 88m kõrgust Buddha kuju) ja Nanjingis.

  1. IMHO Suzhou aiad on üle haibitud. Ma arvan, et Eesti aedade top5 (nii organisatsioonide a la mõisad kui ka eraisikute omad) võiks isegi parem olla. Rääkimata siis näiteks villad, mis on Maggiore, Garda jm ümbruses. Rahu ja vaikust Suzhou aedades ei ole. Aga kuna rongipilet Shanghaist ei maksa midagi ja takso on samuti ODAV, siis silmaringi laiendamise nimel tuleks nad ikka ära vaadata.

  2. Wuxi lähedal (1,5 tundi sõitu nr 88 bussiga, hind 4 RMB 1 ots) olev budismi kompleks (Ling Shan) on super! Soovitan kindlasti.

  3. Nanjing jättis ka positiivse mulje, rohelust ja vaikust oli rohkem võrreldes Hangzhou või Suzhouga.

Shanghai oli ka mõnus, eriti turud ja söögikohad ainult kohalikele. Kui siiamaani arvasin, et parimad pelmeenid on Troikas (potis ja seenekastmega), siis mingis suvalises kõrvaltänavas West Nanjing Rd metroopeatuse lähedal läksid nüüd edetabelis esimeseks.

0
0

Ilmselt selgub ikka kohapeal olles kuhu edasi pileteid saab. Kavatsen ette bronnida ainult esimese ja viimase öö (loodan, et viisa jaoks piisab). Lend on siis HEL-Shanghai PEK-HEL (4350 EEK!)ja Pekingi jaoks jätan 4 päeva. Arvan, et Qingdao jääb välja ehk proovin hoopis Beidaihes käia Pekingist. Kas septembri lõpus üldse ujuma kannatab minna?

0
0

Vesi on septembris väga mõnus ja soe. Kui Qingdaosse ei jõua, siis Beidaihe on väga hea asendus. Ja mereannid valmistatakse seal väga sarnased stiilis, kui Qingdaos.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased