trip-krainetrip-ukraine-dark
Hinnad Ameerikas!

Nii, sai nüüd ära käidud väikesel tripil koos sõpradega.Kasutasime seda odavat estraveli pakkumist ning sõitsime pea 3 nädalaks Ida-Ameerikasse. Meie sihtkohtadeks olid: Chicago, Miami, Puerto Rico,New York. Hinnad olid Usas järgmiselt: Söök: keskmiselt väljas söömise peale läheb inimese kohta koos väikese karastusjoogiga kuskil 15-20 dollarit. ( selle hinna sees on ainult jook ja praad) Muidugi saab ka kuskil 8 dollariga kui ostad kuskilt putkast saia ja selle vahel on juust ja siis coca cola, siis läheb jah kuskil alla 10 dollari, aga 3 nädalat seda süüa ei kannata. Ja muide avastsasime et miamis on osades poodides ka need soojaletid, kus saab valmis sooja toitu osta.Suure karbi täie liha,riisi ja köögivilju ja maksis ainult 5 dollarit. Karastusjoogid ja mahlad olid suht odavad usas, aga sellised imalad ja magusad,,rohkem siirupiveed kui mahlad. Mac Donaldis maksab eine kuskil 7 dollari kanti. Alkohol: Puerto ricos on väga head ja odavad rummid, neid tasub osta. Miamis oli vein odav. Õlu on igalpool ameerikas kallim kui Eestis. Viina me sealt ei ostnud. Riided: mina kyll ei leidnud 7 dollarisi teksaseid nagu mõned räägivad, käisime kyll outlettides jne. Odavad on seal lõhnad ja siis firma prillid. Nt, kuskil keskmise hinnaga poes maksavad pluusid naistele ala 15-25 dollarit, püksid 25-50 dollarit,kleidi 20-50 dollarit jne. Ei ytleks, e meeletult odavamad kui Eestis , aga see eest teistsugused kyll. Transtport: me ei kasutanud eriti ühistrantsporti. metroo ühe otsa pilet maksab kuskil 2-5 dollarit. Taksosõit Miami lennujaamast South-Beachile maksis 7 kohaline buss 50 dollarit. Puerto rico lennujaamast maksis kesklinna sõit 7 kohalises bussis ainult 26 dollarit.Need summad me jagasime muidugi 7 vahel ära, et ei tule väga kallis. New Yorgis maksis lennujaamast kesklinna saamine 7 kohalise bussiga rohkem tuli 100 dollarit.Tagasi läksime lennujaama metrooga, yks ümberistumine oli ja kokku läks 7 dollarit, Pole paha., New Yorgis soovitan sõita metrooga, väga korralik ja hinnad odavad, taksod on seal kallid. Miamis soovitan osta australian goldi päikesekreeme need seal eestiga võrreldes odavad, Oli 7-10 dollarit pudel. Eestis need maksavad mingi 250-350 dollari kanti.

Nii, Ameerikas oled Sa nüüd tõesti käinud, aga mida Sa koolis eesti keele tundides tegid? Äkki plaaniksid järgmise väljaminekuna võtta ette järelaitamistunnid eesti keele õigekirjas?

  • Kahjuks ongi vestlusringide ja muude selliste kohtade viga see, et kirjutatakse nii nagu räägitakse mitte nii, et kirjutaks kirja vms.
  • Õigekeele reeglid ei pruugi selgeks saada isegi siis, kui kui sa oled tunnis püüdlik ja usin.

...teevad sellised kommenteerijad nagu EK40, kes teevad konto ainult selle eesmärgiga, et tänitada kirjavigade kallal. Jah. Olen nõus, et teemaalgataja kirjapilt pole just grammatika tunnis viit väärt aga siiski saab asjast huvitatu sealt kuhjaga vajalikku informatsiooni. Sellised vingujad nagu EK40 peletavad eemale sellised inimesed, kellel tihtipeale on anda palju asjalikku siinsesse keskkonda. Mida tänitada?! Kus on Sinu panus reisiinfo näol?!

Lugupeetavad kodanikud siin teemas! Palun rahunege maha. Trip.ee väärtustab eesti keelt, seega soovime, et ka meie kasutajad näeksid oma kirjatükkidega natukenegi vaeva. Tühikud peale punkti jms pisiasjad on justkui elementaarsed. Mis puudutab aga eelpool oleva üllitise sisu, siis mul on suures osas teistsugune kogemus. Mahladest - valige Florida apelsinimahlad (saadaval ka suurte kanistritena) ning te ei pettu. Puerto Rico odavad rummid - võrreldes näiteks Dominikaani rummidega, on need ikka paras saast. Ka väljas süües eelistasin Dominikaani õlut, PR oma ei kõlvanud kusagile. Riided - kes otsib, see leiab. Ja sõltub, mida otsib. Kui soovite odavaid "firma"riideid saada, siis soovitan pigem Taisse minna. Spordihuvilistel soovitan kindlasti spordivarustust osta.

Käisime NY-s novembris ning taksosõidu eest tavaliselt üle 15 dollari küll ei maksnud. Kui neljaga jagada ei tule üldse suur summa. Kellad on palju odavamad kui meil. Ostsin Michael Korsi ja DKNY kellad u. 40 dollarit kell. Meil üle 2000 krooni. Abkaasa ostis Armani kella u. 150 dollariga, mis meil maksab üle 6000 krooni! Ka autorent on väga soodne (rentisime Miamis).

Hinnad on ilmselt suht erinevad siiski, oleneb, kus pool USA otsas oled. Loen teemaalgataja teksti ja motlen, et mis riigist jutt, meil USA-s kyll sellised hinnad ei ole ;). Soogid tulevad ikka palju odavamalt katte... ja kus selliseid juustuviiluga saiu saab? Ammugi veel pea 10 dollari eest. Ma tavaliselt saan naiteks mereanni restoranis sama raha eest korraliku valiku juba. Ja seda koos suure joogiga, mida klaasi tyhjenedes loputult taidetakse. Taksosoit pole samuti asi, mille yle pead valutada...ma enne motlen Eestis olles, et kas tasub takso votta, kui USA-s. Olu on osaliselt ikka vaga odav, aga valik on meeletu ja kui korralikult ei otsi, voib kyll ka kallima otsa olu peale sattuda. Kurimooril on oigus mahla osas eriti, miski ei yleta Florida apelsini mahla:) Riideid saab ilusaid ja ka headelt kaubamarkidelt vaga kobedate hindadega..no nii 10-15$(+-) Tuleb votta aega ja teha ostud oigetest poodidest.

Tahtsin Puerto Rico rummi osas kommeteerida - mina küll nii kriitiline ei oleks - kui tavaline Bacardi on täpselt sama, mis mujal maailmas, siis erilist tähelepanu vääriks Bacardi "special" väljalasked, mida meil saada ei ole. Kui rääkida päris kohalikust rummist, siis on nii väga häid ekseplare kui täielikku saasta. Rummivalik on suur - kuskil 20 erinevat sorti oli saada isegi väikeses poes (koos kohviga eraldi klaasi taga muidugi mõista). Hind 10-20 $ liiter. Ja kui juba kommeteerimiseks läks, siis tooksin välja mõned minu tähelepanekud: Inimese kohta: Kõige odavaim eine: McDonalds'i dollari menüü - 1 $ kanaburger Võileib: Subway - kõik jalapikkused 5,39 $ (ühest võivleivast piisab kahele näljasele tüdrukule) Hind Hiina söögikohtades (koos tipi ja maksudega): 1-2 $ NY hiinalinnas tänaval, 15-20 $ korralikus restoranis Floridas/New Yorgis, 10 $ buffee (söö palju jaksad) NY osariigi suvalises linnas Kalatoit - mereannid LP poolt soovitatud kalarestorani linnakeses Puerto Rico läänekaldal 20 $, Miami Beachil ja Key Westis 25 $, mereannibuffee (söö palju tahad) meeletu valikuga: 40 $. Minule pakkus jookidest ka erilist huvi Puerto Rico Lambrusco pärlveinid ja NY veinid (mis meil väga levinud ei ole). Igas hinnaklassis (odavaimaid sai muidugi ka alla 5 $). Bensiin (tasuks mainida) on kuskil 6 krooni liiter, seega tasub igal juhul rentida auto, kui vähegi võimalik on. Autorent maksab koos kindlustusega keskmiselt 28-32 $ päevas. Majutusest: suvaline motell maksab umbes 50-60 $ (periood: märts, ette broneerimata), Key West majutus oli 100 $ (kohapeal), Miami beach 3* 50 $ (internetist ette), Boston 4* 80 $ (internetist), Puerto Rico majutus oli pikemaks perioodiks korteris 125 $ päev (kohti kuni kaheksale). Kõik hinnad on siin koos maksudega. Bussiga Miami Beach - lennujaam 2 $, piraattakso Brooklyn - JFK lennujaam 35 $ (muidu oleks 25 $ normaalne). LGA lennujaam - Manhattan on ka 2 $. Soodne on 7 päeva metroo ja ühistranspordikaart 25 $. Loomaaed oli vist 12 $ New Yorgis, peaks olema üks maailma parimaid. Riided: Miami beach ei ole koht kus šoppata (mõned väikesed erandid on), pigem Miamis või mõnes suuremas kaubanduskeskuses linna servas. Puerto Ricos on asjalik koht La Plaza de Americas (suurim kaubanduskeskus Puerto Ricos). Ööklubid: kui näed kena välja, on tasuta, kui oled normaalne 20 $ ja kui sul ei ole kõrge kontsaga kingi või sul on fotokas kaasas, siis sa sisse ei saa.

Jutt käis odavast rummist, Bacardi on klass omaette.

Asoo, minu viga :)

Mulle tundus siiski ka Bacardi liitri hind (10 $ kanti) ülemõistuse odav võrreldes Eesti hindadega :)

Bacardi maksis minumeelest 13$ ja ega see nüüd üle mõistuse odav küll pole. Mauritiusel sai odava rummi 4-6$ ja ega Dominikaanis oluliselt kallim polnud. Pealegi on Brugal sama hea kui Bacardi või Havanna Club. Söögi hinna üle küll Miamis nuriseda ei saanud, samas spordiriideid jne hea hinnaga tuli ikka tublisti otsida... Ahjaa, Bacardi tehast suva päeval suva kellaajal külastades, oli seal oma kümmekond eestlast juba ees degusteerimas:)

Mauritius ei ole nagu päris USA ka ;) Ja Eestis maksab Bacardi siiski umbes 3 korda rohkem (rääkides mõlemal juhul tavalisest poest).

No las inimene kirjutab nagu oskab :) Pole meie võimuses teda tagasi algkooli saata.

6000-kroonise kella 150 USD-ga ostja on ilmselt petta saanud ja odava koopia omandanud. Mis sest ikka, töötab ilmselt sama hästi, sõbrad vahet ei tee ja müüjal samuti hea meel!

20 USD eest saab korralikus restoranis hea eelroa ja tassi kohvi.

Olles aastate jooksul elanud ligi kümnes eri USA osariigis, arvan kindlalt, et seal on elu odavam päris kindlasti kohe, Eestiga võrreldes on vahe meeletu. Toiduhindasid siin pakkuda on küll suht mõttetu, sest see sõltub ju täiesti kus ja mida süüa. Miami South Beachil restoranis süües peab muidugi paarikümne dollariga arvestama, sest see ju ikkagi midagi muud, mujal ja kiirtoidukohtades võib ka mõne dollari eest midagi hamba alla saada. Mis shoppamisse puutub, siis päris kindlasti on võimalik 150$ eest õige Armani kell saada, kui osta outletist. Minu arust see isegi suht kallis. Olen ise ostnud DKNY, Michael Korsi ja Armani kellasid vahemikus $20-$60, kunagi sai neid Eestisse ka tuttavatele müügiks toodud. Tuleb lihtsalt õigeid kohti shoppamiseks teada, kindlasti ei ole ju Miami South Beach see koht, kus soodsaid hindu jahtida:).

:) Kell ei ole päris kindlasti võltsing. Ostetud korralikust kohast. Tahad kella näha?

Kusjuures kellad on tõesti USA's väga soodsad võrreldes Eestiga. Muidugi on võimalik omandada võltsinguid, kuid vaevalt korralikud kauplused ja kaubamajad sellise äriga tegelevad - seega ikkagi on Eesti selles mõttes kallis maa. Sama käib tehnika kohta, hinnavahed võivad olla vabalt kuni 3x. Hea näide on kasvõi KitchenAid köögikombainid, millede puhul on hinnavaheks ca 2,2x.

seda just alko poole pealt. Õllede hinnad jagunevad kahete gruppi- suurte ülemaaliste firmade õlled (Miller, Pabst, Coors, Bud, Bush) on odavad (poes 0,5-ste sixpacid alates 4-st dollarist), aga igavad ja maitsetud, joo nagu meie orikat- ei mingit vahet. Hoopis teine tera on kohalike nn. microbreweryte toodang- Chicagos näiteks Goose Island, New Orleanis Abita, super head ja omapärased, reeglina inglise tüüpi aled. Mõned neist lausa väga-väga head, näiteks tume Abita Turbodog austrite kõrvale. Aga kallid- 0,36ste (12 Oz)sixpackid poes reeglina 8 usd. Rummidest Puerto Ricos. Bacardi on imeodav, 11 usd liiter- aga seda ainult Catanos, Bacardi tehase enda poes. Bacardi Blackil on seal nimeks Bacadri Superior. San Juanis pisipoodides 0,75 sed pudelid 16-17 usd, samas vähemalt meie kodupoes o,35-sed vaid 5 usdi sentidega, nii et oli kavalam neid osta. Tohutu valik erinevaid maitserumme- kookos, laim, apelsin, õun, vanilje, banaan, aprikoos, vaarikas, mida iganes. Hinna/kvaliteedi suhe väga hea Dominikaani rummidel, näiteks Ron Barcelo Gran Anejo o,75 13 usd. Jookide kättesaadavus osariikides erinev: illinoisis tavalistes marketides, aga eriosakondades; louisianas igal pool vabalt saadaval, isegi apteekides :D, öösiti õlleletid lausa keset tänavaid, alkoholi tarbimine lubatud ka tänava peal. Miamis ja NY-s marketis ainult vein ja õlu, kangem kraam vaid eripoodides.

Käisime teemaalgatajaga samades paikades ja ainus võimalus nii kallilt süüa ja riideid osta on ilmselt tehes seda turistipiirkonnas vms. Ise sõime NY 7usd. buffee niipalju kui jaksasime - 1 inimene, Sõitsime metrooga päevapilet 7usd. Lennujaamast hotelli ja tagasi saime tasuta hotelli bussiga. Miamis sõime väljas ka 5usd. inimene ja kõht sai muide täis :) Tervislikum ja väga hea toit umbes 7usd. inimene, joogid ( mahl) super head. Puerto Ricos elasime mägedes villas, ning toidu tegime ise. Kogu toit, jook, esmatarbekaup nädalaks kahele läks maksma 800eek. Ja sellest sai korralikult söödud, väljas söömas ei käinud kordagi. Riided, jalatsid, kellad jne ostsime kõik Miamist ja hinnad olid kordi odavamad kui Eestis. Püksid max. 20usd. särgid 5usd. jalatsid (firma toss) 30usd. Loomulikult ei saa võrrelda Miami South Beach - i hindu äärelinna kaubanduskeskustega. Järgmine kord otsi ikka mõni parem koht shoppamiseks.

Hullult odav ei olnud, aga siiski ... . Me olime kolm nädalat ja kulutasime üüratult, aga arvan, et palju rohkem oleksime kulutanud Eestis. Hotellid ja restoranid ja šoppamine - sa ei tee seda ju igapäevaselt kodus olles.

Mul oli ka lõpuks pilt peaaegu kadunud ja tõesti ilusaimad päevitusriided mida ma elus näinud olen, maksid umbes 700 krooni ja tundus kallis ja ... aga pilt tuli ette ilusti tagasi kui koju tulles läksin Maksimarketisse süüa ostma ja vaatasin, et ripub selline vakstuline kole valge jakk, vaatasin hinda ja see oli 2000 krooni. Mina ostsin NYCis imepehmest valgest nahast jaki sama hinnaga. Teksaseid Eestis alla 1000 krooni ma ei ole endale leidnud, USAs ei leidnud ma paari mis oleks nii palju maksnud. Jah, ostsin Guessi omad 40 USD aga siin ... .

Üliodavalt meie sööke ei leidnud, aga ega eriti otsinudki. Samas need mõned korrad mis restoranides käisime, maksime umbes 1000-1500 krooni kogu kupatus - kolm praadi, kohvid, pudel veini ja kolm kohvi ja magustoit. McDonalds tundus mõnevõrra kallim kui siin, st 2 einet ja ceasari salat kokku 21-22 USD, aga mu mäki spetsialistist tütar ütles, et Eestis on eines väike jook ja friikad ja seal olid suured, seega ... ei tea.

Üliodav ei olnud kokkuvõttes. Peamine kuluartikkel oli elamine (olime väga ilusates kohtades ja parimates asukohtades -kokkuhoid transpordilt), siis vaatamisväärsused (eriti NYC - empire koos kopterishowga, laevareis, loodusmuuseum, aga käisime ja tegime ka kõike mis tahtsime), siis poodlemine (aga tõesti hea valik ja väga head hinnad korralikule kaubale) ja siis ehk söök/jook. Rumm oli odav Puertos ja ka mujal näiteks New Orleansis suur Margarita 4 USD ja Tallinnas just käisin Radissoni kohvikus üks lonks st vähemalt 4 korda väiksem kogus 85 krooni.

Kolm nädalat kõik kokku (Puerto rico, Miami, New orleans, New York) läks maksma umbes 45 000 nägu. No natuke toiduga sai koonerdatud, aga muidu mitte. Kui mõelda kolm nädalat Eestis ja kõik vaatamisväärsused ja vähemalt 4 tärni hotellid ja iga päev välja süüa ja kuna lennata vaja ei ole siis 20 000 kokku maha arvutada ja siis 1,5 nädalaks ka veel auto rentida ... oleks odavam???? vaevalt ju!

Kõigil üks marsruut :) Meil oli Chicago, Miami, washington, Orlando, Baltimore, Puerto Rico, New York. Mis minule silma jäi oli see, et hotell tuli kinni panna 1 ööks. Hommikul minna kottide ja asjadega registratuuri, natukene eestikeeles rääkida ning oodata nendepoolset pakkumist. Chicago kesklinna sviidi, mille eest küsiti 600$ anti järgmiseks ööks 49$, ps see polnud planeeritud nii, kuid selle pakkumise peale kaua ei mõelnud, jäime veel 3 ööks.

Aga seda 2 inimese peale kokku: lennukipiletid 10 000 (2x3999 +2x1000 Riiast Stockholmi ja tagasi), ööbimised 16 ööd 20 000 (alati kesklinnahotellid, vaid Miamis kuurorthotell North Beachi rannal) ja söök-jook-meelelahutus + transport kohapeal 15 000. Marsuut siis peasama, mis janikal: 1 öö London-2 ööd Chicago-3 ööd New Orleans-4 ööd Miami-4 ööd San Juan-2 ööd New York. Hinnad jahh mõnel pool uskumatult odavad: Bourbon Streetil kohalik kuulus rummikokteil Hurricane 7 USD: ainult et see koks oli kvardine! (ligi liiter siis):D Piisas terveks õhtuks!