trip-krainetrip-ukraine-dark
Hinnad Madeiral?

Kui palju maksab umbes söömine Madeiral? Mida omapärast nad pakuvad?

Kuna tegemist on saarekesega keset Atlandi ookeani, siis on mereannid kahtlemata väärt suutäis. Hittroog, mida rahvusliku toiduna kõige enam turistidele soovitatakse on kala, mida kohalikud nimetavad espadaks. Kõige traditsioonilisemalt pakutakse seda koos küpsetatud banaaniga. Väga huvitav kooslus. Tuunikala praed olid ka head. Ja restoranis pakutakse siis enne või pärast söömaaega klaasike Madeira veini ka maja poolt.

Korraliku prae hinnad sellises tavalises restoranis keskmiselt ca 9-13 eurot, peenemates restoranides kallim. Kui valida veidi soodsamad praed, siis ca 30 EUR on õhtusöök kahele, mis sisaldab siis praadi ja vähemalt ühte magustoitu ning vett.

Kiirtoidu nö komplekteined jook + mingi kiirsöök (mingi pastalaadne, burger, pitsa või kiirpraad) maksid Funchalis tavaliselt 5-7 EUR. Need on küllaltki suured, niiet kõhtu täitsa täidab.

kuna restoranides pakutakse veini, siis tekkis lihtsalt küsimus, et kuidas seal alkoholi ja autosõiduga on? kas keegi teab? kas võib peale pokaali veini ka autoga sõita, või kehtib seal 0,00 promilline keeld? tänan!

zero tolerança üldiselt, kuigi noh mine tea..sõltub politseinikust

Hinnad on üldiselt samad mis Vahemere äärsetes riikideski. Küll kauge ookeanisaar, aga ei midagi oluliselt erinevat tavalistest lõuna-Euroopa riikidest. Kalatoitude/mereandide osakaalu oleks asukohta silmas pidades suuremakski pakkunud, aga nt loomalihatoitude valik menüülistides oli samuti suht suur. Lisaks mainitud espadale (mõõkkala) on samaväärne ka estepada ehk puuoksal peal olev shaslõki taoline lihavarras. Kindlasti tomati-sibula supp!

"Korraliku prae hinnad sellises tavalises restoranis keskmiselt ca 9-13 eurot" - umbes 10x jooksul kui erinevates restodes erinevates linnades söömas käisime ei olnudki võimalust kogeda mittekorralikku praadi. Hinnavahemiku algus ei ole 9-st, pakuks et 7-st ja 7.50-st. Keskmine on 8.50-9-10eur, 13eur on juba pigem kallimapoolne koht.

Pea igal pool on menüüd ka inglise keeles olemas ja võimalus enne mahaistumist asjaga tutvuda.

taahks lihtsalt lisada, et praed on väga suured ja kui pole just suure söögiisuga, on soovitav võtta praad mitme peale. taldrikud tuuakse niikuinii igaühele.

Tere,

tulin 29.aprillil puhkamast Madeiralt. Sõime hommikust hostelis ja lõunat-ja õhtusööki väljas. Kohaliku maitsva kala keskmine hind restos oli 7.50 euri,see on suur portsion. Aga kahe peale jääks väheseks. Mõned kohad myysid muidugi seda kalapraadi mingi 12 euriga. mõttetult kallis. 8 euri maksimum selle eest. NB!ÄRGE MAGUSTOITE KOHALIKEST TAVARESTODEST VÕTKE, KUNA NAD EI OSKA NEID TEHA, meie tellisime bananas and cheese, jajjj,,,kelner ei öelnyd ka meile midagi, mida meid ees ootab, Nimelt saimegi otseses mõttes tavalised kaks kooritud banaani ja suure juustu tyki keskel, ja sellele toodi nuga ja kahvel ka,, ei olenud banann küpsetatud ega midagi ja kastet ka polnud. KOHUTAV, NAERSIME POOL TUNDI,,OLIME OTSESES MÕTTE ÜLLATUNUD, PETTUNUD JA NAERMISEST LÕHKEMAS.SEE MAKSIS 4 EURI:) KELNER SAI ARU ET OLEME PETTUNUD JA TÕI KAHJUTASUKS MEILE PITSI KANGET MADEIRA KOHALIKKU PUNAST VEINI, UMBES 20 %. M'ni päev käisime ka lõunaks poest süüa ostmas, suht kallis ikka.Kilejuust, mis eestis pakk maskab mingi 15 krooni, maksis neil kõige odavam 1.8+= 28 krooni. Ja toit jah kallim seal kui meil. Vein__ mm,, ostsime iga päev veini, portugali veine, 1-3 eurot,, vääga head Kui ostate odavat veini siis roosat või valget, punane odav vein oli väga halb, kallasime kraanist alla, väga kuiv ja kibe. Aga valge vein on kindla peale minek,isegi siis kui see maksab 0.98 eurosenti..ma ei tee nalja,, sellise hinnaga veine oli seal palju:) Ja see oli mitte 0.75 pakk vaid 1l vein.USKUMATU, EKSOLE.

Üldiselt toit väga maitsev. Üks praad keskmiselt 10-12 eurot. Aga millega me alt läksime oli see, et liha kohta tuleb ütelda, et kas tahad pool toorest või mitte. Kaks korda tellisime šašlõkki pärast oli vere maitse suus :P Kuid teenindus restoranides lihtsalt super!!!

sa võid ju prae tagasi saata ja bem passado! küsida

Espetada kohta jah see info, et meil oli menüüs espetada kahe erineva hinnaga. Me ei saanudki aru miks, osa meie seltskonnas tellis selle odavama 7.50 eurose variandi ja mina tellisin osadega seda kallimat varianti, mis maksis 9,40 eurot. Me ei saanud vahest aru, aga yks naine ütles et tema liha oli enam vähem verine, et nii nätske jne,minul oli hea küpse. jusiis selles hinnavahe oligi,, hea et ma igaksjuhuks kallima võtsin:)

Espetada kohta jah see info, et meil oli menüüs espetada kahe erineva hinnaga. Me ei saanudki aru miks, osa meie seltskonnas tellis selle odavama 7.50 eurose variandi ja mina tellisin osadega seda kallimat varianti, mis maksis 9,40 eurot. Me ei saanud vahest aru, aga yks naine ütles et tema liha oli enam vähem verine, et nii nätske jne,minul oli hea küpse. jusiis selles hinnavahe oligi,, hea et ma igaksjuhuks kallima võtsin:)

Toidupoodide hinnad vörreldes mandri Portugali ja Saksamaaga ja muud soovituslikud nöuanded.

Tegin omale uue väljakutse ja ostsin jaanuariks lennupileti Madeirala. Aprilliks lendaks tagasi. Lund ei ole, miinuskraade ka mitte. Soe ei tundu soojana. Vist. Viskab vihma. Ootab mind ees. Nüüd küsin. Kas tubades on mingid kütted olemas. Millised on toidupoe kettide nimed, et igapäevast sööki-jooki osta. Kui kallis on päevapraad? Aprillis Albufeiras sain prae ja ölle 6 euriga. Algarves. Apartement elamine tuleks vötta kindlasti millisesse ilmasuunda saarel. Rahulik peaks olema. Olen palju reisinud sp tean, et on olemas igasuguseid soodsaid vöimalusi. Julgen loota, et keegi, kellele ka meeldib leiutada soodsaid vöimalusi (neid on jalaga segada kui vaid oskad tähele panna, alustades transpordi hindadest), sai must aru ja vastab täpselt, ilma kommentaarideta. Parema meelega suhtleks kellegagi privaatselt edasi via e-mail. Tänan.

Funchali turg on kallis, eriti arvestades et kõik puuviljad kasvavad kohapeal. Banaanid, mangod, avokaadod 2 EUR kilo (vs Rimis avokaadod 37 EEK), eksootilisemad viljad veel kallimad. Odavam oli supermarketist osta.

Mäletan, et nii mandril, Madeiral kui ka Assooridel kasutasime sellist poeketti nagu Modelo. Üks asus Madeiral suures kaubanduskeskuses kuhu tuli sõita liinibussiga ja teine oli mööda rannaäärt minnes hotellide vahel. Üks soodushindadega pood asus kohe Lido mereveebasseinide taga, seal oli väga hea vein 1euro ja õlu oli ka odav.

Eesti hinnad korrutada toiduainetel 1.3-ga, alkoholil 1.2-ga. Viina-veinipoodides on palju erinevaid kangeid veine nn. peete (19%) mõned on väga sarnased kuulsale nõukogude AGDAM'ile Proovige kindlasti neid, sest mujal neid eriti pole. Jõudu....

Remargi korras, Madeiralt pärit kangestatud veinid pole peedid, vaid madeirad. Tehnoloogias on ainus sarnane joon Agdami ja muude taoliste mürkidega kange alkoholi lisamine, kuid ideeks pole sita veini parendamine kanguse lisamisega ja alkaššidele sobilikuma kiire tööstusliku versiooni tootmine, vaid pikema säilituse ja laagerdumise perioodi saavutamine. Muide, Agdam'i ja muid taolisi peete ja tšerniilasid saab Venemaalt ja Kaukaasiast tänini vabalt osta. Ei soovitaks siiski vabatahtlikult maksa sellise saastaga hävitada :P

Tere! Oleme aprilli algul minemas Madeirale.Kas oskate soovitada mõistliku hinnaga autorendifirmat.Kas kõik firmad küsivad deposiiti,kui jah,siis mis see hind võiks olla umbes?(Leidsin küll selle teema kohta veidi infi siit,aga juba nats vananenud) Aitähh! :)

Söögi-joogi hindu peaks pigem jagama, mitte korrutama. Vein kohalikus selver-tüüpi poes oli näiteks 1-liitrine tetrapakk 0,89 eurot, 5-liitrine 4,99 eurot. Joodav vein kusjuures. Muud hinnad (eriti juur- ja puuviljad) ka vägagi rahakotisõbralikud. Selle nädala seisuga siis.

Ja küsi ixxxsi arvamust nende veinide kohta, olen tarbinud ka 0,49 eurseid liitrine pakk, elus olen veel, aga rohkem ei taha ka.

Teatud tingimustes võib juua mida iganes, sõltub olukorrast, rahakoti paksusest ja ka joomise eesmärgist. Siiski, olles lähedaselt kursis veinide hingeeluga, jooksin ma sama raha eest pigem õlut või hoopis vett, kui neid, muidugi, nii odavalt saada on. Eks ka viimasest väitest või midagi välja lugeda. Ma ei saa muidugi väita, et ma vanuses 18-25 samamoodi mõtlesin ;PP