trip-krainetrip-ukraine-dark
Hinnad USAs

Tere,

Kust saaks infot USA maksude kohta. Üks tuttav oskas rääkida, et USAs pole ükski hind lõplik, et alati lisandub veel mingi maks. Mis protsendi ulatuses see siis on? Ja kas kõik hinnad poodides ja söögikohtades on siis ilma maksudeta?

Tänan.

Ennast huvitaks ka see. Minemas Miami Florida.

Tõepoolest, nii kummaline kui see ka pole - igal pool on kõik hinnad ilma maksudeta. Alguses veits harjumatu, et kuidas nii saab aga paari päevaga harjub ära, et väike maks tuleb veel otsa.

K6ik asjad ei ole. Kytus on alati maksuga, tanklas.

Floridas km 6.5 prossa,bensiinigallon 2.3usd ,korralik õhtusöök lihamajas kahele 60 usd

Nagu arusaan siis hotelli broneerides USA-s hind ei sisalda makse- need tuleb tasuda kohapeal- 13% (bookingust tellides. Kuid ma ei saa aru kui rentida korter nt. airbnb.com kaudu, et kas siis ka tuleb omanikule hiljem tasuda veel midagi või broneerimisel kajastub ikka lõplik summa? Deposiit on nagunii.

Siin üks selleteemaline artikkel: http://skift.com/2014/05/06/florida-is-becoming-the-next-unlikely-battleground-of-the-sharing-economy/. Kui maksudest rääkida, siis seda ei tasuta ju tegelikult mitte omanikule vaid omaniku kaudu riigile, mistõttu maksu tasumisel on kliendil õigus saada sellekohane tõend. Ülalviidatud artikli kohaselt on Floridas hetkel olukord üsna segane ning praktikas lühiajalised korteri rendid ei ole maksustatud - kuna reeglina tähendaks see korteriomanikule ka renditulu maksustamist, mida suhtes neil eriti suurt huvi ei pruugi olla...

No meie just tulime ja põhimõtteliselt kõikidele asjadele kassas lisandus alati juurde mingi summa,ausalt ma ei süvenenud mille järgi aga igal summal oli see erinev et ju siis mingi kindel protsent mis juurde pandi. Ja hotellides ja auto rendil kõikidele asjadele pidime kohapeal juurde maksma siis selle protsendi v kuurordi maksu kuigi meil oli näiteks eelnevalt enne juba hotell makstud.

USA maksud ei ole mingi asi, millest pole võimalik aru saada. "Sales tax'i" kohta on Wikipedias päris mahukas artikkel osariikide kaupa - http://en.wikipedia.org/wiki/Sales_taxes_in_the_United_States

Hotellibronne tehes tuleb hilisemate üllatuste vältimiseks vaadata, mis hinnas sisaldub. Kui hinnad on ilma tax'ita, lisandub see kohapeal kindlasti. "Resort fee" lisandub toa hinnale nn kuurorthotellides ja see katab enamasti ära wifi, parkimise, jõusaali kasutamise ja kohaliku ajalehe. Kui broneerite kuurordi tüüpi (reeglina linnast väljas, niigi kõrge hinnaga, rohkem tärne, spa, basseinid jms) hotelli ja ei näe "resort fee'd", kontrollige internetist asi üle. Ntx Tripadvisori kommentaaridest jookseb selline asi kindlasti välja. Üks asi veel, millele tähelepanu pöörata, on parkimistasu - kas hotell võtab seda või mitte. KUI hotell võtab parkimise eest lisatasu, siis ei ole see üheski broneeringus, juhul kui tegemist pole paketiga, mis sisaldab parkimist. See käib siis eelkõige linnades olevate hotellide kohta.

Autorendile ei tule kohapeal midagi juurde maksta, kui broneeringus on kirjas, et "collision damage waiver" ja "supplemental/additional liability insurance" on hinnas. Nendest kindlustustest piisab täiesti, kui endal reisikindlustus olemas. Ainus kulu, mis autorendile võiks kohapeal lisanduda, on kütus - selles osas tuleb selgeks teha, millised on renditingimused ja rendifirma pakkumised. Enamasti rendihinnas kütust pole ning autot kätte saades on võimalik maksta kohapeal paagitäie kütuse eest selle asemel, et auto ääreni täis paagiga tagastada. Autot rentides tehke endale kindlasti selgeks, mis ja kuidas - osa rendifirmasi eelistab turiste koorida, müües neile teenuseid, mida tegelikult ilmtingimata vaja pole.

Mul lisandus viimasel hotelliarvel toa hinnale käibemaks, kohalik turismimaks, parkimine, parkimise maks. Kui nett oleks tasuline, siis ka interneti hind ja selle pealt maks...

põhimõtteliselt kõikidele asjadele

Ei ole "kõikidele asjadele". Nagu ülalviidatud vikipeedia leht kirjutab - enamasti rakendub, aga mõnedele asjadele mitte ja kohalik osariigi võim ütleb, millele kui palju. Ning jah, see on nende jaoks väga põhimõtteline asi.

"Ostureisi" korral tuleb tarbekaupade puhul arvestada 8%..10% käibekat lisaks.