Hinnaerinevus piletite otsimootoris ühele- ja kahele reisijale

On teada, et lennupiletite otsingumootorid jätavad meelde lennud, mille vastu ostjal on huvi suurem ning näitavad neile lendudele kõrgemat hinda, aga et hind võiks erineda ka üksi- või kaksi reisijatele, oli mulle uudis.

Puhastasin arvuti ajaloost, tegin päringu Skyscanneri kaudu TLL-GOI lennule, pakuti 645 EUR. Märkasin, et päring oli tehtud ühele reisijale ning muutsin numbri 2-ks ja saatsin päringu uuesti- hind oli 690 EUR. Proovisin uuesti ühele reisijale- taas 645. Et tasub enne tellimuse esitamist ka erinevat reisijate arvu proovida.

http://imgur.com/a/xKrHW
http://imgur.com/a/3egX0

Ju on soodsaima hinnaga pileteid järel ainult 1 , järgmine juba kallima hinnaga.

Andresk, olen ka varem sattunud sellistele hinnavahedele ja pole tõenäoline, et "viimane odav pilet" ja nii mitu korda...

http://imgur.com/a/a8qNZ
http://imgur.com/a/UNaSG

urmoo, Finnair omab oma kauglendudel pileteid 20+ erinevas hinnaämbris (fare bucket). Kõige odavamates neist on tavaliselt ühe käe sõrmedel loetav arv piletit. Kõige odavamad võivad olla ka kuid ette juba välja müüdud.
Ei maksa otsida mingisuguste vandenõud, et "otsingumootor jätab meelde".
Ja loomulikult on kõigil pakkujatel korraga viimane odav pilet, nad müüvad kõik neid samu hinnaämbreid.
Kui sa tõesti tahad oma vandenõuteooriat tõestada, siis ExpertFlyeril (https://www.expertflyer.com) on 5 päeva tasuta trial, võid minna ja veenduda, millistes ämbrites pileteid on ja millistes mitte.

Ostsin just tickets.ee lehelt TLL-AMS pileteid. Ühele hind 66 €, kahele 73 per nägu. Ostsin siis piletid eraldi, maadlesin pisut nende visa probleemiga ja sain tehtud.

Huvitava tähelepanekuna avastasin tagasilendu otsides, et jällegi on odavam "kaugemale ja rohkem" lennata. AMS-RIX maksab ca 170 €, samal ajal kui AMS-RIX-HEL maksab ca 105 €. Ostan pileti Helsinkisse ja jätan viimase segmendi lendamata.

jd- nii minu kui jaanusm värske kogemus kinnitab, et pisut vandenõuteooriat võib rahakotile soodsalt mõjuda ;) Muide- ka kaks (EDIT: 10 ) tundi hiljem on see "üks ja ainumas" sooduspilet saadaval.

Just out of curiosity- jd, kas hinnakujundus külastuste, otsingute, küpsiste või IP järgi on BS? Kuna sellist tegevust on üsna lihtne teostada ja sellest on kirjutanud mitmed viisakad portaalid, siis pole osanud siin vandenõuteooriat kahtlustada. Millel tugineb Su arvamus?

Otsingumootorid võivad teinekord täiesti teibaid näidata, mida mis hinnaga ja kui palju selgub pahatihti alles maksma hakates. Air Balticuga on ka sama asi korduvalt olnud, olen ise ka tagasilennu teinekord Helsingisse võtnud läbi Ticketsi kuna nende oma kodulehel open jaw võimalus puudub ja Riiani või Tallinnani odavama hinnaklassi piletid pole. Samamoodi pärast Riias lennult maha tulnud nagu jaanusm plaanib.

isaac- kaasfoorumlane jaanusm sai kaks piletit ükshaaval ostes näidatud hinnaga kätte (vt 2 postitust ettepoole)

Pole mõtet sellistesse asjadesse süveneda, ega mingit korrapärasust otsida, ka tänapäeval võidakse soodusega asju tavalises kaupluses 1 tk. kliendi kohta müüa.
Homme võivad juba asjad vastupidi olla.

pigem on siin tegu ticets.ee ja teiste kavalusega 1 pilet odavalt müüki panna, et otingus esimeseks saada ja sis teise pileti ja kaarditasude jne pealt teenida.

Otsingumootorite hinnad erinevad ka sõltuvalt arvutiplatvormist. Olin seda alati pidanud linnalegendiks, aga siis lõpuks proovisin ise reaalajas järgi. 2 arvutit- üks PS, teine MacBook. Kõrvuti. Simultaalnselt tehtud analoogsed hinnapäringud. Ja MacBooki oma alati 15 % kallim. Mingi loogika on asjas muidugi olemas, kui sul on nii palju raha, et lihtsalt poosetamise pärast samaväärse arvuti eet 2 x rohkem maksta, asi siis ka lennukipileti eest tühised 15% rohkem välja köhida pole.

Kavalusega võib tegu olla, kuid reaalsus on see, et soodne 1-inimese pilet ilmub kohe peale ostu uuesti tagasi. Ja kestab see pidu seni, kuni lendajal soodsai kohti "ämbris" on.

Tickets ee loodab 15 € kaarditasule. Ehk minu puhul oli üksik pilet ca 15 € odavam lendajast ja kahe inimese korral ca 7.50 nägu. Sealt ka erinevused. Oman Visa credit kaarti ja sellega makstes on teenustasu 0. Sain korduvalt veateateid ja võtsin ühendust tickets.ee helpdeskiga. Kätte neid ei saanud, kuid helistasid entusiastlikult tagasi. Seletasin sii oma muret, et kaardiga ei saa maksta ja üsna õhinaga asuti lahendusi pakkuma, kuni kuuldi, et tahan visa creditiga maksta. Siis õhin rauges ja üritati korduvalt kõne kokku tõmmata "I see, ok. Do You have any other questions?"

Peale pikka proovimist siiski maksed õnnestusid, kuid tagasilendu bronnides enam mitte. Hakkan täna uuesti proovima.

Alexile tahaks öelda seda, et alati ei pruugi olla nii, paar aastat tagasi oli näiteks eDreamis olukord kus iPadiga oli ostes olid piletid odavamad kui ükskõik millisel muul viisil. Sisuliseks võiduks kujunes sellesama iPadi hind.
Norsul on täiesti õigus, igaüks otsib oma segmenti kuidas otsingus ülespoole saada. Aga Ticketsiga võib olla ka selline jama, et nad lubavad kasutada 0.-
tasuga kaarti ainult ühel korral ja sama numbriga kaarti enam teist korda ilma tasuta kasutada ei saa. Mingisugusel OTA-l olen sellise asjaga kokku puutunud.

TLL-BKK näide mõni nädal tagasi. Momondos soodsaim Ticketsi pakkumine, kaardimakse lisa kahe pileti kohta 55 eurot! Samal ajal Skyscanneris (samad lennud) Tripsta pakkumine, pilet 5 eurot odavam ja nn teenustasu juurde u 19 eurot kahe pileti kohta.
Ei ole jälginud, kas kaardi lisad sama lennu kohta ka ajas muutuvad, või sõltub see lennupileti hinnast (mingi %). Varasemalt on mul Tickets lisad olnud väiksemad, aga ka piletid odavamad.
Tripstas oli esmakordne ost üldse ilma lisatasuta.

Lihtsalt mainin- teema alguses kirjeldatud üks ja ainus, viimane ning vandenõuteooriatele alluv pilet on taas tagasi- 646 Euri ühele ja 687 euri kahele inimesele. Kes soovib teemaalgataja vandenõuteoreetiku staatust uskuda, see on teretulnud seda tegema, kuigi IMHO kipub siiani ilmnenud faktide valguses viimati mainitud kontingent kvalifitseeruma sobilikuks kandma nime "vandenõuteoreetikute vandenõuteoreetik" ;) Ülejäänud reisijatel tasuks siiski ka ühe inimese pileteid tsekata.