Hispaania

Kui paljudel oli planeeritud puhkus Hispaania lõunarannikule augustiks? Minul on lennupiletid ostetud ja majutus broneeritud juba eelmise aasta sügisest. Kuni eilseni mõtlesin, et äkki ikka õnnestub see reis ära teha aga eilsete uudiste valguses tekib juba üsna suur kahtlus. Nakatumise kordaja on seal küll üsna piiri peal 17.8 (16). Kas teil on kogemusi, kuidas AirBaltic sellistel juhtudel tegutseb. Kui tagasi tulles peavad inimesed olema karantiinis, kas siis tühistatakse lennud või oleks seda naiivne oodata?

1
2

Lende kindlasti sellepärast ei tühistata veel, kui selleks ajaks endiselt number kõrgem tuleb istuda karantiinis. Kui siin mitmes teemas küsitud, et kuidas kontrollitakse mis riigist saabud siis vähemalt lennujaamas küsis seda teisipäeval politsei.

0
0

Balti riikides tühistatakse lend, kui sihtriigi nakkuskordaja on üle 25. Samast põhimõttest lähtub ka Air Baltic. Seega seni kuni Hispaania nakkuskordaja on alla 25e lend suure tõenäosusega toimub, küll aga peab üle 16 karantiini jääma.

2
0

Henry777 ja lumimumm, tänud kaasa mõtlemast! Ootan järgmise reedeni ja vaatan, kuidas riik teiste riikide nimekirja uuendab. Siis jääb mul veel nädal majutaja ja AirBalticuga läbirääkimisteks.

0
0

Minulgi augusti lõpupoole pikaks nv AirBalticuga Hispaaniasse piletid. 

Praegu ootan ja vaatan, kuidas olukord areneb. Karantiin tagasitulles ei häiriks, loodan et minnes-tulles muid piiranguid pole ja Hispaania ilusti riiki laseks. 

Ehk õnnestub...

0
0

Mul on ostetud Lufthansaga Barcelonasse (09.08-15.08). Karantiin ei häiri ja minna ei karda. Pigem häirib see, et eile uuesti üle kontrollides olid lennuajad selliseks muudetud, et kohapeal ainult 4 täis päeva ning tagasitulles peab Frankfurdis öö veetma. Varem olid kiired ümberistumised ning Tallinnast väljalend hommikul. Ausalt öeldes häirib see ikka väga, aga arvatavast selle mõne nädalaga võib veel palju muutuda.

Kuna meil oli see kõige soodsam hinnaklass, siis arvatavasti ei saa me midagi teha.

0
0

Mul on piletid Malagasse. Ma saan aru, et uued kolded ongi Barcelonas ja ma eeldaks, et sealt tulles oleks karantiin päevakorras. Mind pärast reisi karantiinis istumine õnnest käsi kokku lööma ei pane

0
0

Minu jaoks tundub see hetkel natuke veider, et turistid võivad vabalt Barcelonasse minna ja linnas ringi tuierdada, samas kohalikel palutakse jälle võimalusel kodus püsida. Kohalikuna oleks selline asi natuke kibestust tekitav, seda emotsiooni olen internetist lugedes ka näinud. Seda enam, et nemad on pidanud meiega võrreldes ikka palju rohkem karantiinis olema. Seega sinna reisijad võiks võimalikult viisakad ja asjaolusi arvesse võtvad olla...

2
0

ave3006, meil oli sama asi Lufthansa piletitega (reisihtkoht oli teine- Portugal). Muutsid neid ja nii minnes, kui tulles öö Frankfurdis. Helistasin neile täna ja rääkisin, et see ei sobi, kuna tagasitulles oleme karantiinis ja hotelli minna ei saaks ning meil on reisil ka kaasas laps. Kokkovõttes nad muutsid ilma lisatasuta meie piletid ja ühtegi ööd hetkeseisuga Frankfurdis me olema ei pea. 

Nii, et tasub helistada.

0
0

Merlyn - me peame siis ka hea vabanduse välja mõtlema miks meile öö Frankfurdis ei sobi. Meil väike laps küll, aga ta jääb vanaemaga koju ja teenindaja ju näeb, et broneeringul meil last ei ole lisatud :) Kas alla 2-aastane laps on samuti broneeringu peal kirjas? Pole kunagi lendad koos väiksega ning ei ole kogemust.

0
0

ave3006- Ma arvan, et kui helistada neile, siis nad muudavad ära, kuna tegelikult on lisakulu võtta lisaks veel hotell, millega algselt ei plaanitud arvestada ja siis see karantiini asi ka, et ei saagi võtta hotelli, kuna siis peab Saksas olema hoopis kaks nädalat. Lennujaamas ööbimine ei ole ka mingi mõnu. 

Meil nii väikseid lapsi pole, mõlemad on suured.

1
0

Kui algse broneeringu asemel on nüüd lennud, millega on sunnitud öö Frankfurdis, siis see on piisav põhjus lennu tasuta muutmiseks või tühistamiseks. Lapsed, karantiin jm ei puutu asjasse. Piisab telefonikõnest.

2
0

Loomulikult on broneering ka alla 2-aastasel, samuti peab olema reisidokument, kuid kuna era ldi istekohta tavaliselt pole siis pileti hinnaks tavaliselt vaid lennujaamamaksud. Samas tasuks vbla rõhuda sellele, et hoidjat rohkemaks ajaks pole.

0
0

Lisaks veel seda, et Eesti automaatselt kehtestuv eneseisolatsiooni nimekiri ei tähenda, et täpselt sama nimekiri hakkab kehtima kogu EL-i territooriumil või terves maailmas.

Hetkel pole Hispaaniast tulles mingit vajadust Saksamaal eneseisolatsioonis vms olla. Kehtiv nimekiri piirangutega riikidest on siin - https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Transport/Archiv_Risikogebiete/Risikogebiete_17072020_en.pdf?__blob=publicationFile

Minu teada pole ka Hesseni liidumaa mingeid rangemaid piiranguid kehtestanud.

1
0

Lumimumm, ave3006 ja merlyn81, lugege palun vatse väga asjalikke nõuandeid.

Lennufirmat ei huvita teie lapsehoidja saadavus või karantiin kuskil kolmandas riigis.

Nagu vatse ütles - lennuaeg muutus piisavalt, et võimaldada tasuta muutmist/tühistamist.

2
0

smallisland-meil muutsid nad ilma pikema jututa lennud normaalsemaks tagasi, ükskõik, mis siis selleks põhjuseks neil oli. Esimene küsimus oli jah, kas tühistada või raha tagasi. Palusin alternatiiv lendu.

Ja see tühistamine pole alati enda poolt nii lihtne, kui reis on plaanitud põhjusega, et näha oma perekonna liikmeid aastas kord.

Loomulikult oleneb see ka kõik teenindajast- nt kevadise lennu muutmisel, öeldi abikaasale, et pöörduge reisiagentuuri poole. Kui mina helistasin, oli teine teenindaja ning ütles, kuigi teil on piletid ostetud agentuuri poolt, proovin muudatuse teha manuaalselt. Sai tehtud.

Piletite muutmisel pidi kehtima, et üks kord saata muuta, kuid meil kuidagi õnnestus kaks korda. Nii, et võta sa kinni, mis need reeglid siis tegelikult on.

Vabandan, et Hispaania teemast on see jutt küll väga kaugel.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased