Hispaaniasse reisime peale läbipõdemist+ 1 süst

Tere,

Kas on keegi lähiajal Kanaaridele või mujale Hispaaniasse reisinud, nii et on üle poole aasta tagasi läbi põdenud koroona ja lisaks saanud ainult ühe süsti. Eesti mõttes on see inimene täielikult vaktsineeritud, aga nüüd peale reisi ostmist selgus, et Hispaania jaoks ei ole sellise skeemiga inimene täielikult vaktsineeritud ja peab lisaks tegema ka testi enne jõudmist. On kellegil kogemust sellise juhuga? Sertifikaat ju tegelikult olemas mida näidata.  Et kas kontrollivad piiril seda ühe-kahe süste märget sertifikaadi peal? 

Ettetänades vastajaid ja loodan, et keegi saab sellest postitusest ehk infot enne Hispaania piletite ostmist, et ei tekiks sellist üllatusmomenti nagu meil.

1
23

Umbes kuu tagasi käidud Mallorcal nii, et läbipõdemisest 5 kuud ja ühest vaktsiinisüstist ca 2 kuud. Kasutasin Covid passi, kus vaktsineerimine lõpetatud 1 doos 1-st (Pfizer). Kaasal 1 doos Astrat ja läbipõdemine, tõend sarnane - 1 doos 1-st. Mingeid probleeme ei olnud. Tagavaraks olid olemas ka läbipõdemise tõendid aga neid polnud vaja välja otsida.

0
0

Tulin pühapäeval Mallorcalt ja oli lihtsalt läbipõdemise QR tõend. Väga hästi sobis.

0
0

Tfr ja Kristjan, see on ju täiesti erinev case - teemaalgatajal ei ole läbipõdemise tõendit.

1
0

Jaanapr - Ma kirjutasin, et reisil kasutasime ainult Covid passi, kus on kirjas  "1  doos 1-st" - nagu teemaalgatajalgi. 

Meil küll olid igaks juhuks läbipõdemise tõendid ka olemas  aga neid ei olnud kusagil vaja.

0
0

Läbipõetud koroona + 1 süst (nt AstraZeneca, Pfizer jne) on piisav, et olla enamike Euroopa riikide jaoks täielikult vaktsineeritud.

  • Läbipõetud koroona "ei aegu" - täielikult vaktsineeritud staatuse saamiseks piisab ühest doosist isegi kui põdesid koroonat näiteks rohkem kui aasta tagasi. Oluline, et digiloos oleks sellest ajast positiivne koroonatesti tulemus.
  • Tuleks täpsustada millised riigid seda aktsepteerivad. Helistades Terviseameti infoliinile loetleb spetsialist Sulle ette hulga riike mis seda aktsepteerivad (nt enamik EU riike), kuid samas loetleb ka mitmed mis ei aktsepteeri (nt Aasia, kuid ka mõned Euroopa riigid). Kõige kindlam on saatkonna järgi uurida, ma täpseid riike enam ei mäleta.

Kusjuures oli huvitav, et Terviseameti spetsialist rõhutas, et sellised reeglid on täna.

0
0

to kkaur 

endal sama probleem , aga EUs tundub et kõik tunnistavad. 

Just eile vaidlesin naisega kelle on just 1 süst peale läbipõdemist 

Ja lehel on 1 :1 st ilusti kirjas Pfizner 

Ja IE , DE , Sui appid mis kontrollivad Covid QR validationi , kõik näitasid et Valid .

0
0

Novatoursi info reisijatele Kanaaridele minnes:

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbipõdenud ning saanud lisaks ühe doosi vaktsiini

  • Koroonaviiruse läbipõdenud reisijad, kes on lisaks läbipõdemisele saanud ühe doosi vaktsiini (v.a. Jansseni vaktsiin), peavad lisaks vaktsineerimissertifikaadile esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR või antigeeni koroonatesti kohta.
  • Hispaania tunnistab vaktsineerimise lõpetatuks vaid peale teist vaktsiinidoosi (v.a. Jansseni vaktsiin, millele kehtib üks doos).

Enamus riigid jah, aga Hispaania mitte nende hulgas.

1
0

Mar11, mis ajast see Novatoursi info pärit on? Ma ei suuda praegu kuskilt leida, et Hispaania ei lase 1/1 vaktsineeritusega riiki. Travelsafe.spain.info sait ütleb ka, et vaktsineerimistõendil peab olema kirjas “Number of doses administered / complete regimen” ja minu tõendil ongi kirjas 1/1 vaccination completed.

Minu teada teeb ka Hispaania põdenutele ühe doosi ja loeb sellega vaktsineerimise lõpetatuks - turistidele rangemate nõudmiste esitamine ei oleks sellega ju kooskõlas?

0
0

19.10.21 seisuga, link siin:

https://www.novatours.ee/uudised/teave-ohtumaks-reisimiseks?id=3210

Kui algselt seda kuulsin ja proovisin selle kohta infot leida, siis ka ei leidnud, aga novatoursi lehel see selgelt kirjas.

0
0

Seal muudki jama. 

Õues ei ole maski kandmine kohustuslik, välja arvatud juhul kui pole võimalik hoida vähemalt pooleteisemeetrist distantsi.

Vaktsineerimistõend ei pea olema originaalpaberkandjal.

Ma ei ole süviti tingimustesse sukeldunud, aga kõik turistid peaks olema Kanaaridel kaetud kohaliku omavalitsuse poolse kindlustusega, mis hüvitab koroonasse haigestumise kulud (ravi, isolatsiooni majutus, transport). Isiklik reisikindlustus on siiski soovitatav.

0
0

Minu teada novatours ei ole mingi ütleja . 

Otseselt ei leia mina näiteks kusagil infot et Hispaania nõuab 2/2hes 

Hispaania nõuab et Covid sert oleks kehtiv . 

siin https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/eu-digital-covid-certificate_et

on juttu "Tõendite kehtivus" sellest 

Samuti EU  Covid tõend läbipõdenult on mitmes rakenduses "Valid" staatuses , samuti dooses on 1/1 

Hispaania kohta 

https://www.mscbs.gob.es/en/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/spth.htm

Seega väga segane olukord on sellega , siin näeme samat asja 

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/eu-digital-covid-certificate_en

  • Fully vaccinated persons holding an EU Digital COVID Certificate should be exempt from travel-related testing or quarantine 14 days after having received the last dose. This should also cover recovered persons having received a single dose of a 2-dose vaccine.
0
0

Nii. Kuna mul on endal EU covid-passis üks ühest ja ees sõit Kanaaridele, siis tegelesin teemaga. Eile helistasin Novatoursi küsimusega, millel tugineb nende info, et ühe doosiga vaktsineerimine pärast läbipõdemist ei ole Hispaania jaoks võrdsustatud täieliku vaktsineerimisega. Telefonile vastanud naisterahvas ütles, et tegemist on Hispaania riiklike nõuetega, mille nemad on saanud oma kohapealselt partnerilt. Püüdsin selgitada, et ma ei leia üheltki Hispaania valitsusasutuse saidilt mingit sellist infot, siis muutus naisterahvas üsna ärritunuks ja kinnitas kõrgendatud hääletoonil,  et lennukile keegi sellise vaktsineeritusega ei pääse ja helistagu ma Hispaania saatkonda kui tahan. Helistasin siis täna saatkonda ja konsulaarosakonna töötaja vastus oli kiire ja konkreetne - üks doos pärast põdemist = täielik vaktsineerimine. 

mar11 ja teisi Novatoursiga reisijaid see teadmine muidugi ei aita, aga kes omal käel minekut plaanivad, neile annab kindlust. 

Novatoursist äärmiselt nõme niimoodi valeinfot jagada (ise muidugi samal ajal potentsiaalsetest klientidest ilma jäädes).

1
0

Äkki viitsid Novatoursi oma otsingu tulemusest teavitada. Pole küll tegelikult sinu mure aga mõeldes teistele mina seda ikkagi teeksin. Nõme ju oleks kui keegi sellise valeinfo baasilt oma plaane muudab.

0
0

Jaa, muidugi ma helistasin neile kohe uuesti tagasi. Täna oli kusjuures väga viisakas inimene toru otsas, lubas asja uurida. 

Novatoursi kasumist on mul suht ükskõik, aga nagu sa ütlesid, just sellest on kahju, kui inimesed langetavad oma reisiotsuseid nende poolt jagatava valeinfo põhjal.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased