Hollandisse ülikooli

Tere:)

Mul on plaanis minna Hollandisse ülikooli, täpsemalt siis Maastrichti või Groningisse. Mõlemasse võeti mind vastu, aga aega veel valimiseks on. Ma tahaksin küsida Hollandi valitsuse õppetoetuste kohta. Nii palju kui mina tean nad maksavad neid ka EU kodanikele, aga see protsess on küllaltki närvesööv. Kasutasin ülikoolide kodulehtedel olevat Grantfinderit ja võib- olla ma panin mingid andmed valesti, aga vastuseks sain et ma ei ole sobiv kandidaat toetustele.

Kui ma siiski tahan toetust siis kust ma alustama peaks? Põhitoetus oli 250€ kuu ja see on pisut alla poole igakuistest kuludest- seega väga suur raha.

Aitäh!

Tere,

kas oled juba otsustanud kumba linna elama/õppima lähed? Ning kas õppetoetuste kohalt oled targemaks saanud? Olen ka ise selle kohta uurinud kui pole mitte midagi kasulikku leidnud.

Hei!

Vabandust, olin juba lootust kaotamas, et keegi veel vastab. Igaljuhul on kindel see, et lähen Maastrichti. Oled ise ka sinna minemas?

Toetuste kohta on nii palju vist selge, et kuniks ma Hollandile makse pole maksnud, ei ole mul ka õigust toetusele. Seega tuleb omade jõududega hakkama saada.

Tere,

ei, mina maandun Groningenis. Hmm...järelikult jah peab oma jõududega vähemalt alguses hakkama saama. Aga edu sulle!

Oletan et mõtlete mõlemad õppetoetuste all osalist õppemaksust vabastamist, sest minu meelest on hollandi ülikoolide hinnad niigi Eestiga võrdsed või odavamad (sest osaline õppetoetus on kõigile EL kodanikele juba hinna sees; näiteks Hiina üliõpilased maksavad mingi 5 korda kõrgemat õppemaksu, sest nad ei ole EL kodanikud). Tõsi küll, väga andekad said mingisuguseid boouseid ka (a la 1% õpilastest, kes olid alati 10/10 hinnetega). Milleks siis on vaja õppetoetust? Tuleb maksta samamoodi nagu Eestis (teha ise tööd, vanemate abi või pangakontole kogunenud säästud). Vaid business ülikoolid on Hollandis tohutult kallid, kuid ükski normaalne inimene ei astukski neisse ilma täiskoormuseta Hollandi töökohata. Ise soovitaks vaadata üle õppelaenude võimalused näiteks Rabobank, ING bank vms. Kui on võimalust saada kohalikega võrdsetel tingimustel, siis see on väga kasulik diil, aga ma kahjuks ei tea kas see on siin võimalik, aga peaks olema, sest pangad ei tohiks EL kodanikke diskrimineerida. Ise sain aga küll näiteks ülipiskest elamistoetust siin kuigi polnud kunagi töötanud ega elanud siin varem 1a tagasi. See aga kindlasi ei oleks mul ära elada võimaldanud ja ehk sain seda seetõttu et mees oli mul hollandlane ja oskas välja otsida.

http://www.studyinholland.co.uk/loans_and_grants.html#Studiefinanciering siin on kirjas, et Hollandis saab üle 500€ kuus toetusena, eestlased lähevad rahaliselt kindlasti lisatoetuste alla, peab ainult alla 30ne olema, lisaks saab laenata €283.86 kuus (+ õppemaksu laenu). Kuid eestlaste blogidest ning artiklitest olen millegipärast lugenud, et on võimalik saada u 250€ ehk see basic grant. Muidugi neid teadmisi igal pool ei jagata, sest ei taheta teistest riikidest kodanike toetamist ja et üldse toetust saada, pead olema Hollandis töötanud 32h kuus, käesoleval aastal vähemalt 52h kokku. See on keskmiselt vaid 8h nädalas, mis teeb koos toetustega õppimise väga lihtsaks ja toredaks :) 8.5*32 on u 270€, mis teeks kokku laenuta 770€ kuus. Kui saada pisut paremini tasustatud töö või olla näiteks ettevõtja, siis 15-20€ tunnis kätte saamine ei tohiks olla samuti raske.