Holy Week Mehhikos

Avastasin eneselegi üllatuseks, et alustan oma Mehhiko reisi maandumisega Mexico City's täpselt Holy Week'i alguses. Ma ei oskagi seisukohta võtta, kas see on hea või halb uudis - nagu siit foorumist, LP-st ja mujalt lugenud olen, on raskusi sel ajal hotellide leidmise ning transpordiga. Samas teisest küljest soovitatakse mõne allika poolt just Semana Santa ajaks Mehhikosse minna päris ehedat elamust saama.

Küsimused ongi siis minu poolt sel ajal Mehhikos olnuile (või siis veel parem - kohalikele):

  1. Kui raske pühade ajal hotelli on leida? Transpordi osas olen rõhu pannud bussidele, kas nendega tekib ka probleeme? Praegu paika pandud marsruut näeb mul ette liikuda 3 nädalaga MC-st Cancuni ja sealt tagasi lennata, aga nagu ma aru olen saanud, siis peetake pühasid rohkem just MC kandis, ehk on mul siis mõtekas lennata kohe Cancuni ja teha reis mugavalt just vastupidi?

  2. Kui keegi siit on osa võtnud tseremooniatest, siis mida need täpsemalt endast kujutasid ja kuhu on mõtekas minna?

Tänud juba ette.

on Mehhikos vaat et suuremgi püha kui j6ulud ja rahvasterändamine on tohutu - on palverändurid, niisama turistid ja ka mehhiklased ise s6idavad tavaliselt selleks ajaks perega kuskile sooja kohta puhkama. Näiteks meie pere läheb San Luis Potosi osariiki vee- ja matkam6nusid nautima. Paljud mehhiklased sätivad ka oma puhkuse sellele ajale. Soovitan soojalt hotelli broneerida, ka bussifirmade kodulehekülgedelt saab vaadata, kas kohad on välja müüdud v6i mitte (ADO koduleht on päris informatiivne). Pühasid peetakse igal pool, aga kuna MC-s on Guadalupe neitsi basiilika, on siin ka rohkem palverändureid. Kui soovid, v6id proovida basiilikat vaatama minna, kuid hoiatan, et rahvast on seal tohutult, liikumiseks eriti ruumi ei ole. Paljud inimesed ka ööbivad seal, ning palverändurid, kes linna tulevad, ummistavad liikluse kiiresti. (Ja linnas, kus elab 25 miljonit inimest ja kus tänavatel on miljoneid autosid, on iga väiksemgi ummik väikest sorti katastroof.)

Ei ole mòtet muretseda. Viibin ise hetkel mehhikos ja asi ei ole nii hull kui rààgitakse. Bussiliiklus toimib normaalselt, hotellides ja hostelites kohti jàtkub. Hetkel MC rahvast on aga ei mingit kaost. Soovitan soojalt bussiga liikuda, teenindus on tasemel(bussis on ainult jaheda vòitu).Head reisi sulle:)

Lihav6tted on aprilli teisel nädalal, loomulikult pole praegu eriti suurt rahvasterändamist. Oota veel nädalakene :P, küll siis näed.