Honolulu, Hawaii

Tere!

Lendan juunis Lufthansa ja Unitediga Hawaiile Honolulusse. 1)Kuidas pean toimima LAX-is? Seal on palju erinevaid terminale. Lufthansa lend 456 läheb B terminali (rahvusvaheline) ja united läheb 6ndast terminalist. Kuidas seal liigelda saab? Bussiga; jala? Kas pean kohvri välja võtma või saadetakse otse Tallinnast Hawaiile? 2)Milliseid reisidokumente on vaja? On vaja VISAt? peab tegema ESTA?

Tere!

Ei oska LAXi kohta vastata, küll aga tean enda kogemusest, et USAs pidi pagasi välja võtma ja uuesti sissetsekkima, kuna edasine oli puhtalt USA siselend. Kindlasti küsi check-in tehes see järgi. USA jaoks on vaja ESTAt, kui viibitakse kuni 90 päeva.

Tere!

  1. USA-s peab ALATI kõige esimeses maale saabumise lennujaamas pagasi välja võtma. Ehk siis kui astud esimest korda selle lennuga USA pinnale LAX-s, siis seal tuleb tavapärast teed pidi Baggage Claim ja passinäitamine läbi teha. Pagasit otse Hawaiile ei saadeta, kui mandri-USAs mõni eelnev vahemaandumine on. Seejärel jalutad oma pagasiga (5-10 minutit mõõduka kõnniga) või sõidad lennujaama tasuta shuttlebussiga 6. terminali. Lennujaamabuss sõidab pidevalt ringiratast iga 10-20 minuti tagant; terminalid on ovaalikujuliselt kõik üksteise kõrval järjest ja peatused on iga terminali ees. (NB vahemaad ei ole pikad.) Lihtsalt astud bussi ja kui oma terminali juurde jõuad, astud bussist välja, lähed terminali, teed uue check-ini ja pagasi ära andmise. http://los-angeles-lax.worldairportguides.com/terminal-maps.php (Bradley International on skeemil TBIT - kõige vasakpoolne).
  2. USA jaoks on vaja kas ESTAt või viisat - emba-kumba. ESTA on palju lihtsam, saad teha otse veebis ja kehtib 2 aastat; selle alusel saab maal viibida kuni 90 päeva järjest. Eeldab Eesti kodakondsusega passi (s.t. mitte halli passi; neid riike on muidugi peale Eesti veel, kelle kodanikud saavad ESTA teha :) ) Muid reisidokumente peale passi ja ESTA pole vaja, kuid ei tee paha hotellibroneeringu ja tagasisõidupiletite olemasolu. Tavaliselt ei küsita, aga selline õigus neil põhimõtteliselt on olemas, et võivad tagasilennu kohta "tõendusmaterjali" küsida maale lubamise otsuse tegemisel.

Tere. Mul plaan ka Hawaiid külastada.

Kuidas seda ESTA viisat teha? Mis lehel?

Oli ka mingi jutt et peab olema biomeetrilised passid. Mul on suht uued passid. Et kuidas olla kindel, et mul need "õiged" passid on?

Kui jaanuaris minna siis kas võib Esta taodelda juba täna? St juunis, 6 kuud enne. Või seda tuleks teha kuu enne?

Esta ei ole viisa vaid elektrooniline reisiluba ja seda saab teha siin: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Biomeetriline pass on selline: https://www.politsei.ee/et/nouanded/dokumentide-naidised/Eesti-biomeetrilised-reisidokumendid.dot

Kui selline pass on olemas ja kehtivustähtaeg ei hakka lähenema, siis on kõik korras. Kui jaanuaris on minek, siis võid Esta täna ära teha, aga suurt pointi sellel ei ole, sest see kehtib 2 aastat ja siis pool aastat "läheb tühja". Kui oled 100% kindel, et peale Havai reisi rohkem sinnapoole asja pole, siis muidugi võid ka täna ära teha.