Horvaatia - pole kehtivat passi kuid ID-kaart on

On minek Horvaatia välja, marsuut eesti-läti-leedu-poola-slovakia-hungari-horvatia-austria-sveits- poola-leedu-läti-eesti. Siin kohal tahan küsida kas mul on mõttet teha passi? ID kaart on mul olemas. Kas ma jään sellepärast reisil jänni või on lihtne üle piiride saada ka ID kaardiga?

Ette tänades!

Igasse nendest riikidest saab EV kodanik ka ID-kaardiga, mis peab kehtima kogu riigis viibimise lõpuni

Probleem võib ju esineda kui lähed Dubrovnikusse, sest vahepeale jääb Bosnia.Kuigi meile näidati Bosnia piiril koguaeg et laske edasi, ei tea ju iial mis ametnik sinna hetkel satub.Aga kui eelmine aasta sai ainult nö.üleval pool Horvaatiat käidud sai sisse ID-ga ja küsimusi polnud. Huvitav kombel kontrolliti teist aastat järjest dokumente horvaatia hungari piiril.Kuigi sealne tollimees politsei luges ainult kõva häälega nimed ette.Ja näitas et edasi.Tundus rohkem selline rituaali moodi see esinemine. Kui sa just ei lenda, siis mööda maad peaks euroopas küll igal pool Id- ga saama.

Ei ole seal Bosnia-Hertsegoviinas ka vajalik pass - piisab ID-kaardist. Pass on vajalik ainult lendamisel. Täpsem info siit: http://vm.ee/et/riigid/bosnia-ja-hertsegoviina?display=travel_info

Tänud, saab kergema südametunnistusega minna reisile! Ja muidugi lähme autoga sinna, näeme kindlasti rohkem kui lennukiga minna.

Küsimus veel kus linna saab Horvaatias korraliku ööelu nautida ja pidupanna nii kuidas jaksab, sest meid on kamp noori ja kindlasti läheks klubi elu nautima :)