trip-krainetrip-ukraine-dark
Horvaatia (Split, Vis, Brac)

Tere!

Plaan minna augustis Horvaatiasse, maandumine Splitis. Olen juba googeldanud ning siit lugenud, kuid mõned küsimused siiski veel oleks. 

Esialgne eeldatav plaan oleks: 2 ööd Vis, 2 ööd Brac, 3 ööd Split (ning sealt teha väljasõit Plitvice või Krka rahvusparki ning vb ka Trogiri). 

Saartevaheliseks liikluseks juba Jadrolinija äpp tõmmatud. 

  1. Vis saare kohta tripist väga palju infot ei leidnud - kes käinud, kas 2 ööd tundub vähe-palju-paras seal? Plaan külastada Stinivat. Kas oskate veel soovitada, mida seal teha/näha? 

  2. Umbes sama küsimus Brac kohta, kaua olete peatunud seal? Oli mõte ka Hvar plaani lisada, kuid tundub, et siis oleks liiga palju ühest kohast teise jooksmist ning vähe nautimist;

  3. Plitvice - kas soovitate minna guided tour raames või omal käel (bussi/rendiautoga)? Turismigrupiga minna tundub lihtsam, kuid omal käel ilmselt võimalus minna varakult, üritada masse vältida jne. Kuskil siin soovitati juba getbybus.com varianti.

Kui kellelgi sealkandis käinutel on lihtsalt soovitusi, et mis kus ööbida, õhtustada või mis takso- ja autorendi firmasid eelistada või vältida, siis loen huviga!

Suured tänud ette!

Soovitan külastada Plitvice rahvusparki bussiga, mitte tuuriga, sest tuur võidakse vähese täituvuse tõttu lihtsalt tühistada. Mis puudutab aga busse (getbybus), siis Flixbusi hommikune (06:00) väljumine Split-Plitvice on alatasa tühistatud ja reisijad ümberbroneeritud sama päeva kella 10 väljumisele. Nii aga jääb pargis endas vähe aega. Kõige mõttekam oleks see reis teha ööbimisega, sest nii saab kindel olla, et kindlasti rahvusparki näha jõuab. Nii saab parki minna ka hommikul vara - ajal, kui ükski buss ei ole veel sinna jõudnud. 

Krka rahvuspark on kindlasti ilus, aga kui juba Plitvice's käidud, ei pruugi see midagi erilist tunduda, seega seda siis pigem mitte külastada. 

Trogir on väike sadamaäärne linn, nähtav vabalt päeva jooksul. 

Ise soovitaks veel Cetina river raftingut - siiani üks lahedamaid asju, mida olen teinud. Kõige mõistlikum minna tuuriga (getyourguide) kas siis algusega Splitist või Omišest.

Üks küsimus Krka pargi kohta. 4-5 tunniga tehtav?

Lähen eelnevalt ise Plitvicesse, aga tahaks Krkas ka ilmselt ära käia. Selline loodus istub ja seda nn rivierat näeb valdavas enamuses niikuinii reisi ajal, et hea veits segada :)

Krka on vabalt tehtav 4-5 tunniga. Buss Splitist parki on 1 tund ja kohapeal 3-4 tundi on täiesti piisav.

Mõned aastad tagasi sai renditud oryx-rent.hr kaudu, täpset hinda ei mäleta, kuid oli mõistlik, kindlustus oli full ja auto ja teenindus korralik. Kuna tegime sellega Balkani tuuri siis saime ka nendega eelnevalt meili teel kokkulepitud, et võime sellega minna Kosovosse. Kosovos tuli piirilt nendeks päevadeks eraldi kindlustus juurde osta, kuna rohelise kaardi süsteemiga nad liitunud ei olnud.

Minu hinnangul on ka Krka 4-5h täitsa tehtav. Eelkõige seetõttu, et seal pole midagi erilist teha. Plitvicega võrreldes on Krka oluliselt lahhjem. Kuningas, kui sa soovid kindlasti mõlemas pargis ära käia, siis ma soovitaks võimaluse korral Krka-d esimesena külastada. Kui käia Plitvices esimesena, siis võib Krkapärast pettumuse valmistada. Samas on see muidugi minu subjektiivne arvamus, mu vanematele meeldis nt Krka rohkem ja nad  pole kindlasti ainsad.

See on populaarne arvamus jah, kui võrreldakse Plitvicet ja Krkat :) 

Ma jooksvalt siis vaatan, kuidas ajaga on. Võimalusel külastan, aga ei juhtu ka miskit, kui vahele jääb. Siiski plaanin esimese jutiga autoga kohe Splitist Plitvicesse sõita ja sealt tasapisi hakata nö allapoole tulema.

Tänud info eest :)

Tere.

Minu küsimus puudutab viirusega seotud piiranguid Horvaatias. Vabandan juba ette, kui küsimust on eelnevates postitustes käsitletud. Stardime Splitti 2. juulil ja ümberistumine on Riias. Läti muutis reegleid ja vaktsineeritutelt testi enam ei nõua. Aga mis reeglid kehtivad Horvaatias- erinevat infot on nii palju, et raske on orienteeruda. https://reisitargalt.vm.ee/riigid/horvaatia/

Sellelt lehelt loen välja, et kui olen vaktsineeritud, siis pean tegema testi. Kuidas on nõuded lastele (11, 17 aastased)?

Test või vaktsineerimine või põdemine.

https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212#:~:text=Exceptionally%2C%20entry%20into%20the%20Republic,it%20is%20necessary%20to%20present

Alla 12 aastane ei pea midagi tegema, kui tema vanematel on üks nõutud asjadest tõestatud.

!7 aastasel kehtivad samad nõuded nagu täiskasvanul. Kui vaktsineeritud või põdenud ei ole, siis tuleb teha test.