Horvaatia trip- autoga või autota?

Tervitus,

Plaanis minna augusti lõpus paariks nädalaks Horvaatiasse. Algselt plaanisime rentida kohapeal (Dubrovnikus) auto ning siis veidi ringi sõita. Autorendi hind aga tundub seal suhteliselt kallis olevat, vähemalt Hispaaniaga võrreldes peaaegu kaks korda kallim. Kas keegi on seal käinud nö. seljakotireisil ja kohapeal reisimiseks ühistransporti kasutanud (rongid, bussid jms.)? Eeldan, et mõnes asulas peatudes on võimalik ka rollereid rentida. Kui kellelgi on kogemusi ja võibolla ka mõningaid näiteid transpordi hindade kohta, oleksin tagasiside eest tänulik! Muud soovitused samuti teretulnud:)

Siin on juba mitmes vanemas teemas mainitud odavaid autorendifirmasid Dubrovnikus. Üldiselt on autorent Horvaatias tõesti suht kallis, välja arvatud mõnest firmast.

Mina olen kasutanud mitu korda Peugeot Club rendiautosid, http://www.peugeot-rentacar.hr/ ja alati rahule jäänud. Ühesõnaga odavalt hea teenus, uued autod, sulas makstes veel -10%, lapsetool hinnas, kõik vajalikud kindlustused hinnas, lubavad lisatasuta ka Montenegrosse ja Bosniasse sõita. Kui 3-ndat korda neilt võtsin, lubati isegi Albaaniasse sõita. Kinnitasid ka, et pakuvad alati konkurentidest parema hinna.

Juuli, august on Horvaatia rannik ülerahvastatud, kämpingutes pole alati kohti, erakad on suht kallid. September, oktoober (okt esimene pool on veel soe) selles suhtes palju õigem aeg.

Ühistransaga läheb ikka suht palju kallist puhkuseaega lihtsalt raisku. Rendiautoga näed palju palju rohkem, saad kohtadesse, kuhu ühistransa käib harva või üldse muidu ainult jala ligi pääseb. Eriti sisemaal, kus on isegi mõnusam, samuti sigailus loodus ja palju mõnusamad inimesed. Näiteks Krka kanjonist näed sa ilma rendiautota vaid pisikest ja üldse mitte parimat osa- maasikad jäävad sisemaale.

Horvaatia reisipilte mul digis kahjuks pole, kuid Montenegro ja Albaania reisud Peugeot Club rendiautoga on siin http://nagi.ee/photos/valdek/sets/

0
0

Ega ei ole midagi eriti lisada, kui et Valdeku täiesti õigus. Autoga ikka palju mugavam ja mõnusam seigelda. Olime ise 2007 septembris, ilmad olid suurepärased jne. Kasutasime ka kohapelaset firmat (küll mitte Peugeot Club), aga auto oli 2 kuud vana Škoda Fabia ja kahele piisavalt asjalik sõiduriist.

0
0

Muu transpordivahendiga raiskad niigi reisi kallist aega ja ei satu kunagi kohtadesse kuhu autorattad võiksid viia. Kasutasime ka Peugeoti Club teenuseid - oli märksa odavam ja kõik kokkulepped pidasid vett. Pilte Horvaatia reisist, juuli 2007: http://www.gerphoto.com/horvaatia

0
0

Käisin autoga Eestist. Võtsime sõpradega soodsa hinnaga Renault bussi siit Easy Autorent. Sõit küll pikk, ent kui seltskond hea, on Euroopas autoga seiklemine omaette meelelahutus. Tõsi, Dubrovnikuni ei viitsinud minna, üks sõidupäev rohkem tundus liiast. Viibisime peamiselt Opatija rannikul, väga sümpaatne kant, julgen soovitada.

0
0

Kas 12.07-20.07 vahemikus põhja Horvaatias (Opatijast 100km raadiuses, rannast kuni 1km) ilma eelnevalt broneerimata eramajutust näiteks 20 EUR per inimene on kerge või raske leida?

0
0

Eramajutuse kohta ei tea, aga hotellid kipuvad olema kallivõitu. Horvaatia on muutumas popiks - Itaalia kohe kõrval ning mujalt Kesk-Euroopast autoga lähedal tulla.

0
0

Käisime eelmisel suvel juuli lõpus. Opatijas ei olnud probleeme kohapealt kodumajutsue leidmisega, täpset hinda ei tea, aga ilmselt €20 oli see küll. Samas sai Senj-is sportlikust huvist kaubeldud ühe päris aktiivse kodumajutuse müüjaga. Lõpuks oli nõus meid €15 asemel €10 eest majutama. Tegelikult sinna ei läinud, otustasiem telgi kasuks - telkimisala oli kohe mere ääres.

0
0

Käisime ka eelmisel suvel juuli alguses ja ööbisime 3 viimast ööd cavtat´is kodumajutuses (rannani ca 10 mintsa jalutada). Mõnus rahulik koht oli, öö eest võeti 2 peale 20 EUR, seega suht OK mu meelest.

0
0

Ahjaa ja üldse soovitan tegelikult võtta rendikas ja liikuda ringi - me sõitsime Dubrovnikust otse Montenegrosse ja seal sai ka ringi tiirutatud ning lõpuks leidsime end Bosniast ning siis uuesti tagasi Dubrovniku suunas. Autoga kimasime ringi vist pea 5 päeva ja siis 3 päeva lebotasime niisama Cavtatis. Selle 5 päevaga läbisime 1648 km ja nägime ikka päris vingeid kohti. Kui kellegil on rohkem huvi meie marsruudi kohta, siis võib kirjutada [email protected]

0
0

Meie sõitsime 2 aastat tagasi liinibussiga Dubrovnikust Montenegrosse ja rentisime seal auto.Montenegros on kõik hinnad võrreldes Horvaatiaga odavamad.

0
0

võta auto koha pealt mugavam.

0
0

Plaanis ka peagi Horvaatiasse Dubrovnikusse lennata nädalaks. Aga auto asemel plaanis hoopis roller laenutada. Tundub, et seda võimalust on vähesed kasutanud või vähemalt ei suutnud leida kellegi kogemusi. Hinnad tunduvad otsides ka väga erinevad olema, äkki keegi oskab midagi soovitada. Palju kiidetud Peugeot Club lehel ainult maxi roller ja selle hind päris kallis (32 euri päev - põhimõtteliselt sama, mis auto). Plaanis minna kahekesi ja rolleri kasuks räägib võimalus ummikutest hoiduda ja äkki pääseb rolleriga kergemini ka praamile, et saartele sõita. tänud kõigile ette abi eest!

0
0

Ise oleme 2 korda Horvaatias k'inud. Plaan kahekesi ja rolleriga polegi nii paha. Kuigi sel juhul soovitan p[hi r[hu panna saartele, sinna pääseb tõesti rolleriga paremini praamile ja saartel ka etem liikuda. Mandril vahemaa suured ja rolleriga tüütum. Usun et Dubrovnikust jõuate Splitini - sedagi on juba väga hästi. Ausat- mandril kuni sinnani ei olegi midagi väga ekstrat. Hoidke rohkem saarte peale. Seal on mõnusaid randu ja toredaid ööbimisi küll ja veelgi. Iluast reisi

0
0

Käisime just Horvaatias ja rentisime auto Peugeot Clubist, saime omaniku enda uue auto, kuna kõik muud olid välja renditud. Hind oli odavam, kui mistahes rendiautol ja autoks oli 10000km sõitnud Suzuki SX4, omanik ise sõitis kontorist koju jalgrattaga. Auto rentisime 5 päevaks, kuid kui tagasi tahtsime anda, siis anti veel tasuta 2 päevaks, et minge sellega siis juba ka lennujaama ja jätke auto sinna, siis pole vaja kohalike bussidega jännata :). Lisaks autole saime ka väga soodsalt majutuse uues korteris, mille ta oli just valmis saanud ja seda kõike ilma päevagi ette teatamata. Soovitus kõigile on lihtne, et olla kindel sõidukis ja majutuses tuleks ikka ette broneerida, vana nimi on Ivica ja telefon on +38598243294 (koduleht: http://www.peugeot-rentacar.hr). Jäime reisiga igati rahule ja plaanime järgmine kordki kasutada Peugeot Club teenuseid. Siin ka pilt Ivica´st ja meie Suzukist: http://www.gretec.ee/pildid/Horvaatia%202008%20021.jpg

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased