http://www.infoaustralia.eu/

See link on ka varem foorumist läbi käinud, aga ega väike meeldetuletus paha ei tee. Sellelt lehelt saab vastused enamikule siin foorumis tõstatatud küsimustele ja seda kõike ladusas eesti keeles.

Tänan antud lingi eest, tõsiselt kasulik on/oli see. Seal lugedes hakkab jälle tekkima vaikselt tung sinna minna ja jääda... Aitäh!

Inimesed, ei tee paha suurema huvi korral kontrollida igasugune info/faktid ikka ule, eksju.

Nõus, et alati tuleb kõik info üle kontrollida. Sigrid, kui mingi konkreetne asi hakkas silma, siis äkki seletad lähemalt. Mitte küll siin tripis, kirjuta pigem hellemai at infoaustralia.eu. Muide, igasugused kaastööd ja -kirjutajad on ka väga oodatud...

Hea lehekülg tõesti, saab ülevaate kiirelt kätte. Ainult, et ei saa aru sealsest väitest: Kopsuröntgenit saavad teha vaid Austraalia saatkonna poolt akrediteeritud arstid. Eestis on selleks kaks arsti Tallinnas, millest reaalselt toimib vaid Viruplatsi arstikeskus.. Sai eelmise aasta lõpul Tõnismäe kliinikusse Dr Sirje Linntamile helistatud (Viruplatsi Dr Jaak Tälli telefon oli välja lülitatud), järgmisel päeval kohal käidud, röntgen tehtud ja täna anti viisa välja. Töötab küll.

Kui ma kunagi tahtsin teha, siis teavitati Tõnismäe kliinikust, et hetkel pole võimalik ja minge parem Viruplatsi keskusesse. Olen veel taolistest juhtumitest kuulnud, siinsamas tripiski on kurdetud. Hinna poolest on Tõnismäel igatahes tubli eelis.

Mainin igaksjuhuks ära, et Viruplatsi keskus (Jaak Tälli) on Narva mnt 7, trepikoda I ja retseptsioon on 2 korrus. Karell arstikeskus on selle koha nimi. http://www.karell.ee/. AU, WH viisa kopsuröndkeni hinnaks on seal 710.- Loodan, et teeb kellelgi elu lihtsamaks õige koha leidmise osas ;)

Ma mäletan, et seda õiget kohta sai ikka omajagu otsitud:)

Mhm, ma tuiasin seal trepikodade vahel ikka hea mitu korda edasi-tagasi ning lõpuks suundusin Outback Australia Ltd ukse taha :) Sealt vanad suunasid mu lõdva randmega õigele reale - ilmselt ma polnud esimene :p

Et siis mõlema aksepteeritud doktori kontaktid siit: http://www.immi.gov.au/contacts/overseas/e/estonia/panel-doctors.htm

ja Tõnismäel maksis kogu lõbu 380 krooni.

Assa... Arvasin, et mõlemad kohad on enam-vähem sama hinnaga :-/ Btw, Tälli juurde aega kinni ei ole vaja panna. Receptionis memmed teavad, millega tegu ning kõik aetakse kohe kohapeal korda. Kaasa vaja kindlasti pass ning üks dokumendifoto.