Hullud lood: Dubai-Keenia-Tansaania-Zanzibar

Jambo!

Kaks avantüristlikku tüdrukut otsustasid ühel päeval seljakotid võtta ja kuuks ajaks Aafrikat avastama minna. Teadmata kus nad ööbivad või kuhu jalad edais viivad.

Marsruudil: Dubai-Keenia-Tansaania-Zanzibar juhtus neil nii mõndagi:

  • Dubais kuningliku perekonna arsti juures elamine
  • Keenias lehmasitast onnides ööbimine, kus külaelanikud kuuma verd joovad ja meheks saamiseks võitluse lõviga maha peavad
  • loomulikult safari
  • Kilimanjaro jalamil fantastiliselt looduskaunites kohtades matkamine
  • Zanzibaril Ida-Aafrika muusikafestivalile ja paradiisirandadele sattumine
  • jne

Reisijutud koos fotodega ootavad lugejaid Aafrikasse rännuks innustama: http://avantyristid.blogspot.com/2007_03_01_archive.html http://avantyristid.blogspot.com/2007_02_01_archive.html

Blogile kohaselt jooksevad jutud alt üles. Paar lugu on veel puudu, aga needki ilmuvad kohe-kohe.

Päikest!

hullud tibi tipsud, aga äge ettevõtmine ja julgus lehmasitaonnis mingit ollust manustada ja tagasi koju jõuda tervemana kui ei iial varem:D ohh jahh...

Teie seiklused ja rõõm.. minult lugupidamine. Jätkake samas vaimus..

Väga vinge! Te olete ikka uskumatud tegelased küll.

Parim reisikiri üldse, jätkake samas vaimus!

Väga vahetu ja lahe, no on teil ikka julgust ja pealehakkamist! Uusi huvitavaid emotsioone, adrenaliinipahvakuid ja kerget sulejooksu!

Sellisest reisist peab end pärast 3 aastat puhkama. Ma ei kujuta üldse ette seda olematut kindlusetunnet, mis neil tüdrukutel pidi olema? Huvitav oleks teada ka, kas vanemad jäid koju nutma või kas nad saatsid tütred rõõmuga ohtlikule teekonnale.

Loe ka nende elu eelnevatest aastatest ja kõik su mured nende pärast kaovad hetkega ;)

Selle kindlustundega on nii, et mida vähem, seda parem :) ega me muidu end avantüristideks ei nimetaks. Ja eks vanemadki juba harjunud, et tütred Eesti pinnal ei püsi. Muudkui soovivad head teed. Ja vatselt on eriti armas kommentaar :)

aafrika reisikirja võtsin esmalt küll 100% tõe pähe, aga siis avasin täiesti suvalise daatumiga blogi ja lugesin sealt, et londonis õhtusöögil sai ka prints williamiga (võluva briti aktsendiga:P) juttu puhutud ja tuliseid pilke vahetatud... ja kõrval illustratiivse materjalina madame tussaud's tehtud pilt, naljatilgad:D siis hakkasin asjasse kainemalt ja muhedamalt suhtuma - fantaasia ja reaalsuse segu on päris hõrk kokteil, aga mitte puhas kuld... kullatükikestega lihtsalt, eksole :P kaks asja - ärge sõltuvusse sattuge (ja ma ei mõtle siinjuures reisisõltuvust, sest see teil juba on) ja ärge fataalseid haigusi külge saage. edu, vedu ja mõnusat elu!

reisikirja ikka püüame võimalikult faktide lähedal hoida. loov ja kujundlik, kuid siiski lõpuni aus. ja isegi need kullatükid olid. vannun :)

Lugesin kõik sõna-sõnalt läbi ja no mul ei ole sõnu. Nii huvitav reis ja kui hästi kirjutatud. Kuna endal on Keenia reis plaanis, siis sain vaid indu juurde. Edu edaspidiseks! Lahedad piigad olete!!

Aga palju teil see reis kokku ka maksma läks? jah, vahvad olete!

maksumuse kohta: piletid saime alates londonist, umbes 10 000 eest, millele lisandus paar tuhat eesti ots. kohapeal kulutasime umbes sama suurusjärgu. ning viisad-vaktsiinid läksid vist ligi 2500. väga ümaralt 25 000 kuu aja peale. elasime muidugi seinast seina. mõnel päeval kulus paar üksikut krooni, teisel päeval korraga mitu tuhat. safari ja sukeldumislubadeta oleks eelarve o l u l i s e l t väiksem olnud.

Kas malaaria tablette sõite? Ja kas hääletamisega ka tegelesite?

sõime. kord nädalas. sääski on seal palju, ilma ei soovita küll minna. hääletasime ainult korra, sedagi rahvuspargis ja turistide (või turiste vedavate) autode peale. tundus, et hääletamine kohalike endi seas on suht populaarne, kuigi mitte vist päris linnade vaheline. need, kes endale auto-ostu lubada saavad, ei tohiks suuremat ohtu etendada. suurem enamus keskklassist on tõsiusklikud kristlased, kes ei teeks kärbselegi liiga. meesterahva pärast väga muret ei tunneks, kaks blondi naist on aga tiba kahtlasem. kõhutunde asi.

Kas keegi tuli teid siis konkreetsete soovidega tülitama ka või? ihkan ise ka juba ammu aafrikasse reisida, ei tea, kas ikka julgen selle teekonna üksi ette võtta!

kui kohalik on käekõrval, siis üldjuhul tülitama ei tulda. üksinda mina seal käia ei julgeks. zanzibaril ja dar es salaamis küll, mujal väga mitte. kui päike hakkab loojuma, läheb kohe kõhedaks. paar korda avastasime, et meid jälitatakse. nuga ja pipragaas olid alati kaasas, kuna paar kuud varem seal käinud sõbrannat rööviti 3 kuu jooksul 4 korda. naisele üksi ei soovitaks eriti..