Hurgadast Gisa püramiidide juurde

Kas Hurgadast iseseisvalt rendiautoga Gisa püramiidide juurde sõitmine on nö "hull" mõte?

Hull ei ole, aga pikk ja tüütu küll. Möödunud aastal tuttavad läksid bussireisiga Hurghadast, Kell 06.00 oli starti ja vist mingi 23.00 olid tagasi.

6-7 tundi üks ots ja see ei ole lihtne tee! Autojuhist oleks kohe väga kahju! Kairos on ka orienteerumine üpris keeruline, ülesõidud, mahasõidud, kui maha magad oled järgmises linnajaos, ingliskeelsed suunaviidad on ka aga araabiakeelsetega segiläbi... milleks endale asja nii keeruliseks teha :)

Auto võib võtta et lõuna poole sõita nt, rahulikult omas tempos mingeid maastikke vaadata või mõnes tühjemas rannas ringi snorgeldada, aga ärge maamiinide alale siis sattuge!

Sealset "liikluskoolitust" arvestades - kindlasti hull mõte.

Hullus on teinekord eesmärk omaette. Egiptus on siiani veel külastamata ja sel aastal võiks selle ära täpitada. Vaadates pisut piirkonna kaardile ja kaaludes erinevaid võimalusi, tekkis säärane vahva plaan sõita Eilatisse (Ovda), sealt üle piiri Tabasse ja lõpuks jõuda Kairosse. Lonely Planetist sain aru, et Siinai poolsaarel omal käel liikumine ei ole lubatud ja soovituslik. Seega tuleks liikuda alt läbi Sharmi. Sealt edasi peaks Suessini juba suht ok olema. Üks esimesi takistusi on rendiauto - näib, et enne Sharmi ei olegi seda võimalik saada. Kas võib olla lootust saada sõiduk ka varem? Sealt edasi oleks suund Suessi, Kairosse, Aleksandriasse. Ehk ka Port Said. Asi on alles täielikus ideefaasis, aga tekkiski küsimus, on see üldse reaalne ja teostatav? Liiklust ei karda, oma üldist ohutust küll.

Ega Sharmis see nii lihtne pole .
Liiklust Kairos peaks ikka kartma . Vaata bussid liiguvad konvois ja vahepeal isegi valvatud. Seega ei tea kas autoga on see eriti mõistlik ?

Soovitan liikuda bussidega , s.t kogu marsruut linnadevahel . Ja linnades taksoga . Muideks ei tea kas Elilati tagasi lastakse? Mina järg nädal proovin nede saatkonda helistada ja uurida seda küsimust.

Dima

Ma pakun, et see plaan on umbes sama ohutu kui Liibanoni jalgratturite retk. Üsna suure tõenäosusega midagi ei juhtu, aga samas võid ka lõpetada videokaamerate ees kusagil kõrbes, oranž hõlst seljas ja taustaks "Allah akbar" hüüded. Inimesi on sel eesmärgil röövitud ka keset Kairot, kistud taksost välja ja sunnitud terroristide autosse. Ütled, et liiklust ei karda. Sina ei peagi süüdi olema, mõni kohalik, kes on endale load ostnud (tavaline asi) tõmbab sulle sisse ja kõik. Suess-Kairo kiirtee ääres on käkras ja mahapõlenud autod ning rekkad igapäevane nähtus. Samuti olen seal näinud sellises tehnilises seisukorras masinaid kihutamas, et juuksed tõusevad püsti. Aga jällegi- ei pruugi just sinuga midagi juhtuda. Kuid soovitan siiski järele mõelda, ja sügavalt, ennem kui lähed. Samuti pildistamisega ole seal ettevaatlik, võid sattuda politseiga pahuksisse. Neil on spionomaania üpris levinud ja kahtlustatakse kõiki kaameraga turiste jumal teab milles. Kui ma hakkan meelde tuletama, siis põhimõtteliselt iga kord, kui olen võtnud nõuks pilte teha, on varsti kas vormis või erariides politsei kohal olnud ja kaamerat enda kätte nõudnud, on kästud ka fotosid kustutada.