Hurghada

Kas oktoobris minejaid ikka on? Või on siiski liiga ohtlik seal merd nautida?

Nile Delta, teie etteaste palun!!!

Meil samuti Sharmi reis olemas. Ei tea mis teha:(

Tänan, tripp! Olen võtnud tõsiselt süüdistusi minu vastutustundetuse aadressil ja ohutegureid Punase Mere ääres veel põhjalikult uurinud.

Olen jõudnud järeldusele, et Punane Meri on tõepoolest üpris ohtlik paik. Näiteks Punase Mere keskmine sügavus on u 500 m, aga sügavaim sügavus u 2 km! Võrdluseks Läänemere keskmine sügavus on kõigest 50 m.

Kui te ära upute, te vajute vähemalt 10 x sügavamale!

Teiseks, Punane Meri on üks kõige soolasemaid meresid maailmas, võrdluseks Läänemeres ujud nagu kraanivees.

Soolane vesi võib silma minna! ja see ka kuivatab nahka. Natuke päikest ka, ja nahk tuleb maha!

Neid asjaolusid arvestades mina ei soovitaks eestlastel Punase Mere äärde sõita. Las parem itaallased ja inglased tulevad, neile Egiptuses väga meeldib, ja raha on neil ka rohkem.

Ma ei hakka Nile Sulle nimesi meelde tuletama, aga kohe tuleb keegi, kes ütleb, et Sa oled "loll! :D :D :D

Nali on ka alati omal kohal, aga mina tundsin siirast huvi ja ilmselt on teistelgi küsimus õhus.

Selline info tuli ka veel reiside edasimüüjalt: Seoses olukorraga Egiptuses ja n udluse v henemisega, otsustas reisikorraldaja Novatours alustada Hurghada reisidega alates 21.detsembrist 2013. Teztours: Seoses Egiptuses toimunud s ndmustega ning hetke olukorraga kuurortides, oleme teinud otsuse alustada lende Hurghadasse alates 21.12.2013. Sharm el Sheiki lennud v ljuvad plaanip raselt, esimene lend v ljub Tallinnast 20.10.2013.

Kas Sharm on siis turvalisem koht? Mulle meeldib Hurghada ja tahan väga oktoobris minna.

Pigem, et eestlased on ajalehejutuga nii ära hirmutatud, et ei ole neid reise ehk piisavalt ostetud?

Hurghada poole pealt väljendun ainult ettevaatlikult, sest pole seal ise kunagi käinud :P no millestki peab ju ka unistada olema elus. Kuid Hurghadas elab üpriski suur kogukond eestlasi püsivalt, ja kuulu järgi ei ole neil küll olnud häda midagi ühelgi ajahetkel. Augustis just puhati seal, Leedu kaudu, täiesti harilikes tingimustes, kuigi peatänaval oli kergelt rahutu ja lennuväljal oli hõre.

Hurghada erinevus Sharmist on, et seal on natuke rohkem kohalikku elanikkonda (Sharmis võib juhtuda et elab püsivalt rohkem välismaalasi kui egiptlasi :)), kes on ka sageli Ülem-Egiptuse päritolu, ehk et dzhigittide sugu. :P Nii et mingeid peretülisid kesklinnas, kuhu terve suguvõsa koguneb, on vahetevahel olnud, ja natuke on ka demonstratsioone olnud.

Kuid esiteks millegi sellise toimumisest harilikult teatakse ja siis võib sellelt tänavalt lihtsalt eemale hoida. Ja seal ei toimu mingit tulevahetust vms relvastatud võitlust, need on pigem lihtsalt solidaarsusdemonstratsioonid Kairoga. Hotellid, kuhu eestlasi harilikult viiakse, on kesklinnas ka mingi 5-10 km eemal. ... ???

Hetkel ei ole ka midagi erilist ammu toimunud, kuid 6. oktoobril (näiteks) on relvajõudude aastapäev, siis võib mingi protestimeeleavaldus toimuda, ja lammaste ohverdamise püha on sel aastal 15. oktoobril, sel nädalal ilmselt on kuurordid tulvil puhkavaid egiptlasi (rahumeelseid, lastega puhkavaid peresid :)).

Facebookis on nii Sharmi kui Hurghada residentide ja fännide foorumeid, neis on rahvast üle maailma, kes veel kahtleb, siis otsige ja küsige. :) Üks on selline, nt: https://www.facebook.com/groups/6833214023/

Väga palju tuleb praegu superhäid pakkumisi hotellidelt. Kui reisikorraldajad ei too, või hind ei ole paranenud, siis tasub otsida odavliinide pileteid või kuidas Turkishi hinnad just on, ja broneerida hotell iseseisvalt. Easyjet lendab nt Milanost, Kopenhaagenist ja veel siit-sealt nii Hurghadasse kui Sharmi. Münchenist kindlasti tuleb sakslaste pakettreise. Jne. Nt Domina Coral Bay pakub oma Oasis hotellis TASUTA majutust ainult hommikusöögiga, kuni 22. detsembrini, kui broneerite enne 26. septembrit. Preatoni! Itaallased! Alati suuremeelne rahvas. :D See Oasis on neil seal rivis kõige lihtsam hotell ja ilmselt praeguse täituvuse juures kannatab teda pigem niiviisi kasutada anda, kui remonti saata või tühjalt hoida vms. http://www.dominacoralbay.com/en/index.html?lang=l

Juunik, kust selline info? mina just vestlesin enda reisikorraldajaga (meil reis 26.10.13), tema ei teadnud sellest midagi, et edasi lükatud :(

tez lahel küll selline info: EGIPTUSE reisid toimuvad 2-4 korda nädalas: Hurghada perioodil 19.10.2013-19.04.2014, laupäeviti; 24.02-14.04.2014 esmaspäeviti Sharm El Sheikh perioodil 20.10.2013-20.04.2014 pühapäeviti; 18.02-8.04.2014 teisipäeviti

Mingit edasilükkamise juttu pole.

Reisiekspert saatis täna hommikul mulle selle info. Siia kopisin selle otse, mitte ei kirjutanud oma sõnadega.

Aga kas oktoobris on minejaid ikka? Goadventure kaudu saab ju lennata!

Oktoober unustage ära, välja müüdud. Muidugi on võimalus läbi Istanbuli.

Igal juhul on jah Novatoursi kodulehek uudiste all selline info olemas, aga Tez lehel on isegi praegu võimalik osta reise oktoobrisse, ju siis neil on kliente. Mul endal Tez kaudu ostetud reis 26.10 Hurgadasse.

Eest-, Läti ja Leedu Teztour ja Novatours alustavad Hurghada lende alles märgitud kuupäevadel detsembri teises pooles.

Mul oli valitud Titanic Beach Spa&Aquapark 5*, ei tea kui Sharmi reisi vastu vahetada, mis hotell võiks sama väärne olla? ja no ega nüüd viimasel minutil ju ei pruugi kohti olla. Aga kui mulle ei sobi reisida detsembris, kas tagastavad 100% raha?

Ei tagasta, 60 eur jääb reisikorraldajale hüvitiseks tehtud kulutuste eest.

60eur inimese või reis kohta, meid kokku 7 inimest

Vahetaks reisi Sharmi vastu aga no need hinnad on niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kõrgeks hupitatud et lausa jube.

Ikka inimese kohta. Ja ma kardan, et protsessida on mõttetu, nad viitavad meie VMin soovitusele ja iga jurist räägib selle punaseks.

Aga kas neil ei ole kohustust pakkuda asendusreisi sama raha eest samas klassis hotellile?

Peate neilt küsima. Samas, Titanic Beach Spa&Aquapark 5* väärset hotelli Sharmis sama raha eest vaevalt et pakutakse. Et kohe mererannas ja liivane põhi ja suhteliset uus hotell ka :/