Huvitavat Bergamo lähistel

Olen palju uurinud einevaid foorumeid ja postitusi, kuid pole siiski oma küsimustele vastust saanud.

Ryanairiga Milanosse (Bergamo lennujaam) minek on niivõrd soodne, et patt oleks võimalust kasutamata jätta. Kuid lugesin, et Milanos pole nädal aega väga midagi teha. Nüüd tahaksingi teada, millised on huvitavad kohad Milano, Bergamo lähistel, kuhu pääseb ühistranspordiga (millisega ja kuidas? Ootame reisilt nii kultuuri, toitu, huvitavat ka lastele.

Mina rendiks auto, praegu on autorendis madalhooaeg ja suht soodne. Liiguks kasvõi Garda järve ääres, ka Veronasse. Praegu ka Itaalias veel suusahooaeg, sõitke Bormio poole. Lastega ühistranspordiga ma ei usu, et oluliselt odavam vs mugavam/otsatarbekam tuleb. Teisest küljest pole suve poole Bergamosse lennata oluliselt kallim. Puhkus tuleb ikka läbimõelda, muidu on raha tuulde.

Soovitaks otsinguks kasutada "things to do" + orienteeruv sihtpunkt ja vali sealt ise, mis huvi rohkem pakub. Infot peaks olema kotitäis ja rohkemgi.

Ma ei tea, kust te selle mõtte saite, et Milanos ei ole nädal aega midagi teha ;) See oleneb muidugi, mis on "midagi" teie arvates, mis on huvitav. Milano on täis muuseume, näitusi, restorane, arhitektuuri, parke, baare jne Seega, kui see kõik huvitab, leiab palju tegevust.

Sellest, mida väikeste lastega Milanos teha, kirjutasin siin: http://trip.ee/content/milaano/lastega-milanosse.html#comment-366856

Kiirrongiga Milanost tunni kaugusele jäävad veel Torino ja Bologna, mida kindlasti tasub vaadata; Firenze on 1h40, Veneetsia 2h35.

Kui minna kevadel-suvel, siis kindlasti tasub mõelda ka väljasõidust Como järve äärde (http://www.lakecomo.it/en/getting_there/by_train)

Enda reis eelmisel aastal aprilli lõpus.Hostel bergamos.Ja iga päev rongiga erinevas suunas.Auto unusta ära.Rongiga supper mugav ja odav. 1.Breche -lemmik ja supper ilus.Eriti kindlus künkaotsas ja sealt vaade jne.jne.(rong edasitagasi umb.9eur) 1 De zinzano(largo järv).Samuti väga ilus.ainult soovitav varem startida sest kohe küljes on veel üks linnake supperkindlusega)edasi/tagasi12 eur. 3.Milano.Nojah keskväljak ja selle ümbrus.edasitagasi 9 eur. 4.Venezia.Edasitagasi 80 eur. 5.Lecco (como järv) 10 eur.aga võiks ühildada milanoga Bergameo,no sealgi 2 päeva pole mingi patt. Kui tahad mõnusat hostelit annan viite. 7 ööd koos turismimaksuga kahele 310 euri.ja väga rahul.

Küsija reisib koos lastega, seega ei ole midagi nii, et ainult rong on päästeingliks.

Virgoline: Sa jaga see viide parem ära, ega see jookse kellelgi mööda külge maha.

Kasvõi Booking.com´i kaudu leiab neid üksjagu, kuid parem kui keegi on käinud ja soovitab.

Laste puhul, aga samuti täiskasvanutel mitte unustada Milaano akvaariumit Acquario civico. Juhistes on öeldud, et asub pargi, Parco Sempione, kirdeservas vms, aga inimliku arusaamise järgi väljaspool parki, nii et Toomkiriku poolt minnes mööda Dante tänavat ei maksa parki sisse minna, vaid paremale ja paralleelselt müüriga edasi. Seal ta siis on, samuti pargikeses, mis loetakse ilmselt Sempione osaks. Sempione pargis on palju huvitavat, sh kindlus, kus paarkümmend muuseumit või lihtsalt ringi käia, saab ka müürikäigule.

Hiljuti sai käidud: rongiga Savonasse ja sealt Costa uusima laevaga nädalane kruiis (Savona-Marseille-Barcelona-Mallorca-Napoli-La-Spezia). Praegu on neil mõned väljumised veel väga soodsa hinnaga. Costacruise.com lehel pakkumiste all.

Osta väike reisiraamat Milano ja Itaalia järved, seal on kõik põhilised vaatamiskohad kirjeldatud, kaart kah juures. http://www.raamat24.ee/berlitzi-reisijuht-milano-ja-itaalia-jarved/

Bergamost 40 minutit autosöitu on Iseo järv, umbruses paar väikest mönusat linnakest väiksem ja vaiksem kui Como, seal on ka järves väga huvitav saar suure mäega.