Imeline Gruusia kevad 2021

Kirjutan Gruusiast, kuhu saabusime 8. mail. Kõhklesime koroona tõttu tükk aega kas tulla või mitte, aga kuna lennukipiletid olid mõistliku hinnaga ja ilusad mägihotellid ikka väga odavad, siis otsustasime, et miks mitte üks mõnus kevadine reis ette võtta. Oleme nii rahul, et siia tulime. Kõik on seni ilusti sujunud. Gruusia on tõeliselt ilus ja  mitmekesine. Mägine loodus imekaunis, looduspargid koos oma mägedest alla voolavate jõgedega, moodasd ning kaasaegsed veinimõisad, maitsev toit ning loomulikult vein. Sinna vahele vanade kirikute ning kloostrite külastus kus on säilinud originaal freskod. Reisi on mugavaks ning huvitavaks teinud kohalik giid Genadi Akhverdashvili, kes on seni kõige eest hoolitsenud. Alates koroona testist, mis oli kolmandal Gruusiasse saabumise päeval vaja uuesti teha, kuni ekskursioonide, transpordi ja suurepäraste ning odavate majutusteni. Giidina on Genadi super, oma 20-aastase kogemusega teab ta kõigest väga palju huvitavat rääkida. Härral on lai silmaring, ta on intelligentne ja sõbralik ning lähtub kõiges meie soovidest. Ringreisi pani ta kokku meie soovidest lähtudes, olles alati väga täpne. Ta räägib, et kui maismaa piirid taas avatakse, teeb ta ka mitut riiki hõlmavaid reise, mille käigus külastatakse Armeeniat, Azerbaidžaani ning tulevikus ka Iraani. Batumist saab ka Türki üheks päevaks põigata. Hotellid kus oleme ööbinud on väiksed ja ilusad koos ülisõbraliku pererahvaga, kes peale õhtusööki meid oma veinikeldrisse erinevaid veine maitsma viinud. Soovitan väga Gruusia reis juba lähiajal ette võtta, kuna hetkel on siin kõik väga odav. Soe päike ja Must meri on täitsa tasuta

1
2

Lisan siia igaks juhuks Genadi Akhverdashvili kontaktid, juhul kui soovite oma reisi huvitavamaks ning mugavamaks muuta. E-mail: [email protected] ja [email protected] Telefon on +995 599 90 1864. Koduleht www.daysingeorgia.ge

1
1

Reklaam? Paneks siia enda andmed ka?

3
1

to kollane  Pigem loen mina EvaJaa kirjutatust välja tänutunnet.
Suurepärane, kui inimestel on säilinud tänumeel ja kõike ei mõõdeta rahas.

4
0

Mina arvan, et reklaam. Kui teed konto ja esimene postitus on, nö reklaami jagamine.

4
1

Ma ei saa vastu vaielda, et soovisin jagada teavat hetkeolukorra ja reisimise võimaluste kohta Gruusias. Samuti infot suurepärase giidi kohta, kui keegi peaks olema huvitatud ringi reisimisest. Teen seda tihti erinevates valdkondades, kui miski minu ootused ületab või ma millegagi ülimalt rahul olen, kuna seda ei juhtu just tihti. Seekord see tõesti nii on. Olen alati väga tänulik kui ka ise infot suurepäraste võimaluste kohta saan. Seda eriti tänases meeletus infomüras. Loodan siiralt, et positiivsete emotsioonide jagamine erinevate sihtkohtade ja mille iganes osas on ka tulevikus võimalik ja saan teiste rõõmuvalmistavaid kogemusi ise kasutada. Kõike kaunist ja olen väga tänulik!

3
0

Teemaalgataja, kirjuta parem siia konkreetselt, millega ja kuhu lendasid,  kus kohapeal käisid, mida nägid, mis mida maksis, mida pigem teha ja millest hoiduda, mis seis oli covidiga-testidega-maskidega, millised kohad olid lahti ja millised kinni mai alguses, kus ööbisid,  palju oli turiste, kuidas olid kevadised mägiteed, lisa juurde mõned pildid jne jne. Gruusia avanemise ja lendude taastumise järel oleks kõik see kuldaväärt info tavaturistidele siin foorumis. Reisimisvõimaluse ja hetkeolukorra kohta kohapeal pole aga algpostituses suurt midagi. 

Ehk siis kirjuta enda reisikogemus, mitte ära reklaami ühte sadadest kohalisest nn giididest. 

Võin neid kohalikke autojuhte tegelinskeid  ise ka  soovitada, kui kellelgi huvi on (või ise reisi korraldada:) 

Need kohalikud  teejuhid ei tea arhitektuurilise mõiste "tetrakonh" tähendust ega nt Narikala kindluse nime päriolu. 

Ega edu reisimisel!

8
3

Mina tean Genadit aastaid ja olen temaga Gruusias ringi rännanud korduvalt. Seetõttu mõistan teemaalgataja ülevoolavaid emotsioone, kuna tegu on tõesti väga toreda ja abivalmis inimesega, kellega asjad sujuvad nagu kellavärk.

1
0

Minu arvates võiks küll vabalt selliseid toredaid kontakte soovitada ja neile "reklaami" teha. Mindku huvitab kui mitmekesi olite, kust tripp alguse sai, hind inimese kohta ja niipalju lisadetaile kui vähegi jaksate kirjutada. 

Kollane - jagage oma häid kohapealseid giidide kontakte siis ka, kui teate, miks mitte. Minu meelest on siin varemgi selliseid soovitusi jagatud. P. S kui keegi küsib mis firmast nt Tenerifel autot tasub rentida, siis on ju ka kõik vastused reklaam....

3
0

Ei julge siin kedagi konkreetselt  soovitada, kuna ootused ja tegelikkus on enamasti erinevad. Hiljem ollakse pettunud ja süüdistatakse soovitajat.  

Juba vene keele oskamine/mitteoskamine annab tavalisele gruusia reisile hoopis erineva kvaliteedi. Inglise keele baasil jääb tõeline Gruusia kinniseks ja formaalseks. Lisaks veel reisitellija rahakoti suurus, hotellieelistused,  senine reisikogemus, üldine kultuuritaust, gruusia puhul ka alkoholilembus.  Nii mõnegi reisimehe unustamatu kogemus üksnes teeäärse plastikpudelis  koduveniga piirdubki.  

Hea, et konkreetse härra Gennadi teenustega on tripikad rahule jäänud. Ta pakub tavalisi kohalikke marsruute ja ilmselt suudab asjad ka ära organiseerida.  Enamusele sobib.

1
0

Batuumist saab bussijaamast marsaga Türki. Seal, üle piirii kohe ka marsad vastas. Muidugi siis, kui maailm kunagi normaalseks läheb

1
0

Eva Jaa,  kas mask peab ees olema tänaval, pargis, vee ääres?

0
0

To maree - mask oli vajalik ainult siseruumis

0
0

Kuna siin sooviti kontakte ka teiste reisikorraldajate kohta siis giidiks- autojuhiks soovitan Gela Giorgevichi, FB-s on konto. Olen oma perega korra olnud, korra oma sõbraga ja kahel korral grupiga ja kõik on väga rahule jäänud. Suurema grupiga reisides on ta olnud bussijuhi kõrval giidiks. Gela on kõrgema haridusega. Suhtluskeeleks on olnud meil vene keel, kui ingliskeelset giidi on vaja siis ka see on võimalik. Mobiil on tal +995599353383. Ta aitab öömaja, toitlustamise ja muu vajalikuga, ka marsruudi kokkupanemisel. Meie rahvale meeldis väga tšatša vabrikus söömine. Kõrval tehti tšatšat ja mehed sealsamas meie silme all valmistasid mtsvadit ja muid kohalikke hõrgutisi. Mingid mägijõe kalad olid väga head. Grupireisidel oleme teinud nii, et kõik hinnas. Meie seltskondadele see sobis, et ise ei pidamud midagi organiseerima ja saime kogu aja pühendada reisimuljete kogumisele. Reisi marsruudid olen ma ise koos Gelaga paika pannud nii, et igal pool jääb vaatamiseks aega ja ei pea kusagil kiirustama.

2
0

Aitäh, Eva Jaa, hea uudis! Reisi Targalt lehel ütleb selgelt, et maski kandmine avalikes siseruumides ja väljas on kohustuslik. See võtab puhkuse mõnu ära. Ka Vahemeremaade kohta on öeldud, et kohustuslik. Peab saatkondadest üle küsima, siis läheks küll lõunasse.

0
1

Hei! @maree, olen ise ka praegu Gruusias (seiklen Batumi-muu Adžaaria-Poti-Kutaisi kandis) ja võin kinnitada, et maski kandmine on kohustuslik ka väljas. Trahv võib ulatuda kuni 2000 larini (hetkekursi järgi 500€). Linnapildis näivad kohalikud nõudest päris korralikult kinni pidavat, eriti naised, paljudel meestel on mask lihtsalt lõua alla tõmmatud. Tihedama liiklusega tänavatel on maskid tavalised, mereäärsel promenaadil või maakohtades külades on maske vähem. Samas ei julge turistina päris nii, nagu kohalikud, käituda ja maski maha jätmisega riskida - siiski oma välimuse (naha- ja juuksevärv ja riietus, alati kaasas olev kaamera) pärast kõrgendatud tähelepanu all.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased