India Goa või Tai Phuket?

Pole Aasia maades enne käinud, nüüd plaanis minna november või detsember 2008 kuni 2 nädalat puhkuseks, 3 aastane laps kindlasti kaasa, sest kui teda kaasa ei võta, reisi ka ei toimu. Ootan igasugust infot nende 2 sihtkoha kohta, mida soovitate, miks ja kuidas. Aktiivset puhkust ei otsi, samas kujutan ette et Phuketi super möll ja melu oleks meelepärane küll, mõnes kohas saaks lapsega seal ka õhtuti olla, samas on ka kaasas vanaema kes hoiaks last. Goa-s jällegi mega rannad ja saaks puhata sõna otses mõttes.

Kui 3-aastasega, siis pigem Phuket. Aga ega ma hästi aru saa, kust need ettekujutused tekkinud on. Goa ja mega-rannad on kaks ise asja, Phuketis on rannad ju selgelt ilusamad. Aga Phuket ja Goa nagu pole mu meelest päris hästi võrreldavad. Ehk siis kas pseudo-India või pseudo-Tai. Aga johhaidii - miks sa vanemaid postitusi ei loe?

Jah, Goa on talutav pseudoosa Indiast ja Phuket talutav pseudoosa Taist. "päris"-osad neist riikidest - hoidke parem eemale. :)

Suurem osa Phuketist ei erine kõikidest teistest lõunamaade kuurorditest mitte-millegi poolest ja sobib väheseid seiklusi ning väikese reisikogemusega puhkajale ideaalselt. Goas võib leida siiski palju vähemasustatud paiku, kuid seal on liikumine oluliselt keerulisem. Goa Benaulim ja Palolem rannad meenutasid küll paradiisi, esimene neist rahulikum, teine tihedalt bangalodega asustatud.Samas paljude poolt kiidetud Calancute beach oli vägagi keskpärane. http://www.goaholidayhomes.com/images/map-of-goa.jpg

Ühesõnaga maitse asi.

muidugi Goa pealinn Panjim on väga kena koht, samas Phuketi pealinn täielik jama

2 nädalat Goas on u 15 000 koos lennuga, samal ajal kui Phuketis ilmselt u 30 000 kr lennuga. Kui see on oluline argument, siis Goa. Seal leidub servast serva mugavustega pakkumisi. Kui raha on nagu raba, siis Tai. See on kindla peale minek.