Indias reisimine

Julgen väga soojalt soovitada Indias reisimiseks hr Luckyt Dolphin Travelsist. piisab maili saatmisest talle Gurjit [dolphintravelsindia@yahoo.com] või sama aadress gmail.com lõpuga, ja saab absoluutselt hea teeninduse. organiseerib kõik siselennud, majutuse vastavalt soovitud hinnaklassile, autojuhid olid õigeaegselt ees, inglise keelega sai ideaalselt hakkama. no igatepidi super teenindus. üks giid mingis linnas muidugi tegi meile 1:0 ära, aga selle kaebasime ka ära ja usun, et selle giidi teenuseid enam ei kasutata :) hr lucky käest sai kõike küsida ja kõigele vastused, alates ilmast kuni soovitusteni, et millal ja kuhu minna.

Seda on suur rõõm lugeda. Oleme Luckyga isiklikult tuttavad ja teda kõigile soovitanud, kes nõu on küsinud. Suur tänu, et tuleb ka mingit tagasisidet!

Julgen ka omalt poolt Luckyt soojalt soovitada, ääretult tore ja sõbralik mees. Saime punktipealt selle teenuse, mida tahtsime ja milles kokku olime leppinud, ei mingeid trikke. Lisaks eelkirjutatule - Lucky on sikh ja viib teid võimalusel isiklikult ja heameelega sikhi templisse, mis mulle oli Delhis üks lahedamaid elamusi.

Läki jaanuaris uuesti Lucky juurde! Meil piletid boneeritud -9. jaan. Plaanime Gangese äärde minna. Ta soovitas mitte Varanasit, vaid Haridvar & Rishikesh!

Tore lugeda positiivseid kommentaare mr Lucky kohta! Meil Indiasse minek märtsis ja reisikava ning kõik sellega kaasnev mr Lucky abiga kokku pandud. Loodame, et ei kahetse! :o)

Käisime Indias oktoobris 2012. Siinse foorumi soovituste kohaselt võtsin enne ühendust Luckyga ja pikema meilivahetuse tulemusena tellisimegi temalt lõpuks terve rea teenuseid. Muu hulgas autosõit Delhi-Agra, ekskursioon Agras, ekskursioonid Varanasis, Delhis ja Jaipuris. Lisaks ka mõned autotransfeerid.

Kokkuvõte - Lucky on tore inimene ja asjad saavad aetud, aga ta on siiski tavaline India reisikorraldaja nagu selliseid leidub tuhandeid. Muuseas, minu kohalik India sõber, keda tunnen aastaid ja keda usaldan, ütles hiljem, et praktiliselt 50% kõigist Delhi reisikorraldajatest nimetavad ennast Luckyks :) Pidavat olema stereotüüpne tüpaazh selline...

Konkreetse Lucky puhul toon siis välja plussid ja miinused:

Plussid Kommunikatsioon toimib - reisi planeerimise ajal vahetasime päevas vast 5-6 meili. Mees vastas kiiresti, kui see Indias vähegi võimalik on. Kohapeal sain onuga ka isiklikult kokku ja ta tõesti käib ringi, iPad kaenla all kogu aeg.

Mees tunneb Eestit - Näitas pilte, kuidas ta oma Eesti sõpradega Tartu vahel jalutab jne. See võib ka omamoodi positiivne olla

Autod ja hotellid on kvaliteetsed - nagu lubab nii ka teeb

Miinused Lucky ei ole kindlasti väga odav - kes väga soovib kokku hoida, leiab kohapealt kindlasti odavama lahenduse

Tüüpilised pettused - Lucky poolt korraldatud giidid ja autojuhid valdavad kõiki klassikalisi India petuskeeme ja kasutavad neid kus aga vähegi saavad. Viimine hirmkallitesse turistipoodidesse isegi siis, kui oleme korduvalt öelnud, et me seda ei taha. Sahkerdamine vaatamisväärsuste piletihindadega stiilis "just täna lõppes ära see soodustus, millest Lonely Planet kirjutab", valetamine selle kohta, kui palju mingid asjad tegelikult maksavad, pidev püüd kogu aeg kusagilt "vahelt teha" jne jne jne. Ehk seesama tüütus, mis sind kõikjal Indias saadab, käib kaasa ka Lucky alluvatega. Asja teeb kurvaks see, et Lucky ise agressiivselt eitab seda, et ta alluvad on pisisulid.

Seega - Lucky ei ole kõigist teistest India reisikorraldajatest ei parem ega halvem. Seda peaksid edasised reisilised meeles pidama

Oleme Lucky teenuseid kasutanud juba 7 korral ja teeme seda kindlasti ka edaspidi. Autojuhtide-giidide kohta on vajalik kindlasti talle tagasisidet anda ja ta teeb sellest järeldused, meil on ka mõni apsakas juhtunud, kuid ei midagi hullu ja Lucky on väga tõsiselt reageerinud meie märkustele. Ta on külastanud Eestit, läbi sõitnud Riia-Pärnu-Tartu, teinud tiiru Lõuna-Eestis, veetnud mõned päevad Tartus ja Tallinnas, külastas Alatskivi lossi, Endla raba - mis jättis talle eriti sügava mulje koos Koppade valmistatud topistega, koos käisime Helsingis ja Peterburis. Super-tuurid. Koos perega tegi ta Euroopa-tuuri, s.h Pariis ja London. Tegu on väga erudeeritud haritud mehega, kes pani oma põhjalike teadmisetega, muuhulgas meie okupatsiooniajast, isegi meid häbenema - teadis meistki rohkem. Möödunud aasta lõpus avas ta Taj Mahali vahetus lähetuses pisikese väga korraliku hotelli, kus lehvib ka meie sini-must-valge, kui meie kaasmaalasi seal viibib. Hindade kohta ütleks nii - teenuse kõrge kvaliteet ja reisija turvalisus on väga hea hinnaga tagatud! Ääretult usaldusväärne tegija.

Kas kellelgi on häid/ halbu kogemusi jagada Mumbai(Bombey) lennuväljast? Reisiplaan oleks London- Mumbai- Hyderabad.

Tavapäraselt ainult häid.Meil tekkis probleem sellega, et edasilend oli tühistatud. Esimene vormikandja, kellelt abi küsisime, viis meid vastava kassa juurde ja õige ruttu sai kõik korda. Esmalt oli planeeritud neil asenduslend umbes 6 tunni pärast, palusime leida varasem võimalus, sest sihtpunkti oli meil auto vastu kutsustud, saime edasi 1,5 tunni pärast. Kõik on väga abivalmis ja kenad, tuleb ainult julgelt küsida. Hyderabadi kohta soovitaksin kindlasti külastada sealset võimsat Golkonda kindlust, seal tasub ära vaadata ka õhtune etendus! Väga võimas! Tore oli ka hilisõhtune lasershow Hussein Sagar järve kaldal Lumbini pargis. Erakordselt võimas oli ka Salar Jung'i antiigimuuseum ja Nigami Juubelipaviljon. Viimane väike ja väliselt mittemidagiütlev, kuid sisult väga võimas! Hõbejuubeliks tehtud ülikallid kingitused kõik sinna kokku koondatud. tasub ka terve päev veeta Ramoji Film citys.

Mumbai siselendude terminal oli täitsa OK. Ei midagi erilist - ei head, ega halba. Väljalend Delhisse jäi muidugi korralikult hiljaks, aga kuna kiiret ei olnud, siis ei olnud ka erilist probleemi.

Palju erinevaid turvakontrolle - siselendude terminali jõudmiseks kulus oma tugev tund. Muidu kõik väga OK ning sujuv.

Jah, nõustun Kriss92. Probleeme ei tohiks üldiselt tekkida aga peab arvestama, et aega läheb natuke rohkem kui võib-olla mõnes teises lennujaamas.

Kaks rootsi poissi teel Indiasse, jalgratastega. Hetkel Poolas. Saadan nende lehe aadressi: http://flyktfrancharter.se/

Suured tänud kõigile Mumbai lennujaama kohta käivate vastuste eest:) Mitu kasulikku nõuannet "kõrva taha" panna!

Käisime Indias sügisel ja kasutasime siin foorumis paljukiidetud mr.Lucky teenuseid ja ikka pettusime kõvasti. Härra ise on tõesti meeldiv ja tore, kuid tema autojuhid ja giidid sulid kuubis. Meil oli praktiliselt ööpäevaringne valve, et me mingil juhul kuhugi ise ei läheks ja kohalikke poode ei külastaks. Ainult mööda turistikaid veeti vaatamata sellele, et me neisse sisse ei läinud. Surve oli meeletu. Meie lõunalauda istus ka autojuht, kes eeldas, et meie ta lõunasöögi kinni maksame. Esimene kord läksime ,,õnge", järgmised korrad suutsime seda vältida. Igapäevane jutt oli autojuhil, et mr.Lucky talle palka ei maksa, et tema palk tuleb ainult meie käest. Lõpuks hakkas see kõik jubedalt närvidele käima. Minu soovitus on liikuda niiplju iseseisvalt kui võimalik. Rikšajuhtidega sai hästi kaubale ja võrreldes mr.Lucky teenusega,oli tunduvalt odavam. Sel viisil jääb Sul rohkem vabadust käia seal, kus Sina tahad, mitte seal, kus autojuht tahab Sinu pealt teenida.

Hei, Pipi! Asume lähiajal teele Mr Lucky juurde. Palun anna kindlasti tagasisidet, kes olid need autojuhid ja giidid, kus ja millal käisite. Palun kirjuta mulle kasvõi sõnumina, see on talle väga vajalik info! Meie sõidame sedapuhku sinna 8. korda ja ta on alati palunud ausat tagasisidet ja meid ta usaldab, teab, et me pole asjatult virisejad. Kui ei oska autojuhtide nimesid teatada, ehk on nad mõnel pildil? Kaunist jõuluaja lõppu!

Sain täna hommikul Mr Luckylt sellise kirja Pipi 7 kommentaarile vastuseks:

Thanks for updating the comments ,,, In the recent past we had 2 FIT one was couple and he was taken care by Ramashish ,,and another 2 ladies were taken care by a new driver ,, and he left the job after that ,,, And me requested to send me the feed back of their trip ,,,but me could not get any feed back from anyone ,,,, And I am not sure who has given this feed back ,,, It would be nice if I can get the names ,,to take necessary actions ,,,

Thank you so much for being concerned ,,,,

Mr Lucky on väga mures, kui tema töötajad kellegi reisi rikkusid ja ootab konkreetsemat tagasisidet, et vajadusel abinõud tarvitusele võtta! Palun võtke temaga ühendust, kontaktid on teil ju olemas.

Tere! Kasutasin India külastamiseks Mr. Lucky teenuseid. 10 päeva sisuliselt sõitsime ringi. Kõik oli väga hästi organiseeritud (puudus vaid teadmine, et 200km läbimiseks võib minna 6-8 tundi).
Kuna see oli esimene kord Indias käia, siis viimastel päevadel alles hakkasime India elust mingit ettekujutust saama (kui see üldse võimalik on:)) ja eks saime pügada ka nii mõnedki korrad. Aga kuna olime sellega arvestanud, siis ei juhtunud ju midagi. Kui Indiasse minna, siis tulebki sellega arvestada, et need inimesed on teistsugused. Nende elu on teistsugune. Ja seda nautida... Sest miks me ikka reisime, kui mitte erinevate kogemuste saamiseks? Mina igatahes kavatsen kindlasti veel Indiasse minna ja kasutan julgesti Mr.Lucky teenuseid k.a. tema autojuhte. Mõned poed tuleb ikka läbi käia, vaja ju suveniire ka osta:)

Kurb, et meie hulgas on kas kahepalgelisi või lihtsalt virisejaid! Mr Lucky on nüüdseks kontakteerunud oma klientidega ja keegi pole negatiivset tagasisidet andnud. Kõigilt, kes on vastanud, on saabunud üksnes kiidusõnad ja lubadused-unistused järgmisest reisist. Ka mulle pole keegi oma muresid täpsustanud, kuigi palusin. Meie oleme lisaks India erinevatele reisidele käinud temaga ka Malaisias ja Singapuris, millega jäime väga rahule. Nüüd pole enam vaja ka eraldi luba viisa kehtivuse ajal korduvsisenemiseks.Peale selle korraldab ta reise ka Taisse, Sri-Lankale, Türki, Hiinasse jm. Piisavalt vara temaga kontakteerudes ja kõik sihtpunktid ja detailid läbi rääkides saate just sellise reisi nagu soovite. Meie jaoks on ta parim! Indias on kindlasti meie unistuste reis veel ka Kašmiiri, kus kevadel on sarnaselt Hollandile võimalik imetleda sibullillede värvilisi välju.

Minu taotlus ei olnud siin foorumis sõnasõda pidada, vaid pigem hoiatada reisiselle, mis hr.Lucky teenuseid kasutades ees ootab. Olen väga palju head nõu siit foorumist saanud ja ise peaaegu ringi maakerale ära teinud, aga see, mis Indias, oli mulle kõige ebameeldivam kogemus (just kasutatud reisiteenuse osas). Ma ei räägi maast ja inimestest. Muidugi on see nii teistsugune maa. Aga kui Sa pead iga jumala päev autojuhiga ja giididega mängima mängu ,,kes on kavalam ja osavam teise naha üle kõrvade tõmbaja" ja seda veel oma raha eest, siis teeb ikka pahaseks küll. Kui ei usu, proovige ja veenduge ise. Päikest ja toredaid reisielamusi kõigile.