Indiat avastama

Tere!

Läheme mehega juunis kolmeks nädalaks Indiasse. Lennupiletid on Delhisse, kuid tahaksime ka mujal ringi vaadata. Kas keegi oskaks soovitada oma kogemustest või teadmistest, kuidas oleks soovitav liikuda, kas rongiliiklus on soodne??

Tahaksime minna ka kuskile randa, mis poleks liialt ülerahvastatud ja samas oleks ka ilus ja rohelust leiduks samuti. Samas ei saa me liiga lõunasse minna. kas Gujarati,Mumbai või Orissa kandis on ilusaid randasid? Seejuures oleks hea teha paaripäevane matk vms. Kas kellelgi on kogemusi matkadega ja looduse avastamisega?

Öömaja proovime ise leida. Kas sellega võib tekkida suuri probleeme? Kust võiks leida soodsaid ööbimisvõimalusi Delhis ja eelpool nimetatud paikades?

Suured tänud kõikidele, kes abi pakuvad! :)

Rong on odav. Hind sõltuvuses klasssidest. Olin Mumbaist ülevalpool. Kuid need rannad ei ole "paradiisirannad". Daman: http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4404307 Diu on üle lahe. Kuid seal lahes esineb väga suur mõõn, et rannast silmaga veepiiri näha ei ole. Siis hotelli administraatorilt küsida, mis kell vesi randa tagasi tuleb :). Endaga juhuts nii, et läksin randa ja vett meres polnud. Soodsa öömaja leidmisega probleeme ei teki. Võib olla Mumbais, mis on Indias väga kallis linn ööbimise osas.

Google Earth oma piltidega annab väga hea ettekujutuse kohtadest.

Kuid India kohta siin juba väga palju soovitusi.

India siselennud IMHO ei maksa suurt midagi, kui varakult broneerida. Spicejet oli näiteks märtsis Delhi-Kochi-Delhi 1400 krooni ringis ning Terminal 1-D ei jää minu meelest teistele tuntud lennujaamadele küll alla. Ise olime ainult Varkalas ja seal oli rahvast u. sama tihedalt kui näiteks ilusate ilmadega Perakülas või Mändjalas.

IMHO Eesti palgataset arvestades on Indias ainult rahu ja vaikus kallis, kõik muu peaks olema taskukohane.

Delhis ööbimise puhul soovitan enne täpselt järgi uurida, kus hotell (kui tahad enne broneerida) asub. Prepayd takso puhul (see kõige odavam) taksistil kaarti ega navit ei ole, nii et hotelli ülesleidmine on puhtalt reisija mure :-). Minimaalselt peaks vähemalt kõige lähedasema metroo peatuse üles leidma. Ise ööbisime Delhis 2 ööd Hotel Royal Residency (Estraveli broneerimissüsteemis oli mingil põhjusel Naman Palace nime all) ja 2 ööd Incredible Home Stay nimelises. Muidu olid OK hotellid, kui kohalike Richard Libenägude späm välja arvata.