Indoneesiasse

Tere,
Oleks soovin leida reisikaaslast Indoneesiasse. Plaan lennata selle aasta novembris, detsembris Jakartasse ning sealt edasi saartele (Bali, Jaava, Sumatra) kõigile äkki ei jõua, aga, täpsemaid plaane teeks edasi juba reisikaaslase(te) endaga.
Reisi eesmärgiks oleks lihtsalt puhata, nautida kaunist loodust (plaan minna kindlasti kuhugi sukelduma) ja huvitavat kultuuri.
Reisi pikkus võiks kesta vähemalt 3 nädalat. Reisi eelarve võiks jääda 1500 -2000 euro raamesse. Reisikaaslase vanusele ja soole mingeid piiranguid ei sea, kui keegi huvitatud oleks tore, kui võtaks ühendust, et saaks edasi arutada ja plaane teha.
Oodatud on ka kõikide taolise reisi ettevõtnud ja kogemuse juba saanud arvamuste jagamine, ettepanekute tegemine, nõuannete andmine.

Soovitan valida ühe suuna, kas Jakartast Sumatra poole või Bali poole. Siselennud on küll suhteliselt odavad, aga aega kulub ikka palju. Samuti on maad või vett mööda liikumine äärmiselt aeglane. Sumatra ühel tuntumal sukeldumis saarel Pulau Weh'l pole korallid veel "Boxing Day" tsunamist taastunud, ja tegemist on pigem edasijõundutele sobiva kohaga (tugevad hoovused). Ilusaimad sukeldumis elamused omal on Floreselt.

Kui eelarve numbri sisse oli arvestatud ka juba lennupiletid siit Indoneesiasse, siis on see eelarve ilmselt ikka liigoptimistlik. Ainuüksi Bali puhul tuleks arvestada, et tegemist on ikka täieliku kuurortsaarega, mis tähendab, et ka enamik hindu on vastavad nagu mujalgi kuurortides.
3 nädalaga on võimalik näha üsna palju kui on piisavalt ette planeeritud, kuid väiksem eelarve eeldab palju odavamat ja aeganõudvat transporti, seega sama tähelepanek mis eelmises kommentaaris, et sel juhul tuleb ilmselt teha valik, kuna vahemaad on pikad. Bali kõrval on väiksed Gili saared, Gili Trawangan eelkõige, kuhu minnaksegi sukelduma ja snorgeldama, muud seal suurt teha ei olegi. Aga veealust elu on vaadata küll.
Aga ajaliselt on november-detsember sealkandis reisimisesk superaeg!

Jakartast võid edasi lennata, kuhu iganes! Samuti Kuala Lumpurist saad lennata igale poole edasi Indoneesiasse. Air Asia lendab näiteks ka otse Sulawesile. Balile ma ei läheks, kui just kinnisidee ei ole. Kindlasti õpi natuke Indoneesia keelt ka ette ... kui valid reisisihiks vähemtuntud koha, oled väga tänulik iseendale selle eest! Mina alustasin siit http://www.learningindonesian.com/ ... Eestlasele on bahasa naljaasi õppida. Esimesed sammud keeleõppel ise teha on lihtne! Kui reisikaaslast ei satu leidma, mine üksi!

Mul samuti Indoneesia piletid ostetud novembrisse. Mul küll plaanis pikem ja ilmselt aeglasema tempoga reis, aga kui samasse kanti satume, siis miks mitte kohtuda. Teade pm-i.