trip-krainetrip-ukraine-dark
Info Gran Canaria kohta

Kaks keskealist "mammit", kes veidi pusivad inglise keelt (nõuka- aegne kool!) võtsid ei- tea- kust pähe sõita aastavahetuseks Kanaari saartele. Ja enne kui nad reaalsusesse tagasi tulla jõudsid, oli reis broneeritud ja sissemakski tehtud. Kena reisibüroo kaudu, ***+ hotell koos hommiku- ja õhtusöögiga. Tegelikult on nad pisut pabinas, sest see on nende esimene soojamaareis. Siit palve - järsku on keegi, kes reisiärevust maha aitaks võtta ja natuke nõu annaks. Esialgu tekkinud küsimused on järgmised: Kas enne reisi on vajalik mingi vaktsineerimine? Kas vahetusraha peaks vahetama Eestis või piisab pangakaardi olemasolust? Kas detsembris peab ka päikesekaitsekreemi kotti pistma (eriti Lumivalgeke)? Kui rahakott päris kõike huvitavat kohapeal ei võimalda, siis millised oleks kaks- kolm huvitavamat vaatamisväärsust/ üritust, millel osaleda? Mis maksab kõneminut koju (Head uut aastat!)? Kui veel on häid soovitusi, siis aitäh nendegi eest.

Vaata siitsamast foorumist otsinguga Gran Canaria kohta, saad palju lugemist, näit http://idjvoxd.blogspot.com/. Vaktsineerida ei ole vaja muidugi. Pangakaardiga saab maksta, aga eurosid võiks ka kaasa võtta, neil vanemat sorti pangaautomaadid, kõik meie kaarte ei tunnista. Õhtusöögi võtsite hotellist küll ilmaasjata, huvitav oleks just iga kord eri kohtades väljas süüa. Head reisi igatahes!

Mina vot olen keskealine tütarlaps ja soojamaa reisidel käinud küll.Oleneb mis reisibürooga te sinna lähete,ja mis ringreise pakutakse.Enne minekut jõuate veel rahakoti sisu täiendada,sest rahapuudus on reisil üks suur vaenlane,lõbutseda ja ringi käia tuleb täiega,kui te just sinna raamatuid lugema ei lähe.Päikesekaitse kreem võib ikka kaasas olla,ja nädalase Kanaaride reisi jaoks on 300EUR näkku ikka vaja.Ja õhtusöök hotellis on jah liiast.Reisibüroo kaudu on kaaslasi palju,tuleb olla avatud uutele suhetele.Ja mis peamine -ärge olge mammid,olge ikka tüdrukud.

Lisaks veel, et päikesekaitsekreem on ikka vajalik ja koju helistamisel tehtke vastamata kõne ja paluge tagasi helistada - nii saate umbes 6.50 vastuvõtmine, muidu oli mingi 13-14 krooni minut.

Olen mitu korda käinud soojal maal, karta pole midagi.Ma pole käinud küll Kanaaridel, Egiptuses kaks korda ja Tuneesias. Reisielamused on võrratud. Ei valda ka inglise keelt, kuid hakkama ma sain. Jõudu teile. Soovitusi on antud küllaga, kuid meedikuna tuletaksin meelde, et elementaarsed ravimid peaks kaasas olema. Ilusaid reisielamusi.

Tegelikult tekkis veel küsimus, kuidas end riide panna? Teoreetiliselt peaks lennuväljale sõitma talveriietes - ja siis saabume klimaatiliselt suvesse... Mis nende talveriietega peale hakata? Kas auto hoiustamiseks on lennujaamas mõni (tasuline) parkla, kus sõiduvahend turvaliselt reisilt naastes alles on?

lennuväljale olen sõitnud vägagi kerges tuulejopis ja jalga panin kerged kingad(hea lennukis jalast ära libistada, sest autoga minnes on auto soe ja lennujaama parkla suht lähedal.jopi panin enne kohvri andmist pagasisse, siis ei pea lennukisse tarima ja kohale jõudes pole sul teda kohe mitte teps vaja. Eelmisel talvel maksis 1 nädal valvega parklas mingi 600 eek-i kandis ja autoga oli kõik korras. kui sul toidud hinnas siis eriti pole taskuraha vaja, me saime küll kaardiga maksta, ei mäletagi et kuskil oleks probleem olnud(meil oli krediitkaart küll, taval kohta ei tea öelda)Võiksite võtta saare üldtutvustava ekskursiooni, käisin horizoniga oli väga ok.

No see jutt, et õhtusöögi võtmine on küll ilmaasjata seda ärge kuulake. Kui iga õhtu erinevas kohas söömas käia lisab see reisile kulutusi juurde ja eriti siis kui pole ennem käinud. Hispaania rootsi laua valik on väga hea, igale maitsele midagi ja kui miski ei meeldi võtad uue söögi, väljas käies ju nii ei saa ja seega alati ei tea ju ka mida võtta. Ja ärge põdege kui raha ei jätku igaks asjaks kuhu minna tahate, nautige sealset saart ka niisama, ei pea ju ainult kallitel ekskursioonidel käima, puhake ja tundke mõnu sealsest kliimast ja aastavahetusest! Kui kõike esimesel korral ei jõua teha või näha on ju põhjust veelkord sinna minna. Kohalikud on väga meeldivad ja abivalmis- nii et tegite õigesti, et selle reisi ette võtsite.

Räägi päikesest ja kiired tulevadki välja! Tänan küsijat, sest tänu tema küsimusele sain infi oma küsimuste jaoks. Olen käinud küll Egiptuses, mitte aga Kanaaridel Aga kas käinud teavad öelda, on suitsetamine hotellitoas lubatud? Olen sõltlane ja juba lennunikotiinitus on piin... Lisaks veel ülekaalulisus, kas kohalik kaubandus pakub suuremas valikud hiidinimeste riidevalikut?

Ideaalne oleks, kui leiaksite inimese, kes transpordib teid autoga lennujaama ja tuleb sinna ka saabudes vastu. Nii saab talveriided koju jätta ja minna kerges jopes ja mis peamine - parkimisraha jääb tasku. Kui elate Tallinnast kaugel, leiate ehk Tallinnast mõne tuttava, kes teid selles suhtes aitab ja kelle hoovile oma auto saate jätta (ise olen niimoodi lapsi/sugulasi/tuttavaid ära kasutanud). Kui minek kahekesi, on asi tüki lihtsam ja lõbusam kui üksi minnes. Minge lihtsalt esimesel päeval infotundi, mille korraldab reisifirma. Igasuguste reisifirmade poolt korraldavate eksursioonide kohta saate ilmselt infi ka selle reisifirma kodulehelt ja nii saate juba kodus ülevaate, kuhu tahaksite minna. Üks nõuanne veel: kui kohale jõuate ja hotelli viivas transfeerbussis olete kohad sisse võtnud, siis hoidke kõrvad lahti ja kuulake tähelepanelikult, mida räägib reisisaatja. Tavaliselt on nii mõndagi kõrva taha panna (kuigi mitte kõike). Kui inglise keel raskusi valmistab, on viimane aeg otsida endale raamat pealkirjaga "Viimase hetke inglise keel". Taskuvestmiku kaasa võtmine ei tee ka paha. Mis peamine - võtke vabalt ja nautige puhkust ja võõrast maad :) Head reisi soovides, keskealine tütarlaps. Ahjaa, rahast. Tavaliselt on minu jaoks kehtinud reegel 30 EUR-i päev. Olen küll alati söökideta pakette ostnud. Kanaaridel ei ole ma ise käinud, aga küllap kehtib see reegel ka seal, kui ei taha just väga ööklubides pidutseda ja shoppamishullust ei põe.

Kohalikku kaubandust sa turismipiirkonnas ja hotellide juures ei näe, selleks tuleb võtta rendiauto ja sõita sinna, kus kohalikud poodlevad. Suitsetamise kohta arvan, et on lubatud küll.

kui ühtegi keelt ei oska,milleks siis soovitada hispaaniakeelsesse riiki viimase hetke inglise keelt?,ikka hispaania keele lühivestmikku-ega seal ka kõik inglise keelt oska.Õhtusöögi kohta tahtsin samuti öelda,et kui raha ei jätku,parem ikka kui see on garanteeritud.Võib ju pärast välja dringile minna.Tean,sest olen mõnel reisil poolnäljas olnud,ootamatult kalliste hindade puhul võib see päästerõngaks osutuda.Kui vanad siis on "keskealised mammid"?Olen ise 40,pole sugugi mingi sale tibi ja käin miniseelikuga välismaal(mitte Eestis)ilusaid mehi lantimas-ja löök missugune!Niisiis,kes siin vana on?...Mina teie asemel arvestaks ka meeste tähelepanuga,kuigi selles sihtkohas pole käinud.Välismaal ei mõelda nagu Eestis,seal on ilukriteerium teine.Ja kui rääkida ärevusest reisi ees-kui seda poleks-milleks siis üldse minna,kui värinat pole?

Esimest korda mineja peaks teadma, et mõtekas oleks rannalina kohvrisse torgata, hotellilinu randa viia ei tohi. Muidugi on võimalik ka temaatiline lina kohapealt osta...

Reisifännile niipalju,et tahaks ka väga teada kui vanad on keskealised mammid sest keskealine tütarlaps on passi järgi 49 ja tunde järgi 35.Nii tahaks ausat vastust. Please!

Mis reisifirmaga minek?Üldiselt teavitab teid seal vastuvõttev reisijuht,kui palju maksab telefoni min.,takso hinndadest ja pakub ilusaid, erinevaid vaatamisväärsuseid.Võiks ikka eurosid ka kaasa vahetada,nimelt kõikides pisi pudi-padi kohtades pole võimalik kaardiga maksta.Päikesekreem kindlasti kotti!Kui soovite kodustele head uut aastat soovida,siis tegu aastavahetuse reisiga.Olen ka sellel ajal seal.Põhiline on julge pealehakkamine,sinnajõudes tunnete ennast,kui seitsmendas taevas.Isegi keele probleemi unustate ära.

Tahaksin minna nov, kuu lõpul ka puhkama, aga ei oska otsustada kas Gran Ganariale, Tenerifele, Hurghadasse, Sharmi või Nuveibasse.Olen pensieelik ja pole varem seal käinud.Kes oskab soovitada. .Olen tripist uurinud, aga arvamused on seinast seina .Igas eas on ju oma arvamus.Võib-olla on tagataskus mõni väärt reisibüroo, kellele võib asja õnnestumiseks kindel olla. Nobedanäpulisi ettetänades.

Seda,kuhu minna eate küll ise otsustama.Kõik oleneb sellest millised on huvid ja elustiil.Kanaaridel on sellel ajal juba pisut jahedavõitu,vesi ka.Kõik suuremad reisibürood pakuvad nendesse kohtadesse.Kanaaridele pakuti just eriti odavaid reise.Endalgi tekkis mõte.eks näis. Nuveiba on nendest mainitud kohtadest kõige nigelam (minu arvamus)

uusn et ikka Kanaarid on sobivad teile;)ei ole midagi nii jahe kui tuuline,Egiptus on jälle kuum,kui tervis lubab siis sinna;) olen käinud kõikides kohtates ja tagasi lähen Sharmi;)soe vesi ja kuum päike;)super elamus!

Uskuge mind, te ei jõua pidutseda seitse päeva järjest. Päeval vedelete kohe kindlasti basseini ääres, sest ookeanivesi on ikka suht jahe. Ja siis kulub hea lugemisvara küll ära. Olin Tenerifel eelmisel aastavahetusel, sooja pidevalt 23-25. Just meie suvi.Olen käinud nii Tenerifel kui Gran Canarial. Tenerifel on palju rohkem vaatamist - vägev kabareeteater Playa de los Americas, kindlasti kohe Teide mägi ka kogu läänepoolne saareosa oma vanade väikelinnadega ja võrratu lopsaka loodusega. Gran Canarial tuleb tegevust otsida või siis lihtsalt päikest ja vett nautida,kolada mööda pikka valget rannajoont, mis lõppeb muide nudistide paradiisiga Playa de las Inglesis, raamatut lugeda ja õhtul diskotada. Vana-aasta õhtul on kõik väljas ja see pidu meenutab vappupäeva ehk 1. maid Helsingis, kõik tuututavad ja käivad shampusepudel pihus mööda linna ringi. Hotellis on suitsetamine keelatud ja õige ka.

Tänan kõiki nõuande andjaid- sõbralikke suhtlejaid! Mul on hea meel, et leidsin trip.ee ning julgesiin oma teadmatust tunnistada. Usun, et kõik soovitused kuluvad ära, esialgne hirm on asendunud kärsitu ootamisega... Enamus inernetisaidid on täis rumalust ja labasust, kena, et siin sõbralik seltskond liigub! Neile, kes aastavahetusel samas piirkonnas puhkavad - kohtumiseni!

Kas randa peaks võtma oma rätiku kaasa või kui kallis on rannatoolide üürimine?