Infot ja kontakte Gruusia kohta

Kui kellegil on soov minna Gruusiasse tripitama, siis olen lahkesti nõus jagama infot ja vastama küsimustele. Viibisin seal 2 nädalat, millest jäi selgelt väheks. Huvitav maa.

1
2

Tere,

kuna just minek plaanis.. ja kohapeal aega vaid 1 nädal, siis oleks igasugused vihjed väga abiks selle kohta, et mida, kus ja kuidas!

0
0

Sai just nädal tagasi tuldud Asebaidzaani-Armeenia-Gruusia reisilt ning paar soovitust:

  • kui väljute aserite riigist ja ei taha Lonely Planetist + kohalikust rahast ilma jääda, siis peitke ära või salake maha, et teil need on. Kui näitate emba-kumba, mõlemad võetakse ära. Aseri piiri ületades soovitan ära peita ka Armeeniast ostetud nänn.
  • kui Gruusias külastate Telavit (Kakheti regiooni), siis soovitan võtta taksojuhiks David, kes oskab ka inglise keelt. Kohal vali: 895425530, Eestist +99595425530. ta ütles, et võib Gruusias igale poole minna, nii et ka ta email, kui soovi ta käest rohkem abi paluda: [email protected]
  • majutuse osas lugege Lonely Planetit ja selle foorumeid, saate telef nr-d, meile oli abiks.
  • Võtke kaasa väikesed Vana Tallinna pudeleid igaks juhuks. Kui satute hätta ja teid aidatakse, hea kinkida. Sealmaal kinke tagasi ei lükata ja inimesed muutuvad kohe eriti lahkeks.
  • Kui soovite osta kohvi, siis küsige americano kohvi, neil enamus nescafe või türgi kohvi…
  • Lennujaamast taksot võttes olge ettevaatlikud. Nt Bakuust kesklinna sõita oleks max hind 15 $, üle selle on selge röövimine
  • Bakuu lennujaamas antakse ühekordse sisenemise viisa (vahet pole, kui avaldusse panete 2 või enam korda)
  • Söetablette varuge kaasa :D
  • Kui sõidate Jerevanist Tbilisisse või vastupidi rongiga, siis küsige kupee, kus on konditsioneer. Vastaval juhul läheb sees megakuumaks ja seda raske taluda, aknad ju lahti ei käi. Ja kui ostate pileteid, siis kohad 33-36 on viimane kupee, mis wc kõrval. 17-18 kohad on lukskupeedest viimane ja samuti wc kõrval.
  • Niisked salvrätid kuluvad kuumal ajal ära, eriti rongiga sõites ja kui marsadega kimate, siis võiks osta ka lehvikud
0
0

Üritasin Gruusia läbi sõita risti põiki 2 nädalaga ja samas puhata ka. Kuna suurest rändamisest oli väsimus suur peal, siis Batumisse jäime plaanitust kauemaks. Infot on mul Tbilisi - Bordjomi - Batumi - Kazbeki - Gurdzaava kohta. Mis huvitab täpsemalt, nõuandeid jaguks vast igasse valdkonda? Esimene raskem katsumus on muidugi peale kohalejõudmist leida normaalne taksojuht, kes viiks normaalsesse ööbimiskohta. Meie saime hea kogemuse just lennujaamast, kus langesime libekeelse libatakso juhi õnge, kes sõidutas paar tundi ööbimiskoha otsimise eesmärgil mööda linna öösel ringi :).

0
0

Võin soovitada ka isikut, kes on valmid tegema ca 3 liikmelisele grupile nädalaajalise reisi mägedesse Svaneti piirkonnas. Hind oleks 3 peale 1200-1400 usd. Ta võtaks vastu Tbilisis ning hoolitseks ööbimiste, toitlustuste ning sõidu eest mägedesse. Ta on grusiin, räägib vene keelt. Kui vene keel ei sobi, siis on tal võimalik võtta kaasa isik, kes räägib inglise keelt. Ta on tõeline Georgia patrioot ja teab palju oma maast rääkida. Väga heatahtlik ja sõbralik. Kogu Georgias kohatud inimeste kohta oli tema parim.

0
0

Tere!

Mina olen Gruusias: juba 1 kuu olen ja 2 kuud olen veel. Vahest kui Tbilisisse satun kirjutan oma muljeid ja mõtisklusi blogisse aadressil kadri.rvnnel.net

Ehk on kellelegi abiks ;)

0
0

Tere Kas keegi teab elamiseks sobivaid kohti Tbilisis ja musta mere ääres kuskil, kui sõitjaid inimesi on kokku 26. Minek juba 20 Sept. Või mis hinnaklassi jäävad hotellid (või siis vähemate tärnidega hotellid)

0
0

Tbilisis olime guesthousis "Georgian House", kuid ma kahtlen kas seal 26le kohti on,

Batumis on mäe otsas hotell "Batumi". Batumi ise sadamalinn (Adjaaria pealinn), mingi 30 km Türgi piirini. Palmid särgid värgid - öösel linn tuledes väga lahe. Ise olime küll ühes teises hotellis, öö oli minu mäletamistmööda 30.- USD/in

Kui mingit infi veel vaja siis anna teada.

0
0

Oleks küll hea, kui annaksid selle mehe kontaktid, kes mägedesse ekskursioone teeb.

0
0

misajast Gruusia AAsias on ?

0
0

juba mitmeidki tuhandeid aastaid. kui see sulle oluline on.

0
0

Gruusia (nagu ka Armeenia ja Azerbaidzhan)kuuluvad siiski Euroopasse.Euroopa piir kulgeb mööda Väike -Aasiat e Turgist v.a. Istanbul.Ja Euroopa korgem tipp ei ole Mont Blanche ,vaid Elbrus.

0
0

Euroopa ja Aasia geograafiline piir kulgeb mööda Kaukasuse peaahelikku ja sellest tulenevalt on kõik 3 Kaukaasia riiki siiski Aasias. Elbrus ei asu peaahelikul, vaid põhja pool sellest, ja seega on igal juhul Euroopas.

0
0

yldiselt yhest seisukohta Euroopa ja Aasia piirist Musta mere ja Kaspia vahel ei ole.Poliitiliselt ja traditsioonilisel loetakse Kaukaasia riigid Euroopasse

0
0

loetakse, kes loevad? nad ise loevad ja võib-olla veel geograafid ka. lisaks antropoloogid, kes seletavad midagi "kaukaasia rassist". aga tavalise lääne-eurooplase jaoks on kaukaasia mingi kauge koht kusagil venemaa päraper$es või selle taga, kindlasti mitte euroopa. euroopa vahemere rannikuga lõunas, alpidega läänes, taani väinadega kirdes.

0
0

kui mina veel koolis käisin, loeti Eur-Aasia piiriks Kuma-Manõtši nõgu, mis jätab selgelt kõik 3 Taga-Kaukaasia riiki Aasia poolele.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased