Internetipunktid Euroopas

Kavatsen minna lähipäevil häälega Hispaaniasse. Koju kavatsen jätta läpaka, kuid olen kindel, et mul tekib vajadus kasutada vahepeal internetti kas või couchsurfingu pärast. Oskaks keegi pikemalt rääkida internetipunktide kohta Euroopas - kuidas neid leida, mis rahade eest ja kuidas see kasutamine välja näeb? Või on ehk mõni muu parem lahendus olemas?:)

Kui oma arvutit kaasas ei ole ja hotellis ei ööbi ei oska küll muud lahendust pakkuda kui internetipunktid, suht kallis lõbu. Hind sõltub riigist, Hispaania kohta ei oska öelda aga peaks vist leidma lahendusi alates 1 euro = 15 minutit (Itaalias), ehk Poola, Saksa, Prantsusmaa ja Hispaania elanikud oskavad täpsemalt öelda ! Suurlinnades leiab vahel tasuta netipunkte nt. turismiinfo keskustes aga see on suht haruldane

Räägin enda mõne aasta tagustest kogemustest:

Hispaanias sai Barcelona lennujaamas kasutatud internetti (ükskord kui läpakat kaasas ei olnud, aga oli üsna kallis lõbu), samas nt Madridi lennujaamas oli Wifi tasuta (ideeliselt ajaks ju ka nutitelefon asja ära?). Saksamaal on interneticafe`d, aga jällegi üsna kallis lõbu. Seal on samas ka nt nutitelefoni olemasolul keeruline leida tasuta wifi leviala.

Muretseda ei tasu, enamikus linnades on kümneid internetipunkte olemas, kõige kallim võib olla kesklinnas või väga turistiliku vaatamisväärsuse juures, kesklinnast kaugemal leiab aga juba märgatavalt odavamaid, hinnad varieeruvad 50 senti kuni üks euro tund. Itaalias, Hispaanias ja Prantsusmaal on lihtne leida ka raamatukogusid, kus on internet tasuta. Sulle tehakse raamatukogukaart või miskit sarnast ja saad tasuta interneti kasutada pool tundi kuni tund. Leidmise puhul küsi kohalikelt, küsi turisti infopunktist või kõnni ringi.

Edu hääletamise puhul Hispaaniasse.

Hispaania "locutorio-des" keskmiselt 1 euro tund.

Hind oleneb jah rohkem kus kohas see linnas asub. Üldiselt tasub ka Hotellidest kysima minna. Tee natukene nägu, et võibolla tahad nende juures natukene ööbida ka siis nad hästi sõbralikud sinuga. Pakuvad tasuta netti ja nii. Muidu interneti punktides hinnad kuskil 1-3.50 tund. Ühes kohas nägin isegi 5 eurot tund. aga see oli täiesti keskklinnas ka. Turistidele mõeldud vms.

Prahas kasutasin ka apple esinduses macbooki üle poole tunni.