trip-krainetrip-ukraine-dark
Iseseisvalt Sri Lankale

Küsimus siis selline, kas keegi on reisinud iseseisvalt Srilankale? Mida soovitate ja millest peaks üldse alustama? Kas reis tuleb ikka odavam kui läbi reisibüroo ja kas tasub üldse hakata sellist asja iseseisvalt ette võtma?

Plaan on minna detsembri alguses.

Kui kellelgi on kogemusi siis oleksin ütlemata tänulik nende kuulamisest.

võtta auto koos juhiga - soovitan asjalikku juhti kes on väga meeldiv ja heade teadmistega ekskursiooni juht koos oma autoga. Kui temaga eelnevalt kokku leppida, arvestab ta Teie soove ja abistab nii ööbimise leidmidel kui toidukohtadega.Annan siin Sagara E-Maili sagarasrilanka@hotmail.com tel No 0776175267 kodu 0112294850

"Kas reis tuleb ikka odavam kui läbi reisibüroo ja kas tasub üldse hakata sellist asja iseseisvalt ette võtma?"

Hinda ära kriteeriumiks võta, kui valid iseseisvalt või bürooga minemise vahel, see oleneb ikka igast inimesest endast, kumb variant talle rohkem sobib.

Saksast on lennupileti ja reisipaketi hinna vahe nii 100 euri, seega on üks variant võtta odavama hotelliga pakett nii 650 euri ja siis kohapeal vaadata edasi...

Oleme paar korda Sri Lankal käinud ja ikka omapäi - reisibüroost soodsaima hinnaga pilet ja edasi juba ise. Hotelli leidsin kunagi siitsamast Tripist ja olemegi seda kasutama jäänud. Uus reis juba broneeritud lähiajal. Hästi mõistlik on, nagu ka eelpool mainitud, võtta omale giidiga auto. Siis saab täpselt seda näha, mida hing ihkab. Ja jootraha ei maksa unustada... Need giidid taipavad väga ruttu ära, keda tasub turistinänni juurde viia ja keda mitte, pealetükkivat käitumist on väga vähe. Odavuse ja kalliduse mõiste on sellise kauge reisi puhul väga subjektiivne. Laske teha lennukipiletitele hinnapakkumine, internetist leiate hotellide hinnad ja nii see eelarve kokku tulebki.

Meilgi plaan minna, aga novembri lõpus. Lennupiletid olemas lähiajal peab tegelema ka hotellide ja autodega. Mõte selline, et osad peremajutused pakuvad ka varianti, et tulevad lennujaama, teevad ringreisi (nii pikalt, kui ise soovid) ja siis ülejäänud aja veedad nende hotellis. Lõpuks viiakse ka lennujaama. Tundub esmapilgul üsna mugav ja kavatseme järgi proovida.

Ka minul ja sõbral on plaanis nädalake Sri Lankal pikema reisi kestel peatuda. Kui te olete endale isikliku juhi võtnud, kes ringi sõidutab mõne päeva, siis kui palju võiks orienteeruvalt see maksta?

hästi raske on öelda, see sõltub sellest, kas ringreis sisaldab ka majutust, kui siis millist, jne. kas giid muretseb toitude eest v mitte, piletite eest v mitte, jne...
kui olen oma märkmed üles leidnud, siis annan teada, palju meil millegi eest on läinud (mälumaht on väike, peast ei meenu rahanumbrid kuidagi);)

meil läks isiklik autojuht maksma ca 400 krooni päev ja ta oli super! Ülisõbralik ja aus, rääkis kõigest nii nagu on, soovitas mida vaadata, mida osta. Me käisime tal isegi kodus :) Nüüd on ta meie hea sõber ja sellel aastal on taas sri lankale minek.

meil oli oma programm koostatud ja erinevad hotellid bronnitud. Sõitsime ühest kohast teisse.

meil maksis päev autojuhiga veidi rohkem (ehk oli u 600,-), kuid selle eest ei broneerinud ega maksnud me eraldi ühegi hotelli eest, kus ringreisi ajal ööbisime, kõik olid selle hinna sees. Kuid see on kokkuleppe asi. Ka meie saime oma giidiga headeks tuttavateks ja oleme tema teenuseid hiljemgi kasutanud ning tema kodus kostitas pere meid väga lahkelt.

Kas 600.- kr/päev oli nii teie meajutus + auto koos juhiga + juhi majutus??? Vähemalt nii saan ma Su kommentaarist aru.

Just, juhi kulud olid juba hinna sees.

Mitme peale teil auto oli ja kui ammu see oli? Meil maksis 150 usd kahepäevane ringreis ja üks öö hotellis.

käisime seal 2007 jaanuaris-veebruaris ja aprillis, esimesel korral olime kahekesi, hind ongi selle reisi kohta, teisel korral olime kahe sõbraga, reisisime ringi küll, aga mitte ööbimisega mujal ja mahtusime samasse väikebussi ära, täpset hinda enam ei oska öelda, sest see oli juba nö "sõbrahind" ja kindlasti odavam. Kui me sinna esimest korda sattusime ja ütlesime, mida näha tahame ja kuhu minna soovime, siis küsiti 2 x suurem summa, mida meil aga lihtsalt polnud, kuna tulime teiselt poolt maakera ja eelarve oli vägagi kokku kuivanud, nad leppisid pooleväiksema summaga, samas ei jäänud plaanidest midagi välja ka.

Sai ka kasutatud Sagara teenuseid. Mõned nõuanded giiditeenusest üldiselt, kuna see ei kehti tõenäoliselt ainult Sagara teenuse kohta: 1)Sagara viib teid ainult nendesse öömajadesse ja söögikohtadesse, kus juhtidele kõik tasuta on. Loomulikult on sellistes kohtades hinnatase üldisest 3-4 korda (kui veab) kallim. Lõunasöök $25 ei ole vaeses Sri Lankas üldse võimatu. 2)Kui valite Lonely Planetist mõne tõeliselt odava ja korraliku öömaja (LP info on väga hea) siis peate ilmselt juhi öömaja ka kinni maksma, kuigi kokkulepitud summa sisaldas giidi kulusid. 3)Safarile viib teid Sagara sõber, kes loomulikult teeb teile sõbrahinna, mis on üldisest paar korda kõrgem. Kokkuvõtteks - kellel eelarve ei takista võtku Sagara. Kindlasti saate väga hea teenuse. Ülejäänud võiksid vaadata natuke ringi. Ka odavates söögikohtades käisid giididega grupid, aga kuskohalt selliseid giide saab ei tea.

Ka kogemused Sagaraga: Sri Lanka oli meie emirates´i reisi viimane pikem peatus. 3- päevane ringreis läks maksma kõvasti rohkem kui olime arvestanud. Eks see kerge pettumus oli. Kokku oli lepitud, et tema hinna sees on ka juhi majutus, tema ekskursioonide piletid ja söök, kuid reisil selgus, et kõik need "kulud" olid talle tasuta. Kui keeldusime nt tema organiseeritud massaažist, siis tüüp kergelt solvus, justkui jäi mingi raha saamata. Aga eks ise olime ka süüdi, et ei jõudnud rohkem kodutööd teha ja endale ise ekskursioonid ja öömajad leida. Kokkuvõttes jäime reisiga rahule - Sri Lanka on tõesti ilus ja huvitav maa, kuhu meeledi läheks tagasi.

Tundub et vennal on sama marsruut nädalast nädalasse ja tema kliendid on suuremalt osalt eestlased ( 2 nädala jooksul 3 paari), kui ta ise alati igale poole ei jöua siis saadab oma firmast "friendid" appi.No ja se tase ei ole ikka sama kyll. Nii et kui rahast kahju ei ole vötke Sagara, talle tuleb lihtsalt koht kätte näidata ja omad soovid kohe konkreetselt paika panna.600$ 5-päeva eest oli muidugi palju nii odaval maal ja tripid oleks saanud ka rannarajoonidest tellida.Näiteks lennujaama Negombost Sagara taks on 1200, kohalikust reisifirmast tellides 1000 ruupiat.

Olime 2 nädalat Sri Lankal ja jõudsime pühapäeval koju tagasi. Lennukipiletid bronnisime Matkapunktist juba augustis. Paar nädalat enne väljasõitu tegime sealsete reisipakkujate (5 või 6) vahel valiku ja otsustasime Karnal de Silva kasuks. Soovisime 5 päevast ringreisi ja mainisime ära kohad, mida kindlasti näha tahtsime ja palusime teatada mis oleks umbes sellise ringreisi hind. Karnali valisime just kiire vastuse ja konkreetse vastuse ja suht madala hinna pärast. Sagarale kirjutasime ka , aga vastus tuli nii üldine, et teeb kõik mida soovime jne. ja hinda ei olnud lisatud. Meie sooviks oli veel, et ei taha suuri hotelle vaid pigem väiksemaid ja vaiksemaid. Ringreisiga jäime rahule ja edasi juba leppisime kokku, et Karnal korraldab ka meie edasise puhkuse. 4 ööd olime Mirissas, siis tulid giid ja autojuht meile järgi ja käisime Galles, Hikkaduwas jne. ja siis 3 ööd Akurala külas Sanny's GuestHouse's. Sealt viidi meid ühel õhtul õhtustama giidi koju. Siis järgnes sõit Colombosse ja sealt edasi Negombosse, kus oli meil viimane öö. Kui aeg käes tuli meile tuk-tuk järgi ja viis lennujaama. Giid oli asjalik ja autojuht Sampath mõnu rõõmurullike, tänu kellele ei pidanud me kordagi selles hullumeelses liikluses hirmu tundma. Kellel tahtmist siis Karnali e-mail: Karnal3@hotmail.com ja tel.nr. 094(0)776644295. Kel küsimusi mulle, siis maret234@hot.ee Ja maksis meile see ringreis 400USD 2inimest, hinnas ei olnud sissepääsu pileteid, kõik muu oli.

Kurb kuulda, et minu soovitatud Sagara on siis lõpuks eestlaste poolt "ära rikutud"