Isetäituvatest madratsitest...

Olles lugenud vanemaid teemasid isetäituvatest madratsitesi jäi silma peaasjalikult Therm a Rest madratsite kiitus. Kuna omal hetkel rahakott seda madratsit osta ei kannata, siis olen otsinud alternatiive. Mida oskate öelda odavamate madratsite kohta? Hetkel valik

  1. Husky Flab http://www.trekker.ee/magamiskotid/flab.html 2)Trangoworld Skin-Mat http://www.matkapood.com/isetaituvad-madratsid/trangoworld-skin-mat 3)Trangoworld Skin Micro Lite (alt kitsenev mudel, mis vist on asja juures miinuseks???) http://www.racelite.com/shop:showarticle:trangoworld_Skin_Micro_Lite
  2. North Ice (Kerge (750 g) North ICE isetäituv madrats. Mõõdud on 183512,5, kokkupanduna 132513 cm. Madratsil on mustusthülgiv pinnamaterjal, ventiil on vastupidavast metallist. Tänu spetsiaalsele konstruktsioonile toimib väga hea soojusisolaatorina ka külmal aluspinnal. Kaasas kattekott.)

Need siis kõik hinnaklassist ca 450-550.- Jagage oma tähelepanekuid ja arvamust, millise kasuks võiks otsustada? Oluline on kergus ja võimalikult väiksed mõõdud kokkupanduna.

Selles vanemas teemas olen Flabi kohta vist isegi paar head sõna öelnud, aga peale aasta-poolteist kasutamist hakkas küljealune hommikuks kuidagi tühjaks vajuma. Ilmselt on nõrgaks lüliks ventiil, aga oma piiritus laiskuses ei ole ma siiani lekke otsimiseni jõudnud - uus ja toimiv therm-a-rest tuli lihtsalt peale ning sõi hea ampsu motivatsioonist.

Kui külma/sooja kliimasse matti vaja? Suviseks käimiseks sobib minu meelest väga hästi ka lühike, 3/4 mõõdus matt. Jalad jäävad mõistagi üle ääre, aga sinna alla läheb lisaks termokilele fliis, vest vms. Need on kindlalt ka kõige väiksema pambuga ja kõige kergemad.

Matti vaja eelkõige soojemasse kliimasse ja suvisteks seiklusteks, aga ise tahaks, et jalad ka matil oleks. Seega 3/4 mati esialgi välistaks. Aga mida arvata sellistest, mis alt kitsamaks lähevad, need vist suht ebamugavad? Eriti kui veel 2 matti kõrvuti telki panna. Siis ikka 4-nurkne parem lahendus. Mõnisada grammi siia-sinna pole iseenesest ehk probleemiks.

See on üsna personaalne teema. Mind isiklikult alt kitsenev ei häiri, kasutuses olevatest mattidest on nii paks täispikk therm-a-rest kui ka õhuke suvine 3/4 lafuma kergelt trapetsis.

Mul on alt kitsenev (Lafuma). Magada on väga mugav, üldse ei kurda. Pehme (tavalise peno vajutavad mu 90 kg vastu maad), ja soe.

Aga remondikomplekt hangi ja hoia ligi, eks!

Kapis hakkas ruumi väheks jääma ning oli vaja pikemalt seisma jäänud isetühjeneva Flabi suhtes mingi otsus vastu võtta. Enne uputamisaktsiooni panustasin ventiilile või torkeaugule, aga ... ... ventiil pidas kenasti, ühtegi torget ei tuvastanud, kuid esimese hooga tuli välja 5(viis) leket, kõik mati äärtes või sellest max 10mm kaugusel ning tegu eranditult murdumiskohtadega.

Kapis on see alati olnud lahtirullitult ning avatud ventiiliga, kasutatud 20-30 ööl. Jääb üle loota, et protsessis ja/või materjalivalikus on viimase 3 aastaga midagi positiivses suunas muudetud ning edasimüüjad tänaseni seda ühte ja ainukest partiid ei paku.

Võibolla pole päris õige koht aga kas keegi on kokkupuutunud välisvoodidega, http://www.easy-camp.com/Furniture.aspx?b=Easycamp&bid=3&lid=1&l=en-GB&ProductId=1995&pid=5&CatId=544 , kuidas nad üldse telki sobivad on nende peal parem, pehmem magada kui isetäituvate madratsite peal.

Lõhub põhja ära? Kui telki mugavust tahad, võta suur täispumbatav madrats. Ja suur telk, tillukeses võtab see pool kõrgust ära.