ISIC kaart Frankfurdis

Kas Saksamaal (eriti Frankfurdis) saab kasutada ISIC Student kaarti maksevahendina? St kas ma saan sellega tasuda poes ostude eest?

Tervitades, Regina

On see VISA või Maestro kaart? Mul on Saksas VISAga probleeme olnud.

Tean jälle juhust, kus VISA-ga probleemid tekkinud. Saksamaaga on endiselt nii, et iial ei tea, kus mis kehtib ja kõige kindlam on sularaha.

Tegemist on ISIC Students VISA kaardiga. Seega on soovitusliku varuda ka sularaha?

Tänan!

See kaart töötab tuntumates riidepoodides (Esprit, Mango, jne) ja kaubamajades (nt Galeria Kaufhof, Karlstadt) probleemideta. H&M mingi aeg tagasi hädaldas, aga nüüd toimib ka seal. Samas on endiselt poode, kus VISA ei toimi (minu elukoha linnakeses nt üks spordipood, kingapood). Toidupoodides mingi aeg eriti ei toiminud, võibolla on midagi paremuse poole muutunud :). Kindlasti tasub sularaha omada, kui on soov sööma minna või mingeid pileteid osta, siin ei ole väga levinud selliste teenuste eest kaardiga maksmine. Rongijaama piletiautomaatidele mu ISIC ka ei meeldinud. Aegajalt võib ette tulla, et tuntakse su kaardi vastu huvi, kuna see näeb täiesti teistsugune välja :) ja valmis tuleb olla nii PINi sisetamiseks kui ka allkirja andmiseks, mõlemad võivad ette tulla. ISICut saab ka kasutada sooduspiletite ostmiseks, üljuhul tunnistatakse seda kui üliõpilaspiletit.

Lihtsalt kommenteeriks, et suhteliselt sagedasti kui oma üliõpilasstaatuse tõestamiseks SEB poolt väljastatud ISIC-VISA't näitan, kuuleb teiseltpoolt letti esmalt midagi sellist: 'Palun esitage oma Üliõpilaspilet mitte pangakaart'... saab ikka ja jälle juhtida tähelepanu väikestele kirjadele nagu 'International Student Identity Card' või ülikooli nimi... lihtsalt see suur VISA logo paistab esmalt silma ning hetkel kasutusel oleval kaardil on miskipärast varasema 'Student' asemel Eurooplastele m6istetamatu sõna 'Tudeng'...

Aga sisulise vastusena: soovitav on kasutada sularaha. Ei ole kunagi probleemi, et kauplus seda ei aksepteeri.