Island Eestis

Seoses läheneva Iseseisvuspäeva ja EV 90 aastapäevaga tuli mõttesse uurida, mis mulje on Islandist/islandlastest kujunenud Eestimaal. Teadupärast oli Island esimene riik, kes Eesti taasiseseisvust 1991 tunnustada julges. Nagu foorum näitab, on paljud Islandil juba käinud ja veelgi rohkem tulemas... Ise kahetsen kurjalt, et oma esimesi muljeid Islandile tulles kirja ei pannud, nüüd, peaaegu kuus aastat hiljem, olen imestus- ja avastusrõõmust palju kaotanud. Niisiis, tore oleks kuulda kaasmaalaste arvamusi: Mida arvab/teab Eestimaalane Islandist ja islandlastest?

Külli

Pole seal káinud, ikka võtan hoogu, et kunagi juunis-juulis lähen, mil ilm parem peaks olema. Islandil soovin näha metsikut loodust, suurt lõhet maakoores, liustikku ja geisreid, samuti ehtsaid viikingite järeltulijaid. Võimalikult palju tahaks matkata. Teatav ettekujutus reisikirjade ja telesaadete põhjal on Islandi suhtes muidugi tekkinud ning sellest tulenevalt: hirmus muutlik ja jahe ilm (hullem kui Šotimaal), söök-jook-autorent-elamine on turistile hirmkallid, sõbralikud inimesed.

0
0

Urmas Paet on Islandil ja paar päeva tagasi oli temaga interviuu Islandi riigitelevisioonis. Lisan lingi:

http://dagskra.ruv.is/streaming/sjonvarpid/?file=4400095

Külli

0
0

Minu mälestused on soojad, pea-aegu oleks ise sinna tööle sattunud. Kutsuti siis, kui esimene eestlasest muusik oli maandunud... Too kutsuski (nimesid ei nimeta)

Külas käisin nädala, tegin tiiru peale, aga tagasi sooviks. Pidin just nüüd, enne lihavõtteid tulema, aga otsereis Akureyrisse tühistati.

0
0

Elan ise Reykjavíkis

0
0

Kaua sa seal elad ja kas kohalike eestlastega ka suhtled?

0
0

Suvel tuleb 6 aastat täis. Eestlasi liigub siin ikka rohkem ja rohkem. Statistikaameti andmetel on Islandil kaasmaalasi 100 ringis, kõiki loomulikult ei tunne/tea. Sellepärast uurisingi, et mis mulje on siinkäinutel, siiatulijatel Islandist, kas soovitud informatsioon on kergesti kättesaadav, kas Eestis ilmunud kirjutised/telesaated vms. õhutavad Islandile reisima ja kas pärast reisi on esmasest ettekujutusest palju muutunud (paremuse poole?). Suur tänu vastajatele!

0
0

ma oleks huvitatud isalndi eesti sõnaraamatu keeleõpiku väljaandmisest ehk keegi on veel arvamusi pakkumas või huviline selels osas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased