Island- Rekjavik 2009?

Tere! Aitäh kõigile, kellelt pärineb senine info Islandi kohta. Kas keegi on seal viimasel ajal käinud? Mis toimub peale nende krooni devalveerimist- millised on hinnad jmt? Lennud sain odavalt, majutuse DBL delux toas 42 € öö... aga kohapeal? Tänud juba ette, kui keegi oskab kommenteerida!

Elan ja töötan Islandil. Minu jaoks on kõik hinnad imeodavad. Islandil paneb palgamaatriksi paika haridus ja tööoskus, mitte jalgade pikkus.

Aga turist tuleb ja hakkab kohe oigama: mis nõme värk, pool liitrit õlut 71 eeku (700 ISK)?

Hea küll, ei sõima sind rohkem. Aga kirjuta ikka kõigepealt, millisena kujutad oma Islandit ette! Kus tahad kindlasti ära käia, millised on sinu söömisharjumused ja elukombed ja nii edasi. Ehk isegi saan siis nõu anda.

Miks peaksin oigama- arvan teadvat kuhu tulen. Ja hinnad kohapeal on küll viimane asi, mille pärast sõitmata jääks. Pool liitrit õlut maksab 70-75 EEKu ka Tallinnas Raekoja platsil. Aga õlut ma ei joogi... Kui toidust-joogist juttu, siis pigem milline hinnavahemik on nt lõunasel kergel einel (salat või suur võileib, jook) ja õhtusöögil restoranis (kohalik köök, praad näiteks). Ostureisile tulla ei kavatse, oleme 2,5 päeva pealinnas ja kolmandal rendime auto ja vaatame ringi. Pigem annaks hinnatasemest aimu ühistranspordi pileti hind, pudeli vee hind poes, tass kohvi kohvikus... Ootan põnevusega, sõit on 1. mail.

ühistransport= buss: üksikpilet maksab 280 ISK,kehtib 2 sõitu (1 tunni jooksul), vajalik ainult bussijuhi käest sisenemisel kohe vahetuspilet küsida. Kui on plaanis mitmeid kordi sõita ja kui teid on mitu, siis tasub osta 11 piletiline "riba", mis maksab 2500ISK

Pudel vett (maksab nii 150 ISK ringis) tasub osta vaid pudeli saamiseks, kraanivesi on vägagi hea ja joodav.

Kohvitass maksab nii 250-300 ISK, enamuses kohtades korduvtäitmise võimalusega.

Restoranisöök on varieeruv, näiteks kesklinnas asuvas Restaurant Reykjavikis maksab meetrite viisi kala assortii lauda 4700.- ISK http://www.restaurantreykjavik.is/, ent shikimas 3Frakkar võib üks roog 4000.- ISK maksta http://www.3frakkar.com/contact_en.php Eks need kallimad hinnad sinnakanti ka jää. Igatahes põnevat reisi!

Kas must valuutaturg eksisteerib ja palju seal yhe euro eest saab?

et kui palju see Islandi kroon siis tänapäeval reaalselt maksab?

Hetkel on euro nii 170 ISKi, aga miski ei ole siin Islandi riigis kindel ja jutud, jutud käivad, et reaalne kurss pidi kuskil 400 kandis olema :o

Kui kallilt sa lennupiletid said?

Aitäh kõigile, eriti Triinule info eest! Lennupileti broneerisin ca 1 kuu tagasi ja sõit ise 1. mail. Pileti hind Helsingist (mõlemad on otselennud) oli 3900 krooni. Ise arvasin, et väga hästi!

Triinu88, pidasin küsimuse all silmas, et kas on võimalik kuskil kohas konkreetselt oma eurosid kursiga 1/400 vahetada?

Kas keegi tahab muidu suhteliselt jõude vedelevale Islandi politseile tööd pakkuda?

Praeguse seisuga on igasugused valuutatehingud riigi range järelevalve all. Islandlane saab lennupileti ettenäitamisel 200 eurot vahetada. Internetipangas on valuutatehingud blokitud, tuleb minna kontorisse. Seal on kõigepealt eelkontroll - üle oma kuupalga väärtuse ei tohi raha välja kanda, ülekanne tuleb lahti selgitada (arved, alimendid, kojujäänud pere toetuseks - kokku 35 konkreetset põhjendust). Ja siis läheb tehing keskpanka kinnitamiseks.

Kuidas rahvas kujutab selliste tingimuste puhul nüüd seda 1/400 kursiga vahetamist ette? Et mõni juut kutsub ilmselgelt turisti välimusega kodaniku nurga taha ja küsib, kas eurosid on? Neeeeeeeee, bratsõ, olge selle 167 koma millegagi rahul. Ehk mõni taksojuht või poemüüja teeb vähe soodsamalt, kui eurosid pakute.

Kas tohiksin huvi tunda, kuidas seda autoga ringivaatamist olete ette kujutanud? Mitu päeva, palju kilomeetreid, planeeritud eelarve? Julgeksin väita, et mõistlik tegu oleks siselennuga Akureyri tulla, rentida auto sealt ja teha põhjaring. Godafossi juga, Myvatni ümbrus, kirderannik, Husavik (vaalavaatlus ja - sorri! - fallosemuuseum) ning siis Akureyrist lennukiga Reykjavikki tagasi.

Kust sa nii odava öömaja leidsid?

Väga hea, tonlist, siis võib kogu Island minupoolest kärvata oma fikseeritud valuutakursi kätte. Turiste sellisega ilmselgelt oma valuutasid kulutama ei meelita.

Kui palju maksab lendamine Akureyri? Kui palju maksab autorent?

Siselennud RKV-AEY www.flugfelag.is

Suht odavad lennud suvel E ja R Copenhageni ja Akureyri vahel www.icelandexpress.is

Autorendist teeme nii, et ära edaspidi niimoodi küsi. Volkswagen Polo on auto ja Hummer on auto. Maserati on ka auto. Ja kõik, mis ülalnimetatute vahele jäävad. Kõik Euroopa tuntumad kaubamärgid (Avis, Hertz jne) on Islandil esindatud, ja tehingu võid ära teha ka Eestis olles ja eesti keeles.

Küsiks ka autorendi kohta - et kas keegi oskab soovitada mingit kohalikku firmat (need on tavaliselt odavamad kui rahvusvahelised). Huvitab kõige odavam 4x4 ehk siis klass F (Suzuky Jimny, osad peavad seda ka klass D-ks).

Majutuse otsin üsna tihti lingilt www.olotels.com. Vaatasin ka praegu, aprillis bronnides oli Cabin hotelli de lux 2-ne tuba 42€ öö, suveks juba ca 70. Aga meil vedas veelgi, hotellis vabandati et ülebronn, söödeti restoranis kõht täis ja majutati kõrvalolevasse Grand hotelli executive tuppa. Auto oli meil 3 päeva Toyota Yaris, sest karmides tingimustes ei sõitnud. tegime kuldse ringi ja poolsaarel ümber sinise laguuni ja Reykjaviki. sobis täiesti! Hind jäi 3 päeva eest 150€ kanti+ paak bensiini. Hindadest veel - tass kohvi sõltuvalt kohast 15-30 eeku. Ühe õhtusöögi sõime lihabuffega restoranis - salatid, supid, leivad, 4 sorti liha + magustoit kokku 220 eeku per inimene. Julgen öelda, et hetkel on hinnad Islandil Eesi ja Soome vahepealsed. Aga hindadest tähtsam on koht ise- ISLANDILE TASUB MINNA!

Tahtsin küsida, kas kellelgi on ettekujutust, kas pärast kella 23 Keflaviki lennujaamast lahkumiseks on ainstad võimalused takso ja autorent? Ja kas keegi aimab, palju taksohind võiks olla - mingid inglased rääkisid aasta tagasi, et umbes 100 naela, kas see on praegu kuidagi teisiti?

Flybus sõidab lennujaamast alati 30-40 minutit peale lennu sissetulekut Reykjavíki poole. http://www.re.is/Flybus/Schedule/

Takso läheks vist üsna kalliks: hetkel alustustasu 490.-ISK ja km linnast väljas 256.- ISK. Keflavíkist Reykjavíkki 50 km ringis, seega hinnaks üle 13000.-ISK, mis teeb nii 1200.- EEK

Aitäh, mul kuidagi see jäi kahe silma vahele see ülemine rida - mitu pead ikka mitu pead :)